یک تن به اتهام باج‌گیری و اخاذی از یکی از شهروندان، به‌گونۀ بالفعل بازداشت شد

ago_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱/۱۰ - ۱۳:۵۵
کنترول و مراقبت

ریاست عمومی څارنوالی کنترول مراقبت لوی‌څارنوالی، شخصی را حین اخاذی یک‌هزار دالر امریکایی به‌گونۀ بالفعل بازداشت کرد.  شخص متهم در اثر شکایت یک تن از شهروندان کشور به ریاست عمومی څارنوالی کنترول و مراقبت، در یک عملیات اوپراتیفی در همکاری با قوماندانی امنیۀ کابل، در تاریخ هشتم حمل ۱۴۰۰ بازداشت شد.

یک تن از شهروندان کشور در تاریخ هفتم حمل از تهدید و اخاذی فرد ناشناخته به این څارنوالی شکایت کرده و گفت بود که اشخاصی از طریق شمارۀ شخصی و واتساپ، او را تهدید کرده تا در بدل نشر نشدن  فیلم و عکس او و خانواده‌اش، به او پول بپردازد.  فرد شاکی در عریضه‌اش نگاشته است که آن‌ها نخست ۱۰۰ هزار دالر امریکایی، سپس ۵۰ هزار دالر امریکایی  خواسته بود و در نهایت روی ۱۰ هزار دالر امریکایی تفاهم به تفاهم رسیده اند.

څارنوالی کنترول و مراقبت پس از تحلیل، ارزیابی و مستندسازی شکایت، در یک عملیات اوپراتیفی یک تن از این متهمان را حین اخذ یک هزار دالر امریکایی از مجموع پول توافق شده، در ساحۀ بهارستان  شهر کابل دستگیر نموده که اکنون تحت توقیف و تحقیق قرار دارد. شخص بازداشت شده در اظهارات خود گفته است که بر اساس هدایت شخصی دیگری مؤظف به دریافت این پول گردیده بود.

لوی‌څارنوالی قرار مبنی بر گرفتاری شرکای جرمی‌ این قضیه‌را عنوانی نهادهای کشفی و امنتی صادر نموده که قضیه تحت پی‌گرد عدلی وقضائی قرار داشته و نتایج تحقیقات و محاکمۀ آن‌ها، به اطلاع شهروندان رسانیده خواهد شد.

لوی‌څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، برای مبارزه با پدیدۀ شوم فساد اداری، حاکمیت قانون و تأمین عدالت اقدامات قاطعانه نموده و هیچ مجرمی در این راستا، معافیت نخواهد داشت.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۱:۲۶
Background image

کارمندان لوی څارنوالی به مناسبت شهدای اخیر در کشور و ماه مبارک رمضان، مراسم ختم قران کریم را برگزار کردند

در این برنامه عبدالمبین رحیمی سرپرست مرستیالی عسکری لوی څارنوالی، وحیدالدین ارغون رئیس عمومی منابع و اداره، محمدنواب احمدزی رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، جمشیدرسولی سخنگو و مشاور در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۲۲
Background image

دو تن از کارکنان وزارت مالیه به اتهام اخذ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه بازداشت شدند

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، دو تن از کارکنان ریاست خزاین وزارت مالیه را به اتهام اخذ مبلغ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه، بالفعل بازداشت کرد. افراد دستگیرشده در اثر اطلاع کارمند یک شرکت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۱۷
Background image

یک تن از کارکنان وزارت شهدا و معلولین به اتهام اخذ مبلغ ۳۸۰۰۰ افغانی رشوه بازداشت شد

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، یک تن از کارکنان بخش تدارکات وزارت شهدا و معلولین را به اتهام اخذ مبلغ ۳۸ هزار افغانی رشوه بالفعل بازداشت کرد. شخص متهم در اثر اطلاع کارمند یک شرکت خصوصی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها