یک تن از کارکنان دافغانستان برشنا شرکت به اتهام دریافت رشوت بازداشت شد

Hussain_admin
شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۱ - ۱۴:۲۰

ریاست عمومی څارنوالی کنترول و مراقبت لوی څارنوالی، یکی از کارکنان دافغانستان برشنا شرکت را حین دریافت ۷۰ هزار افغانی رشوت بازداشت کرد. شخص متهم پس از اطلاع و شکایت یکی از شهریان کابل به ریاست عمومی څارنوالی کنترول و مراقبت، در یک عملیات اوپراتیفی با همکاری نیروهای کشفی و امنیتی، در هفتم ثور ۱۴۰۰ از مربوطات حوزۀ سوم امنیتی شهر کابل بازداشت شد.

فرد شاکی گفته است که برادرش در آزمون رقابتی یکی از بست‌های دافغانستان برشنا شرکت مربوط ولایت بامیان اشتراک کرده بود. شخص شاکی پیامی از کارمند دافغانستان برشنا شرکت دریافت می‌کند. او به فرد شاکی می‌گوید که برادرش در فهرست ریزرفی این بست قرار دارد و برای احراز این بست باید ۱۰۰ هزار افغانی بپردازد. او همچنان گفته است که در صورت پرداخت نشدن این مبلغ شخص دیگری را برای این بست معرفی می‌کند.

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت پس از دریافت و تحلیل شکایت در همکاری با منسوبان قطعۀ ۰۶۲ ریاست عمومی امنیت ملی، در یک اقدام اوپراتیفی مبلغ ۷۰ هزار افغانی را که قبلاً روی آن توافق شده بود، به منظور پرداخت به متهم این قضیه، به شاکی می‌دهند. شخص متهم پس از اخذ این مبلغ به گونۀ بالفعل بازداشت و اکنون تحت توقیف قرار دارد. قضیه تحت پیگرد عدلی قرار دارد.

رهبری لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، برای مبارزۀ با فساد اداری، حاکمیت قانون و تأمین عدالت، اقدامات جدی و عملی را انجام و همواره تأکید کرده است که هیچ کسی فراتر از قانون نیست و هیچ مجرمی معافیت نخواهد داشت

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۱:۲۶
Background image

کارمندان لوی څارنوالی به مناسبت شهدای اخیر در کشور و ماه مبارک رمضان، مراسم ختم قران کریم را برگزار کردند

در این برنامه عبدالمبین رحیمی سرپرست مرستیالی عسکری لوی څارنوالی، وحیدالدین ارغون رئیس عمومی منابع و اداره، محمدنواب احمدزی رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، جمشیدرسولی سخنگو و مشاور در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۲۲
Background image

دو تن از کارکنان وزارت مالیه به اتهام اخذ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه بازداشت شدند

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، دو تن از کارکنان ریاست خزاین وزارت مالیه را به اتهام اخذ مبلغ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه، بالفعل بازداشت کرد. افراد دستگیرشده در اثر اطلاع کارمند یک شرکت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۱۷
Background image

یک تن از کارکنان وزارت شهدا و معلولین به اتهام اخذ مبلغ ۳۸۰۰۰ افغانی رشوه بازداشت شد

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، یک تن از کارکنان بخش تدارکات وزارت شهدا و معلولین را به اتهام اخذ مبلغ ۳۸ هزار افغانی رشوه بالفعل بازداشت کرد. شخص متهم در اثر اطلاع کارمند یک شرکت خصوصی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها