هیأت ارزیابی کنندۀ دوسیه‌های زندانیان به ولایت میدان وردک رسید

Ago
جمعه ۱۳۹۸/۴/۱۴ - ۶:۱
maidan

این هیأت براساس هدایت رئیس دولت جمهوری اسلامی افغانستان به ریاست څارنیال محمداسعد ساپی رئیس عمومی څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام و بدیل حبس و رئیس تطبیق فرمان‌های ریاست جمهوری که نماینده‌های ستره محکمه، کمیسیون مستقل حقوق بشر، وزارت‌ داخله، وزارت مالیه و نمایندۀ ریاست عمومی امنیت ملی آن را همراهی می‌کرد، روز پنجشنبه سیزدهم سرطان ۱۳۹۸ خورشیدی، به ولایت میدان وردک رفته و دوسیه‌های زندانیان این ولایت را مورد بررسی قرار داد.

این هیأت در نشستی با مسؤولان څارنوالی استیناف ولایت میدان وردک و مدیریت محبس این ولایت، هدف از این سفر را رسیدگی به مشکلات زندانیان، شناسای و مشکلات موجود در زندان و توقیف‌خانۀ این ولایت، عنوان کرد.

محمداسعد ساپی گفت که بر بنیاد فرمان صدمین سالگرد جشن استقلال کشور، زندانیان نیروهای امنیتی و دفاعی که مرتکب جرم شده و در زندان‌های مختلف کشور زندانی هستند، مطابق قانون از این فرمان مستفید خواهند شد.

maidan

 آقای ساپی با اشاره به زندانیان گفت که لوی څارنوالی تلاش می‌کند که به مشکلات زندانیان در زودترین فرصت رسیدگی کند. وی در ادامه گفت: «زندان جای اصلاح است و کسانی که اصلاح شده اند در فرمان‌های آینده به آنان توجه جدی می‌شود.»

هیأت مذکور هم‌چنان به مسؤولان زندان میدان وردک هدایت داد که به حقوق، غذا و موارد دیگر زندانیان توجه جدی نمایند.

گفتنی است که کمیسیون ارزیابی کنندۀ دوسیه‌های زندانیان به زون شرق کشور نیز سفر کرد و دوسیه‌های آنان را بررسی کرد.