هفت تن به اتهام سوء استفاده از صلاحیت های وظیفه‌یی، اختلاس و غدر به گونۀ علنی محاکمه شدند

Yama
چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۹:۱۷
mahkama

این هفت تن از سوی محکمۀ ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، اختلاس و غدر، امروز ‌سه شنبه 11 جدی سال 1397 خورشیدی، به گونه علنی محاکمه شدند.

در این جلسه قضایی، هر یک کریم‌الله حکیمی فرزند عبدالکریم، شاروال پیشین ولایت هرات، عبدالخالق فرزند ضبطوخان، انجنیر شاروالی زابل، ثناءالله فرزند عبدالستار، کارمند شاروالی قلات، سلیمان‌زی فرزند محمدزی، کارمند شاروالی قلات، حکمت‌الله  فرزند رحیم‌الدین، انجنیر ریاست معارف، شریف‌الله فرزند عبدالهادی، کارمند مستوفیت و عبدالصبور فرزند غلام‌فاروق، رئیس شرکت نړیوال، مورد محاکمه قرار گرفتند.

هیأت قضایی این جلسه، کریم‌الله حکیمی را به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، تصاحب و اختلاس، مطابق هدایت مادۀ 75 کودجزا به هفت سال و دو ماه حبس تنفیذی و رد نُه صد و 15هزار و 792 افغانی پول اختلاس و تصاحب شده، محکوم به مجازات کرد.

همچنان بر بنیاد فیصلۀ هیأت قضایی این جلسه، عبدالصبور به اتهام شرکت در سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، بر اساس فقرۀ دوم مادۀ 275 قانون جزا با رعایت مادۀ 58 و 17 کودجزا و مادۀ 209 قانون اجراات جزایی، به سه سال حبس تنفیذی و رد پنج میلیون و 92405,552 افغانی محکوم به مجازات شد.

عبدالخالق، ثناءالله، سلیمان‌زی، حکمت‌الله  و شریف‌الله به اتهام شرکت در سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، بر اساس فقرۀ دوم مادۀ 285 قانون جزا و مادۀ 58 و 17 کودجزا با رعایت مادۀ 209 قانون اجراآت جزایی، هر یک به دو سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات شدند.

رئیس این جلسۀ قضایی، هم¬چنان سایر افرادی که در ترکیب هیأت از نهاد‌های مربوط در قضیه، ذیدخل می‌باشند و اشخاصی که معاش زمان تعلیق کریم‌الله حکیمی را خلاف قانون اجرا کرده اند، قابل تعقیب عدلی دانست.

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۶:۴۰
Background image

لوی څارنوال: به قضیۀ مهسا، به گونۀ جدی، قانونی و دقیق رسیدگی خواهد شد

 این گفته را څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در نشستی با خانواده و بستگان مهسا، امروز سه‌شنبه ۲۸ حوت ۱۳۹۷ خورشیدی در تالار شورای عالی لوی څارنوالی بیان. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۶:۲۴
Background image

۸۰۰ زندانی زندان پلچرخی کابل، از فرمان تقویتی ریاست جمهوری کشور، مستفید شدند

‎این زندانیان براساس فرمان تقویتی شماره ۳۳۶ ریاست جمهوری کشور، امروز سه‌شنبه ۲۸ حوت سال ۱۳۹۷ خورشیدی، مورد عفو و تخفیف قرار گرفتند . . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۵:۲۹
Background image

محاکمه علنی سه تن به اتهام وارد کردن غیر قانونی پول

این سه تن از سوی محکمۀ ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، روز دو شنبه، ۲۷ حوت سال ۱۳۹۷ خورشیدی، به گونۀ علنی محاکمه شدند . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها