۱۲۸ تن زندانی از زندان پلچرخی کابل، آزاد شدند

Ago
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۸:۴۹
zindanian

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان این زندانیان را بر بنیاد فرمان شماره پنجم ریاست جمهوری کشور که به مناسبت عید سعید فطر مبنی بر عفو و تخفیف محبوسان صادر شده بود، از بند آزاد کرد و در میعاد حبس ۱۳۷ تن دیگر، تخفیف به عمل آمد.

زندانیان یاد شده با حضور څارنیال محمداسعد ساپی رئیس عمومی څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام و بدیل حبس و رئیس تطبیق فرمان‌های ریاست جمهوری و دیگر اعضای آن، پاسوال غلام سنایی ستانکزی رئیس محبس مرکزی پلچرخی کابل و برخی دیگری از کارکنان این زندان، امروز سه‌شنبه ۱۴ جوزای سال ۱۳۹۸ خورشیدی، آزاد شدند.

آقای ساپی، در برنامه‌یی که به همین منظور راه اندازی شده بود گفت که لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، همواره از آزادی‌ها و کرامت انسانی شهروندان حمایت کرده و به آن احترام می‌گذارد. وی در ادامه گفت: " این فرمان همزمان با صادرشدن آن تطبیق می‌شود، این امر نشانگر ارادۀ نیک رهبری لوی څارنوالی و احترام به کرامت انسانی شهروندان می‌باشد."

asad sapai

آقای ساپی با اشاره به زندانیان گفت که هیچ‌کسی از خطا و اشتباه خالی نیست؛ اما نباید با تکرار خطاهای گذشته، دوباره روانۀ زندان شوید. وی در ادامه افزود: " پس از این، در مورد دوسیۀ کسانی که به عنوان مجرم متکرر وارد زندان گردد، در فرمان‌های دیگر به آن توجه نمی‌شود."

در همین حال پاسوال غلام سنایی ستانکزی رئیس محبس مرکزی پلچرخی، از اعضای کمیسیون تطبیق فرمان و دیگر مسؤولان ذیربط که شب و روز تلاش به خرج دادند تا زمینۀ آزادی زندانیان را فراهم نموده، تشکر کرد. آقای ستانکزی با اشاره به زندانیان گفت که هرشخص در زندگی مرتکب اشتباه و خطا می‌شود و شما باید از مدتی که در زندان سپری کرده اید، پند گرفته باشید. وی افزود: "مدت زمانی که در زندان سپری کرده اید، در چشم شما مجسم شده و در آینده مرتکب اعمال غیرقانونی نشوید."

از سوی دیگر زندانیان آزاد شده از نحوۀ برخورد مسؤولان زندان ابراز خرسندی کرده و افزودند که هیچ نوع برخورد غیر قانونی با آنان صورت نگرفته است.

گفتنی است که این افراد در مرحلۀ نخست تطبیق فرمان یادشده مورد عفو و تخفیف قرار گرفته و مراحل بعدی آن در آیندۀ نزدیک در سراسر کشور تطبیق خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۵:۴۲
Background image

تعمیر څارنوالی استیناف ولایت لغمان، به پیش‌واز صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور به بهره برداری سپرده شد

ریاست څارنوالی استیناف ولایت لغمان در مساحت کلی سه جریب زمین که دارای ۲۰ باب اتاق کاری، تالار کنفرانس‌ها، ۱۳ باب تشناب، آشپزخانه، طعام خانه، تعمیر جداگانه برای دفتر پذیرش و ساحۀ سبز می. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۲۳:۳۸
Background image

۱۸۸ تن مشمول ۶۱ تن از زندانیان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، از زندان پلچرخی کابل آزاد شدند

این زندانیان بربنیاد فرمان‌های عفو و تخفیف ریاست جمهوری که به مناسبت عید سعید اضحی و صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور صادر شده بود، امروز یک‌شنبه ۲۷ اسد سال ۱۳۹۸ خورشیدی از بند آزاد. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۲۰:۳۶
Background image

انتقال خلیل‌الله فیروزی از زندان به خانه، به گونه مؤقت و تحت شرایط صورت گرفته است

انتقال خلیل‌الله فیروزی از زندان به خانه‌اش، به گونه مؤقت و تحت دو شرط صورت گرفته است؛ ماندن در خانه تا صحت‌یاب شدن و اجرای تعهداتی که با کمیسیون تصفیه کابل بانک، کرده است . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها