۱۲۸ تن زندانی از زندان پلچرخی کابل، آزاد شدند

ago_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۸:۴۹
zindanian

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان این زندانیان را بر بنیاد فرمان شماره پنجم ریاست جمهوری کشور که به مناسبت عید سعید فطر مبنی بر عفو و تخفیف محبوسان صادر شده بود، از بند آزاد کرد و در میعاد حبس ۱۳۷ تن دیگر، تخفیف به عمل آمد.

زندانیان یاد شده با حضور څارنیال محمداسعد ساپی رئیس عمومی څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام و بدیل حبس و رئیس تطبیق فرمان‌های ریاست جمهوری و دیگر اعضای آن، پاسوال غلام سنایی ستانکزی رئیس محبس مرکزی پلچرخی کابل و برخی دیگری از کارکنان این زندان، امروز سه‌شنبه ۱۴ جوزای سال ۱۳۹۸ خورشیدی، آزاد شدند.

آقای ساپی، در برنامه‌یی که به همین منظور راه اندازی شده بود گفت که لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، همواره از آزادی‌ها و کرامت انسانی شهروندان حمایت کرده و به آن احترام می‌گذارد. وی در ادامه گفت: " این فرمان همزمان با صادرشدن آن تطبیق می‌شود، این امر نشانگر ارادۀ نیک رهبری لوی څارنوالی و احترام به کرامت انسانی شهروندان می‌باشد."

asad sapai

آقای ساپی با اشاره به زندانیان گفت که هیچ‌کسی از خطا و اشتباه خالی نیست؛ اما نباید با تکرار خطاهای گذشته، دوباره روانۀ زندان شوید. وی در ادامه افزود: " پس از این، در مورد دوسیۀ کسانی که به عنوان مجرم متکرر وارد زندان گردد، در فرمان‌های دیگر به آن توجه نمی‌شود."

در همین حال پاسوال غلام سنایی ستانکزی رئیس محبس مرکزی پلچرخی، از اعضای کمیسیون تطبیق فرمان و دیگر مسؤولان ذیربط که شب و روز تلاش به خرج دادند تا زمینۀ آزادی زندانیان را فراهم نموده، تشکر کرد. آقای ستانکزی با اشاره به زندانیان گفت که هرشخص در زندگی مرتکب اشتباه و خطا می‌شود و شما باید از مدتی که در زندان سپری کرده اید، پند گرفته باشید. وی افزود: "مدت زمانی که در زندان سپری کرده اید، در چشم شما مجسم شده و در آینده مرتکب اعمال غیرقانونی نشوید."

از سوی دیگر زندانیان آزاد شده از نحوۀ برخورد مسؤولان زندان ابراز خرسندی کرده و افزودند که هیچ نوع برخورد غیر قانونی با آنان صورت نگرفته است.

گفتنی است که این افراد در مرحلۀ نخست تطبیق فرمان یادشده مورد عفو و تخفیف قرار گرفته و مراحل بعدی آن در آیندۀ نزدیک در سراسر کشور تطبیق خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۶:۱۱
Background image

بیرق سه رنگ افغانستان؛ هویت، عشق، غرور و افتخار افغان‌ها است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در برنامۀ تجلیل از هفتم اسد روز ملی بیرق ، گفت که هفتم اسد برای افغان‌ها یک روز تاریخی بوده و هویت، عشق، غرور و افتخار. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۷:۴۸
Background image

معین پیشین وزارت ارشاد حج و اوقاف و یک عضوی شورای ولایتی بلخ، به یک‌سال و شش ماه حبس، محکوم به مجازات شدند

داعی‌الحق عابد معین و سرپرست پیشین وزارت ارشاد حج و اوقاف و محمد آصف مهمند عضوی شورای ولایتی ولایت بلخ، به اتهام تزویر و سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، امروز یک‌شنبه پنجم اسد سال. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۶ - ۱۵:۴۰
Background image

رئیس عمومی ادارۀ ملی نورم و استندرد، معاون تخنیکی و مدیر پروژه‌های آن اداره به‌ ا‌تهام مبلغ ۲۰۰ هزار دالر امریکایی رشوت؛ دستگیر شدند.

شب‌ گذشته رئیس ادارۀ ملی نورم و استندرد، به‌اساس شکایت یک تن از متشبثین خصوصی به‌شمارۀ اختصاصی ثبت شکایات ۱۸۰ لوی څارنوالی به اتهام اخذ مبلغ یک‌صدهزار دالر امریکایی به‌گونۀ بالفعل از. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها