چهار تن به اتهام اختطاف دو تاجر در ولایت هرات، از ۷ تا ۳۰ سال حبس محکوم شدند

ago_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۱۵:۱۷
ago

څارنوالی استیناف ولایت هرات قضیۀ اختطاف دو تن از تجاران شهر هرات را به مظنونیت چهارتن، به تاریخ ۲۰ میزان سال ۱۳۹۹ خورشیدی، پس از اکمال تحقیق به محکمۀ ابتدایی شهری دیوان امنیت داخلی و خارجی این ولایت؛ محول کرده است.

به گفتهء څارنوال مؤظف، فرهنگ صراف، نورالدین شاگرد صراف، صفی‌الله استاد کلپ ورزشی و جواد فلزکار متهمین این قضیه هستند. این افراد با تبانی هم دو تن از تجاران شهر هرات را اختطاف نموده و با ارسال ویدیو و تصاویر از شکنجۀ آنها به فامیل شان، مبلغ هنگفت پول را مطالبه میکنند. در همین حال نورالدین از سوی نیروهای کشفی دستگیر و نامبرده بقیه متهمین این قضیه را معرفی و به جرم خویش اعتراف میکند.

څارنوال مؤظف این قضیه پس از اکمال تحقیق و ترتیب اتهامنامه و ذکر دلایل مبنی بر اثبات جرم به رویت اسناد و شواهد، برای متهمین قضیه از پیشگاه محکمۀ ابتدایی شهری دیوان امنیت داخلی و خارجی ولایت هرات، تطبیق حکم مواد۷۸۱، ۵۹۱، ۵۹۴، ۵۴۵، ۴۹۵، ۴۹۷، ۴۳۷، ۱۸۲، ۷۵ و ۶۱ کودجزا، را درخواست نموده است.

هیأت قضایی دیوان رسیدگی به جرایم امنیت داخلی و خارجی محکمۀ ابتدایی شهری ولایت هرات، صفی‌الله استاد کلپ را به اتهام اختطاف دو تن، به ۳۰ سال حبس تنفیذی، نورالدین شاگرد صراف و جواد فلزکار را به اتهام شراکت در اختطاف، به ۲۴ سال حبس تنفیذی و فرهنگ صراف را نیز به هفت سال حبس تنفیذی، مطابق مواد ۵۹۱، ۵۹۴، ۴۹۷، ۴۹۵ و مادۀ ۶۱ کودجزا، محکوم به مجازات کرده است.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۱:۲۶
Background image

کارمندان لوی څارنوالی به مناسبت شهدای اخیر در کشور و ماه مبارک رمضان، مراسم ختم قران کریم را برگزار کردند

در این برنامه عبدالمبین رحیمی سرپرست مرستیالی عسکری لوی څارنوالی، وحیدالدین ارغون رئیس عمومی منابع و اداره، محمدنواب احمدزی رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، جمشیدرسولی سخنگو و مشاور در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۲۲
Background image

دو تن از کارکنان وزارت مالیه به اتهام اخذ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه بازداشت شدند

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، دو تن از کارکنان ریاست خزاین وزارت مالیه را به اتهام اخذ مبلغ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه، بالفعل بازداشت کرد. افراد دستگیرشده در اثر اطلاع کارمند یک شرکت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۱۷
Background image

یک تن از کارکنان وزارت شهدا و معلولین به اتهام اخذ مبلغ ۳۸۰۰۰ افغانی رشوه بازداشت شد

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، یک تن از کارکنان بخش تدارکات وزارت شهدا و معلولین را به اتهام اخذ مبلغ ۳۸ هزار افغانی رشوه بالفعل بازداشت کرد. شخص متهم در اثر اطلاع کارمند یک شرکت خصوصی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها