۱۲۸ تن زندانی از زندان پلچرخی کابل، آزاد شدند

ago_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۸:۴۹
zindanian

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان این زندانیان را بر بنیاد فرمان شماره پنجم ریاست جمهوری کشور که به مناسبت عید سعید فطر مبنی بر عفو و تخفیف محبوسان صادر شده بود، از بند آزاد کرد و در میعاد حبس ۱۳۷ تن دیگر، تخفیف به عمل آمد.

زندانیان یاد شده با حضور څارنیال محمداسعد ساپی رئیس عمومی څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام و بدیل حبس و رئیس تطبیق فرمان‌های ریاست جمهوری و دیگر اعضای آن، پاسوال غلام سنایی ستانکزی رئیس محبس مرکزی پلچرخی کابل و برخی دیگری از کارکنان این زندان، امروز سه‌شنبه ۱۴ جوزای سال ۱۳۹۸ خورشیدی، آزاد شدند.

آقای ساپی، در برنامه‌یی که به همین منظور راه اندازی شده بود گفت که لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، همواره از آزادی‌ها و کرامت انسانی شهروندان حمایت کرده و به آن احترام می‌گذارد. وی در ادامه گفت: " این فرمان همزمان با صادرشدن آن تطبیق می‌شود، این امر نشانگر ارادۀ نیک رهبری لوی څارنوالی و احترام به کرامت انسانی شهروندان می‌باشد."

asad sapai

آقای ساپی با اشاره به زندانیان گفت که هیچ‌کسی از خطا و اشتباه خالی نیست؛ اما نباید با تکرار خطاهای گذشته، دوباره روانۀ زندان شوید. وی در ادامه افزود: " پس از این، در مورد دوسیۀ کسانی که به عنوان مجرم متکرر وارد زندان گردد، در فرمان‌های دیگر به آن توجه نمی‌شود."

در همین حال پاسوال غلام سنایی ستانکزی رئیس محبس مرکزی پلچرخی، از اعضای کمیسیون تطبیق فرمان و دیگر مسؤولان ذیربط که شب و روز تلاش به خرج دادند تا زمینۀ آزادی زندانیان را فراهم نموده، تشکر کرد. آقای ستانکزی با اشاره به زندانیان گفت که هرشخص در زندگی مرتکب اشتباه و خطا می‌شود و شما باید از مدتی که در زندان سپری کرده اید، پند گرفته باشید. وی افزود: "مدت زمانی که در زندان سپری کرده اید، در چشم شما مجسم شده و در آینده مرتکب اعمال غیرقانونی نشوید."

از سوی دیگر زندانیان آزاد شده از نحوۀ برخورد مسؤولان زندان ابراز خرسندی کرده و افزودند که هیچ نوع برخورد غیر قانونی با آنان صورت نگرفته است.

گفتنی است که این افراد در مرحلۀ نخست تطبیق فرمان یادشده مورد عفو و تخفیف قرار گرفته و مراحل بعدی آن در آیندۀ نزدیک در سراسر کشور تطبیق خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۱:۴۸
Background image

امنیت و مصونیت کارکنان لوی څارنوالی در اولویت ما قرار دارد

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور در برنامۀ اعتبار بخشی یافته‌های مقدماتی سروی سکتور عدلی و قضایی افغانستان که از سوی بنیاد آسیا(The Asia Foundation) راه اندازی شده بود گفت: ". . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱ - ۹:۲۹
Background image

برنامۀ آموزشی کارشیوۀ جدید ارزیابی اجراآت کارکنان راه اندازی شد

این برنامه از سوی ریاست عمومی انکشاف منابع بشری لوی څارنوالی در همآهنگی با کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی برای سه روز، راه اندازی شد . . . . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۳:۴۵
Background image

۱۷ سال زندان برای متهم اصلی و صدور قرار گرفتاری پنج تن دیگر در پیوند به قضیۀ تجاوز جنسی گروهی بالای دو زن در ولایت کاپیسا

دو زن که در تاریخ پنجم میزان ۱۳۹۹ خورشیدی به منطقۀ صیاد ولایت کاپیسا به خاطر سیاحت رفته بودند، ابتداء اختطاف و سپس مورد تجاوز جنسی گروهی قرار گرفتند. در پیوند به این قضیه در آن زمان شش. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها