هفت تن به اتهام سوء استفاده از صلاحیت های وظیفه‌یی، اختلاس و غدر به گونۀ علنی محاکمه شدند

Yama
چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۹:۱۷
mahkama

این هفت تن از سوی محکمۀ ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، اختلاس و غدر، امروز ‌سه شنبه 11 جدی سال 1397 خورشیدی، به گونه علنی محاکمه شدند.

در این جلسه قضایی، هر یک کریم‌الله حکیمی فرزند عبدالکریم، شاروال پیشین ولایت هرات، عبدالخالق فرزند ضبطوخان، انجنیر شاروالی زابل، ثناءالله فرزند عبدالستار، کارمند شاروالی قلات، سلیمان‌زی فرزند محمدزی، کارمند شاروالی قلات، حکمت‌الله  فرزند رحیم‌الدین، انجنیر ریاست معارف، شریف‌الله فرزند عبدالهادی، کارمند مستوفیت و عبدالصبور فرزند غلام‌فاروق، رئیس شرکت نړیوال، مورد محاکمه قرار گرفتند.

هیأت قضایی این جلسه، کریم‌الله حکیمی را به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، تصاحب و اختلاس، مطابق هدایت مادۀ 75 کودجزا به هفت سال و دو ماه حبس تنفیذی و رد نُه صد و 15هزار و 792 افغانی پول اختلاس و تصاحب شده، محکوم به مجازات کرد.

همچنان بر بنیاد فیصلۀ هیأت قضایی این جلسه، عبدالصبور به اتهام شرکت در سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، بر اساس فقرۀ دوم مادۀ 275 قانون جزا با رعایت مادۀ 58 و 17 کودجزا و مادۀ 209 قانون اجراات جزایی، به سه سال حبس تنفیذی و رد پنج میلیون و 92405,552 افغانی محکوم به مجازات شد.

عبدالخالق، ثناءالله، سلیمان‌زی، حکمت‌الله  و شریف‌الله به اتهام شرکت در سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، بر اساس فقرۀ دوم مادۀ 285 قانون جزا و مادۀ 58 و 17 کودجزا با رعایت مادۀ 209 قانون اجراآت جزایی، هر یک به دو سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات شدند.

رئیس این جلسۀ قضایی، هم¬چنان سایر افرادی که در ترکیب هیأت از نهاد‌های مربوط در قضیه، ذیدخل می‌باشند و اشخاصی که معاش زمان تعلیق کریم‌الله حکیمی را خلاف قانون اجرا کرده اند، قابل تعقیب عدلی دانست.

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۵:۳۶
Background image

تفاهم‌نامۀ همکاری میان لوی څارنوالی و دافغانستان برشنا شرکت امضأ شد

معاون لوی څارنوال تأکید کرد، کسانی که روند خدمت‌گزاری را مختل ساخته، سبب آزار و اذیت کارکنان خدمات عامه شوند، به منافع عامه صدمه زده یا آن را سرقت کنند، مطابق صراحت مواد قوانین نافذ در. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۱۷:۳
Background image

بررسی  تمامی قضایای انتخاباتی از سوی لوی څارنوالی

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، نتایج بررسی ها و تحقیقاتش  را پیرامون قضایا و جرایم انتخابات پارلمانی سال ۱۳۹۷ خورشیدی را اعلام کرد . . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۴:۵۶
Background image

یک تن به اتهام حیازت غیر قانونی سلاح، به گونۀ علنی محاکمه شد

محمدقاسم فرزند محمدآصف، رئیس پیشین کمیسیون انتخابات ولایت دایکندی، از سوی محکمۀ ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به اتهام حیازت غیر قانونی سلاح، امروز چهار. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها