چهار تن به اتهام اختطاف دو تاجر در ولایت هرات، از ۷ تا ۳۰ سال حبس محکوم شدند

ago_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۱۵:۱۷
ago

څارنوالی استیناف ولایت هرات قضیۀ اختطاف دو تن از تجاران شهر هرات را به مظنونیت چهارتن، به تاریخ ۲۰ میزان سال ۱۳۹۹ خورشیدی، پس از اکمال تحقیق به محکمۀ ابتدایی شهری دیوان امنیت داخلی و خارجی این ولایت؛ محول کرده است.

به گفتهء څارنوال مؤظف، فرهنگ صراف، نورالدین شاگرد صراف، صفی‌الله استاد کلپ ورزشی و جواد فلزکار متهمین این قضیه هستند. این افراد با تبانی هم دو تن از تجاران شهر هرات را اختطاف نموده و با ارسال ویدیو و تصاویر از شکنجۀ آنها به فامیل شان، مبلغ هنگفت پول را مطالبه میکنند. در همین حال نورالدین از سوی نیروهای کشفی دستگیر و نامبرده بقیه متهمین این قضیه را معرفی و به جرم خویش اعتراف میکند.

څارنوال مؤظف این قضیه پس از اکمال تحقیق و ترتیب اتهامنامه و ذکر دلایل مبنی بر اثبات جرم به رویت اسناد و شواهد، برای متهمین قضیه از پیشگاه محکمۀ ابتدایی شهری دیوان امنیت داخلی و خارجی ولایت هرات، تطبیق حکم مواد۷۸۱، ۵۹۱، ۵۹۴، ۵۴۵، ۴۹۵، ۴۹۷، ۴۳۷، ۱۸۲، ۷۵ و ۶۱ کودجزا، را درخواست نموده است.

هیأت قضایی دیوان رسیدگی به جرایم امنیت داخلی و خارجی محکمۀ ابتدایی شهری ولایت هرات، صفی‌الله استاد کلپ را به اتهام اختطاف دو تن، به ۳۰ سال حبس تنفیذی، نورالدین شاگرد صراف و جواد فلزکار را به اتهام شراکت در اختطاف، به ۲۴ سال حبس تنفیذی و فرهنگ صراف را نیز به هفت سال حبس تنفیذی، مطابق مواد ۵۹۱، ۵۹۴، ۴۹۷، ۴۹۵ و مادۀ ۶۱ کودجزا، محکوم به مجازات کرده است.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۸ - ۱۰:۴۳
Background image

ثبات و بقای جامعۀ بشری برمبنای عدالت و حاکمیت قانون استوار است

فریداحمد غوری معاون لوی څارنوال در امور تحقیق ، در نشستی با اعضای جامعه مدنی، وکلای مدافع، اعضای شورای ولایتی، بزرگان قومی و متنفذین ولایت هرات، این مطلب را بیان کرد.

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۱۵:۱۷
Background image

چهار تن به اتهام اختطاف دو تاجر در ولایت هرات، از ۷ تا ۳۰ سال حبس محکوم شدند

څارنوالی استیناف ولایت هرات قضیۀ اختطاف دو تن از تجاران شهر هرات را به مظنونیت چهارتن، به تاریخ ۲۰ میزان سال ۱۳۹۹ خورشیدی، پس از اکمال تحقیق به محکمۀ ابتدایی شهری دیوان امنیت داخلی و. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۱ - ۱۵:۳۴
Background image

جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان برگزار شد

جلسۀ شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور، روز یکشنبه یازدهم عقرب سال ۱۳۹۹ خورشیدی برگزار شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها