هفت تن به اتهام سوء استفاده از صلاحیت های وظیفه‌یی، اختلاس و غدر به گونۀ علنی محاکمه شدند

ago_admin
چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۹:۱۷
mahkama

این هفت تن از سوی محکمۀ ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، اختلاس و غدر، امروز ‌سه شنبه 11 جدی سال 1397 خورشیدی، به گونه علنی محاکمه شدند.

در این جلسه قضایی، هر یک کریم‌الله حکیمی فرزند عبدالکریم، شاروال پیشین ولایت هرات، عبدالخالق فرزند ضبطوخان، انجنیر شاروالی زابل، ثناءالله فرزند عبدالستار، کارمند شاروالی قلات، سلیمان‌زی فرزند محمدزی، کارمند شاروالی قلات، حکمت‌الله  فرزند رحیم‌الدین، انجنیر ریاست معارف، شریف‌الله فرزند عبدالهادی، کارمند مستوفیت و عبدالصبور فرزند غلام‌فاروق، رئیس شرکت نړیوال، مورد محاکمه قرار گرفتند.

هیأت قضایی این جلسه، کریم‌الله حکیمی را به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، تصاحب و اختلاس، مطابق هدایت مادۀ 75 کودجزا به هفت سال و دو ماه حبس تنفیذی و رد نُه صد و 15هزار و 792 افغانی پول اختلاس و تصاحب شده، محکوم به مجازات کرد.

همچنان بر بنیاد فیصلۀ هیأت قضایی این جلسه، عبدالصبور به اتهام شرکت در سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، بر اساس فقرۀ دوم مادۀ 275 قانون جزا با رعایت مادۀ 58 و 17 کودجزا و مادۀ 209 قانون اجراات جزایی، به سه سال حبس تنفیذی و رد پنج میلیون و 92405,552 افغانی محکوم به مجازات شد.

عبدالخالق، ثناءالله، سلیمان‌زی، حکمت‌الله  و شریف‌الله به اتهام شرکت در سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، بر اساس فقرۀ دوم مادۀ 285 قانون جزا و مادۀ 58 و 17 کودجزا با رعایت مادۀ 209 قانون اجراآت جزایی، هر یک به دو سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات شدند.

رئیس این جلسۀ قضایی، هم¬چنان سایر افرادی که در ترکیب هیأت از نهاد‌های مربوط در قضیه، ذیدخل می‌باشند و اشخاصی که معاش زمان تعلیق کریم‌الله حکیمی را خلاف قانون اجرا کرده اند، قابل تعقیب عدلی دانست.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۳:۴۶
Background image

نشست ارزیابی تدابیر وقایویی از شیوع ویروس کرونا در لوی څارنوالی راه اندازی شد

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، به منظور تدابیر وقایوی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کمیتۀ را تحت ریاست مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری ایجاد نموده که این کمیته دومین. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۲
Background image

لوی څارنوال در برنامۀ گزارش‌دهی به ملت: در سال ۱۳۹۸ خورشیدی ۴۱۰۲۶ قضیه را ثبت و بررسی شده است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گزارش‌دهی حکومت به ملت، روز یک شنبه ۲۵ حوت ۱۳۹۸ خورشیدی گفت که اطلاع‌رسانی دقیق، سطح آگاهی مردم از قانون و نحوۀ. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۶:۱۹
Background image

حضور زنان در لوی څارنوالی نظام‌مند، بامفهوم و مطمئن است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گرامی‌داشت از روز جهانی همبستگی زنان(هشتم مارچ) گفت که بدون مشارکت زنان و مردان دسترسی به عدالت ناممکن است . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها