نشست کمیتۀ دادخواهی در ولایت بلخ راه اندازی شد

ago_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۱۰:۳۷
balkh

این نشست تحت ریاست څارنیار سیف‌الله پوپل رئیس څارنوالی استیناف ولایت بلخ با حضور اعضای شورای ولایتی، وکلای‌گذر، برخی از نمایندگان فعالان مدنی و متنفذان قومی این ولایت، روز چهارشنبه ۱۳ سنبلۀ ۱۳۹۸خورشیدی در تالار جلسات ریاست څارنوالی استیناف ولایت بلخ برگزار شد.

رئیس څارنوالی استیناف ولایت بلخ در این نشست از نقش مهم و اساسی علما، اعضای جامعۀ مدنی  و متنفذان قومی در راستای بهبود اعتماد مردم نسبت به دستگاه عدلی و قضایی در این ولایت صحبت کرد.

وی افزود که علما، اعضای جامعۀ مدنی و متنفذان قومی ولایت بلخ در راستای مبارزه با فساد اداری و بلند بردن سطح آگاهی مردم از حقوق شان نیز نقش فعال داشته اند. به باور وی، آگاهی شهروندان از حقوق اساسی شان روند حاکمیت قانون و تأمین عدالت را بهبود می‌بخشد.

آقای پوپل حفیظی  در ادامه از گسترش حضور کارکنان زن در بخش‌های مسلکی و اداری ریاست څارنوالی استیناف ولایت بلخ نیز صحبت کرد. وی افزود که حدود ۳۰ تن از کارکنان این ریاست زنان اند و این مهم نشان‌دهندۀ توجه رهبری لوی څارنوالی در راستای حمایت از زنان، مبنی بر گسترش حضور آنان در این اداره می‌باشد.

رئیس څارنوالی استیناف ولایت بلخ گفت که در اثر توجه رهبری لوی څارنوالی، آمریت‌های منع خشونت علیه زنان در تمام ولایات کشور توسط زنان مدیریت می‌شوند که این مسأله زمینۀ دسترسی زنان به عدالت را بیشتر از پیش مساعد می‌سازد.

در همین حال اشتراک کنندگان این نشست از کارکردها و اجراآت ریاست څارنوالی استیناف ولایت بلخ در راستای حاکمیت قانون، تأمین عدالت و دفاع از حقوق و آزادی‌های شهروندان به نیکی یاد کرده و وعده سپردند که څارنوالی را در این ولایت بیشتر از پیش همکاری خواهند کرد.