کمیته‌های تطبیق هدایات ریاست جمهوری در لوی څارنوالی توظیف و آغاز به کار کرد

Hussain_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۸ - ۹:۱۴
بر اساس هدایت مقام ریاست دولت جمهوری اسلامی افغانستان، نشستی به منظور طرح کلی اصلاحی در لوی څارنوالی، امروز چهارشنبه 4حمل 1400 خورشیدی با اشتراک رؤسای بخش‌های مختلف این اداره در تالار شورای عالی لوی څارنوالی برگزار شد. اعضای جلسه بر استقلالیت لوی څارنوالی تأکید کرده و گفتند که لوی څارنوالی بر اساس احکام قانون در اجراآت خویش مستقل بوده و برای تحقق عدالت، این امر باید حفظ گردد. آنان همچنان به اجراآت قانونی و عدالت محور در راستای تطبیق قانون اشاره کرده و افزودند که در این طرح همۀ موارد به تفصیل و جزئیات کامل با توجه به کاستی‌ها و خلاهای موجود و ارائۀ راهکارهای مناسب و مؤثر تدوین خواهد شد. به گفتۀ اعضای این جلسه، از فرصت پیش‌آمده و ارادۀ رهبری دولت برای اصلاحات و مبارزه با فساد اداری باید به‌گونه مؤثر استفاده شود. آنان همچنان تأکید کردند که لوی څارنوالی در راستای مبارزه با فساد اداری و اجراآت مبتنی بر قانون متهعد است و این اداره تمام قضایا را بر اساس اسناد و مدارک مورد رسیدگی قرار داده با مجرمین برخورد قاطعانه می‌نماید. اعضای جلسه در سه کمیتۀ کاری در بخش‌های تحلیل وضعیت، نهادسازی و اصلاحات بنیادی در لوی څارنوالی توظیف و آغاز به کار کردند. در کمیتۀ کاری تحلیل وضعیت، چالش‌ها و موانع در برابر تطبیق قانون تشخیص، راهکارها و پیشنهادات را در این زمینه ارائه می‌دارند. چگونگی روند رسیدگی به قضایای پول‌شویی، دریافت راه حل برای مشکل صرافان و بررسی وضعیت زندان‌ها و زندانی‌ها، نیز از مکلفیت‌های این کمیته می‌باشد. اعضای کمیتۀ کاری اصلاحات، در مورد طرح ارزیابی ظرفیت مسلکی څارنوالان و تشخیص شیوه‌ها، معیارها و شرایط استخدام څارنوالان، تشخیص روش‌های‌ قطع ارتباط څارنوالان با مراجعه‌کنندگان، تهیۀ گزارش کامل قضایای حفظ شده و تهیۀ گزارش واضح در مورد قضایایی که به خاطر نواقص و خلاهای تحقیقاتی از سوی محاکم مسترد شده است اقدام و نتایج آن را ارایه می‌نمایند. کمیتۀ کاری نهادسازی، نقاط ضعف در لوی څارنوالی را مورد بررسی قرار داده، راه‌کارهای عملی رابرای تقویت خدمات عدلی، رسیدگی به قضایا، شناسایی و تعقیب عدلی افراد آلوده به فساد را؛ ارایه می‌نمایند. این کمیته مؤظف گردید تا جدول زمانی برای تحقیق و تعقیب قضایا را ترتیب تا بربنیاد آن، تحقیق قضایا و اقامۀ دعوا باید در میعاد قانونی آن تکمیل گردد. ترتیب فورم‌های معیاری به منظور جلوگیری از تهیۀ اسناد در فورم‌های متفاوت، از مسؤولیت های دیگر این کمتیۀ کاری است. از سوی دیگر به این کمیته وظیفه سپرده شد تا طرحی را در مورد ایجاد یک واحد ویژه برای تعقیب و پیگیری هدایات ریاست جمهوری تدوین نماید تا بر اساس آن در مدت 24 ساعت، از تطبیق هدایات به ریاست جمهوری گزارش ارایه بدارد. قرار است کمیته‌های مؤظف در چهار روز آینده، یافته‌ها و نتایج کاری شان‌را ارایه و بر مبنای آن طرح اصلاحی کامل لوی‌څارنوالی تدوین و به مقام ریاست جمهوری، ارایه گردد. قابل یاد‌آوری است که در تاریخ 27 حوت 1399 خورشیدی جناب رئیس جمهور اسلامی افغانستان پس از استماع گزارش کارکردهای لوی څارنوالی، هدایاتی را به منظور اصلاحات اجرایی، ساختاری و کادری در لوی څارنوالی صادر نموده بود.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۱:۲۶
Background image

کارمندان لوی څارنوالی به مناسبت شهدای اخیر در کشور و ماه مبارک رمضان، مراسم ختم قران کریم را برگزار کردند

در این برنامه عبدالمبین رحیمی سرپرست مرستیالی عسکری لوی څارنوالی، وحیدالدین ارغون رئیس عمومی منابع و اداره، محمدنواب احمدزی رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، جمشیدرسولی سخنگو و مشاور در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۲۲
Background image

دو تن از کارکنان وزارت مالیه به اتهام اخذ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه بازداشت شدند

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، دو تن از کارکنان ریاست خزاین وزارت مالیه را به اتهام اخذ مبلغ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه، بالفعل بازداشت کرد. افراد دستگیرشده در اثر اطلاع کارمند یک شرکت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۱۷
Background image

یک تن از کارکنان وزارت شهدا و معلولین به اتهام اخذ مبلغ ۳۸۰۰۰ افغانی رشوه بازداشت شد

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، یک تن از کارکنان بخش تدارکات وزارت شهدا و معلولین را به اتهام اخذ مبلغ ۳۸ هزار افغانی رشوه بالفعل بازداشت کرد. شخص متهم در اثر اطلاع کارمند یک شرکت خصوصی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها