۱۷ سال زندان برای متهم اصلی و صدور قرار گرفتاری پنج تن دیگر در پیوند به قضیۀ تجاوز جنسی گروهی بالای دو زن در ولایت کاپیسا

ago_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۳:۴۵
logo

دو زن که در تاریخ پنجم میزان ۱۳۹۹ خورشیدی به منطقۀ صیاد ولایت کاپیسا به خاطر سیاحت رفته بودند، ابتداء اختطاف و سپس مورد تجاوز جنسی گروهی قرار گرفتند. در پیوند به این قضیه در آن زمان شش تن از سوی منسوبین کشفی و امنیتی بازداشت شد.

از میان بازداشت‌شدگان یک تن آنان به اسم فاضل توسط دختران متضرر این قضیه در صف لاین و تحقیقات څارنوالی مربوط، به عنوان متهم اصلی شناخته شد و در مورد پنج تن دیگر آنان، به خاطر عدم دخالت شان در قضیه، قرار عدم لزوم دعوای جزایی(حفظ) صادر شد.

به منظور جلوگیری از اعمال نفوذ، تسریع روند رسیدگی و تأمین هرچه بیشتر عدالت این قضیه به مرکز انتقال و به خاطر تحقیقات و رسیدگی به موقع، به ریاست عمومی مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی سپرده شد.

څارنوال موظف قضیه پس از جمع‌آوری اسناد، شواهد، مدارک، تکمیل تحقیق از متهم، ترتیب اتهام‌نامه و صورت دعوا، با ترتیب هشت دلیل الزام شدیدترین مجازات را برای متهم اصلی این قضیه از پیشگاه محاکم درخواست کرد.

فاضل که به عنوان متهم اصلی این قضیه شناخته شده بود، از سوی ریاست دیوان رسیدگی به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی محکمۀ ابتدائیۀ حوزۀ دوم امنیتی شهر کابل در جرم اختطاف به ۱۵ سال و در جرم تجاوز جنسی به ۱۷  سال زندان محکوم به مجازات شد. پنج تن دیگر(گل‌رحمن، راشد، فواد، خیبر و نعیم) که در نتیجۀ تحقیقات څارنوالی در پیوند به این قضیه به عنوان شرکای جرمی فاضل شناخته شده اند، قرار گرفتاری شان عنوانی مراجع کشفی و امنیتی صادر شده است.

گفتنی است که څارنوال استیناف به فیصلۀ محکمۀ ابتدائیه قناعت نکرده و خواهان تشدید مجازات علیه متهم اصلی این قضیه در مراحل بعدی محاکماتی شده است.

این در حالی است که لوی‌څارنوالی در سال ۱۳۹۹ خورشیدی دو هزار و ۹۹۰ قضیۀ خشونت علیه زنان را در سراسر کشور رسیدگی کرده است که از این میان ۲۵۹ مورد آن را تجاوز جنسی تشکیل می‌دهد.

رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان اطمینان می‌دهد که تمام قضایا به ویژه قضایای خشونت علیه زنان را با جدیت و قاطعیت مورد رسیدگی قرار داده و عدالت را در این زمینه تأمین می‌کند.

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۵۵
Background image

لوی څارنوالی ۱۸۵ قضیۀ جرایم جنایی عسکری را در ماه دلو سال ۱۳۹۹ خورشیدی، رسیدگی کرده است

این قضایا شامل ۸ مورد قتل، ۲ مورد سرقت، ۱ مورد جرم اخلاقی، ۸ مورد جرایم مالی و اداری، ۱ مورد جرایم مواد مخدر و ۱۶۶ مورد دیگر آن سایر جرایم جنایی می­باشد . . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۵
Background image

۶۷تن از څارنوالان نظامی و مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، به مناسبت روز ملی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور ترفیع فوق‌العاده گرفتند

څارنپوه محمد فرید حمیدی در برنامه‌یی که به همین منظور راه اندازی شده بود، افزون بر تبریکی روز ملی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور به اشتراک کنندگان این برنامه و مردم افغانستان، با اشاره به. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۹ - ۱۴:۵۱
Background image

از روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، با مراسم اهدای خون در لوی څارنوالی گرامی‌داشت به عمل آمد

این برنامه به منظور حمایت از روز ملی حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، با حضور څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان، غلام حیدر علامه مرستیال لوی څارنوالی در. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها