نورالله محسنی به حیث رئیس څارنوالی استیناف ولایت هرات معرفی و آغاز به کار کرد

Hussain_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۷ - ۱۲:۳۳
ago

آقای نورالله محسنی ماستر حقوق فرزند غلام حسین بر اساس پیشنهاد لوی څارنوالی کشور و منظوری مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان به حیث رئیس څارنوالی استیناف ولایت هرات  تقرر حاصل کرده است.

در برنامۀ که به همین منظور روز یک­شنبه ۱۶ جوزا ۱۴۰۰ خورشیدی با حضورداشت سید وحید قتالی والی ولایت هرات، محمدنواب احمدزی رئیس عمومی انکشاف منابع بشری لوی څارنوالی، اعضای شورای ولایتی، مسؤولان اداره‌های دولتی، علما و متنفذان این ولایت برگزار شده بود، معرفی و آغاز به کار کرد.

آقای احمدزی ضمن خوانش حکم مقام عالی ریاست جمهوری در این برنامه گفت که رئیس جدید څارنوالی استیناف ولایت هرات، از جمله کادرهای ورزیده، و نیک نام لوی څارنوالی بوده که از دانش مسلکی و تجربۀ کافی نیز برخوردار است.

رئیس عمومی انکشاف منابع بشری لوی څارنوالی از اجراآت و کارکردهای رئیس پیشین څارنوالی استیناف ولایت هرات نیز ابراز قدردانی کرده  افزود که تغییر و تبدیل در ادارات دولتی یک اصل است و خوشبختانه این تغییر و تبدیلی­ها در لوی‌څارنوالی به منظور اصلاحات و شفافیت بیشتر، حاکمیت قانون و تأمین عدالت صورت گرفته است.

آقای احمدزی یادآور شد که انتصاب آقای نورالله محسنی به حیث رئیس جدید توقع می­رود، ضمن دست‌آوردهای گذشته در تطبیق یک‌سان قانون و تأمین عدالت، بیشتر از پیش تلاش صورت گیرد. وی همچنان تأکید کرد که لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان برای دفاع از حقوق و آزادی‌های شهروندان با حفط کرامت انسانی، تطبیق یکسان و حاکمیت قانون و تأمین عدالت متعهد است.

از سوی دیگر والی ولایت هرات  از اجراآت څارنوالی در این ولایت به نیکی یاد کرده و بر همآهنگی و همکاری هرچه بیشتر دستگاه عدلی و قضایی با مقام ولایت و دیگر نهادهای دولتی در این ولایت تأکید کرد. وی همچنان تعهد کرد که در راستای تطبیق قانون، تأمین عدالت، مبارزه با جرایم در کنار څارنوالی خواهند بود و از دستگاه عدلی و قضایی حمایت خواهد کرد.

در همین حال آقای نورالله محسنی، رئیس جدید څارنوالی استیناف ولایت هرات ضمن قدردانی از هیأت رهبری لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی فغانستان و رئیس جمهوری کشور تعهد سپرد که با صداقت، ایمان‌داری و با همکاری نهادهای کشفی و امنیتی و شهروندان نجیب ولایت هرات، در تطبیق یکسان قانون و تأمین عدالت از هیچ گونه تلاش دریغ نخواهد کرد.