همآهنگی څارنوالی با ارگان‌های کشفی و امنیتی، حاکمیت قانون و تأمین عدالت را بهبود می‌بخشد

Ago
دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۰ - ۱۷:۶
parwan

څارونکی محمدشریف مهربان شیرزاد رئیس څارنوالی استیناف ولایت پروان در نشست همآهنگی میان بخش‌های مختلف څارنوالی با نهادهای کشفی و امنیتی این ولایت، بر این مسأله تأکید کرد. این نشست با حضور مسؤولان بخش‌های مختلف څارنوالی ولایت پروان، قوماندانی امنیه، ریاست امنیت ملی و مدیریت محبس این ولایت، روز سه شنبه چهارم سرطان ۱۳۹۸ خورشیدی راه اندازی شد.

این نشست به منظور همآهنگی و همکاری متداوم میان این نهادها برای تطبیق قانون، تأمین عدالت و دفاع از حقوق و آزادی‌های شهروندان این ولایت برگزار شد.

رئیس څارنوالی استیناف ولایت پروان در این نشست در مورد اجراآت سالم، خلاها و نواقص پروسۀ کشف، قرارهای گرفتاری متهمان و محکومین و بهبود تأمین امنیت څارنوالان در مواقع سفر به ولسوالی‌ها به ویژه ولسوالی‌‌های ناامن این ولایت صحبت کرد.

وی در ادامه افزود که همآهنگی و همکاری میان نهادهای عدلی - قضایی و کشفی – امنیتی روند اجراآت این نهادها را در راستای تطبیق قانون و تأمین عدالت بیش‌تر از پیش بهتر می‌سازد.

یادآوری از اجراآت به موقع در راستای تعمیل قرارها، سوابق جرمی مظنونان، متهمان نظریات طب عدلی، مهر و نشانی اوراق دوسیه‌ها، ترتیب محضر تلاشی حین گرفتاری، احالۀ اوراق، معرفی منظونین و انتقال آنان به زندان از موارد مهم دیگر بود که آقای شیرزاد در این نشست بر آن تأکید کرد.