۱۸۸ تن مشمول ۶۱ تن از زندانیان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، از زندان پلچرخی کابل آزاد شدند

Ago
یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۲۳:۳۸
ago

این زندانیان بربنیاد فرمان‌های عفو و تخفیف ریاست جمهوری که به مناسبت عید سعید اضحی و صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور صادر شده بود، امروز یک‌شنبه ۲۷ اسد سال ۱۳۹۸ خورشیدی از بند آزاد شدند.

زندانیان یادشده با حضور څارنیال محمداسعد ساپی رئیس عمومی څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام و بدیل حبس و رئیس تطبیق فرمان‌های ریاست جمهوری و دیگر اعضای آن، پاسوال غلام سنایی ستانکزی رئیس محبس مرکزی پلچرخی کابل و برخی از کارکنان این زندان آزاد شدند.

n

آقای ساپی، در برنامه‌یی که به همین منظور راه اندازی شده بود گفت که بر اساس پیشنهاد لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان به مناسبت ۲۸ اسد، صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور، ریاست جمهوری فرمان ویژه‌یی را به منظور رهایی زندانیان نیروهای امنیتی و دفاعی که ضامن امنیت و دفاع از این کشور اند، صادر کرد. وی داشتن استقلال و آزادی افغانستان را مدیون قربانی‌ها و فداکاری‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور عنوان کرد. آقای ساپی در ادامه افزود: "لوی څارنوالی کشور از کارکردهای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور که همواره برای آرامش و امنیت شهروندان کشور تلفات می‌دهند، قدردانی می‌کند." به گفتۀ آقای ساپی کسانی که مدت حبس شان تا پنج سال بود، در مرحلۀ نخست تطبیق فرمان قرار داشته و امروز از بند آزاد می‌شوند و مراحل بعدی آن با جدیت و دقت کامل در آیندۀ نزدیک در سراسر کشور تطبیق خواهد شد.

 n

رئیس عمومی څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام و بدیل حبس در ادامه گفت که آزادی یک نعمت بزرگ الهی است و لوی څارنوالی افزون بر این‌که در برابر پدیده‌های جرمی مبارزه می‌کند، خود را مسؤول آزادی‌های شهروندان کشور نیز می‌داند. وی از زندانیان رها شده خواست که با حوصله‌مندی کامل به زندگی خود ادامه دهد و از تکرار خطاهای گذشته جلوگیری کنند.

به باور آقای ساپی، افرادی که مرتکب سهو و خطا می‌شوند، مطابق قانون به سزای اعمال خود می‌رسند و لوی څارنوالی همواره برای تطبیق عدالت با پدیدۀ جرمی مبارزه کرده و این اداره با مجرمان خصومتی ندارد.

در همین حال مسؤولان تطبیق فرمان‌های ریاست جمهوری گفت که این زندانیان به جرایم چون سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، فساد اداری، سرقت، و جرایم ترافیکی محکوم بودند.

n

از سوی دیگر زندانیان یاد شده از نحوۀ برخورد مسؤولان زندان پلچرخی ابراز خرسندی کرده و گفتند که هیچ نوع برخورد غیر قانونی با آنان صورت نگرفته است.

گفتنی است که این افراد در مرحلۀ نخست تطبیق فرمان‌های یاد شده از زندان رها شدند و مراحل بعدی آن در آیندۀ نزدیک در سراسر کشور تطبیق خواهد شد.

 

تازه‌ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۰:۳۹
Background image

چهار تن از کارکنان معاونت لوی څارنوالی مبارزه با فساد اداری از سوی دفتر JSSP مورد تقدیر قرار گرفتند

کارکنان مدیریت ثبت قضایا به شمول رئیس څارنوالی نظارت بر تحقیق و تنفیذ احکام جرایم فساد اداری برای استفاده مؤثر و تقویت سیستم مدیریت ثبت قضایا (CMS) از سوی دفتر حمایت از سکتور عدلی. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۱۵:۵۵
Background image

۲۱ قضیۀ قاچاق مسکرات و مواد مخدر به مظنونیت ۲۷ تن محول محاکم گردید

ریاست عمومی څارنوالی اختصاصی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر، در هفتۀ سوم ماه سنبله سال ۱۳۹۸ خورشیدی، ۲۱ قضیۀ جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدر به مظنونیت  ۲۷ تن را دریافت و بررسی کرده است. . .

جمعه ۱۳۹۸/۶/۱۵ - ۱۱:۱۸
Background image

نشست همکاری میان نهادهای عدلی و وزارتهای امور خارجه و امور داخله در پیوند به استرداد مجرمین بیرون از کشور، در لوی څارنوالی، برگزار شد

این نشست امروز پنج شنبه ۱۴ سنبلۀ ۱۳۹۸خورشیدی با اشتراک نماینده‌های وزارت امور خارجه، وزارت عدلیه و بخش انترپول وزارت امور داخله در تالار شورای عالی لوی‌‌څارنوالی راه اندازی شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها