۱۲۸ تن زندانی از زندان پلچرخی کابل، آزاد شدند

Yama
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۱۴ - ۱۸:۴۹
zindanian

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان این زندانیان را بر بنیاد فرمان شماره پنجم ریاست جمهوری کشور که به مناسبت عید سعید فطر مبنی بر عفو و تخفیف محبوسان صادر شده بود، از بند آزاد کرد و در میعاد حبس ۱۳۷ تن دیگر، تخفیف به عمل آمد.

زندانیان یاد شده با حضور څارنیال محمداسعد ساپی رئیس عمومی څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام و بدیل حبس و رئیس تطبیق فرمان‌های ریاست جمهوری و دیگر اعضای آن، پاسوال غلام سنایی ستانکزی رئیس محبس مرکزی پلچرخی کابل و برخی دیگری از کارکنان این زندان، امروز سه‌شنبه ۱۴ جوزای سال ۱۳۹۸ خورشیدی، آزاد شدند.

آقای ساپی، در برنامه‌یی که به همین منظور راه اندازی شده بود گفت که لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، همواره از آزادی‌ها و کرامت انسانی شهروندان حمایت کرده و به آن احترام می‌گذارد. وی در ادامه گفت: " این فرمان همزمان با صادرشدن آن تطبیق می‌شود، این امر نشانگر ارادۀ نیک رهبری لوی څارنوالی و احترام به کرامت انسانی شهروندان می‌باشد."

asad sapai

آقای ساپی با اشاره به زندانیان گفت که هیچ‌کسی از خطا و اشتباه خالی نیست؛ اما نباید با تکرار خطاهای گذشته، دوباره روانۀ زندان شوید. وی در ادامه افزود: " پس از این، در مورد دوسیۀ کسانی که به عنوان مجرم متکرر وارد زندان گردد، در فرمان‌های دیگر به آن توجه نمی‌شود."

در همین حال پاسوال غلام سنایی ستانکزی رئیس محبس مرکزی پلچرخی، از اعضای کمیسیون تطبیق فرمان و دیگر مسؤولان ذیربط که شب و روز تلاش به خرج دادند تا زمینۀ آزادی زندانیان را فراهم نموده، تشکر کرد. آقای ستانکزی با اشاره به زندانیان گفت که هرشخص در زندگی مرتکب اشتباه و خطا می‌شود و شما باید از مدتی که در زندان سپری کرده اید، پند گرفته باشید. وی افزود: "مدت زمانی که در زندان سپری کرده اید، در چشم شما مجسم شده و در آینده مرتکب اعمال غیرقانونی نشوید."

از سوی دیگر زندانیان آزاد شده از نحوۀ برخورد مسؤولان زندان ابراز خرسندی کرده و افزودند که هیچ نوع برخورد غیر قانونی با آنان صورت نگرفته است.

گفتنی است که این افراد در مرحلۀ نخست تطبیق فرمان یادشده مورد عفو و تخفیف قرار گرفته و مراحل بعدی آن در آیندۀ نزدیک در سراسر کشور تطبیق خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۱:۴
Background image

ادعای جنرال حبیب‌الله احمدزی، در حضور نمایندگان شورای سراسری علمای افغانستان، رسانه‌ها، شبکۀ زنان افغان، نهادهای مدنی و دیده‌بان شفافیت بررسی می‌شود

لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در تاریخ ۲۳ جوزای سال ۱۳۹۸ خورشیدی در یک نامۀ رسمی از این نهادها خواسته است تا نماینده‌های شان را برای اکمال پروسۀ تحقیق به این اداره معرفی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۹:۳۳
Background image

در ربع اول سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، ۷۴۳ قضیۀ تخلفات اطفال، ثبت و بررسی شده است

معاونت لوی څارنوالی در امور منع خشونت علیه زنان و تخلفات اطفال، در ربع اول سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، در ۳۴ ولایت کشور ۷۴۳ قضیۀ تخلفات اطفال، را ثبت و بررسی کرده است . . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۲۳:۳۹
Background image

لوی‌څارنوالی انتقادهای سالم، ارزنده و سازنده را می‌پذیرد

څارنپوه نور حبیب جلال معاون لوی څارنوال این مسأله را در "کنفرانس ملی امانت‌داری، عدالت باز و نقش مردم در نهادهای عدلی و قضایی"، امروز پنج شنبه ۲۳ جوزای ۱۳۹۸خورشیدی در مرکز اطلاعات و. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها