۱۸۸ تن مشمول ۶۱ تن از زندانیان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، از زندان پلچرخی کابل آزاد شدند

ago_admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۲۳:۳۸
ago

این زندانیان بربنیاد فرمان‌های عفو و تخفیف ریاست جمهوری که به مناسبت عید سعید اضحی و صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور صادر شده بود، امروز یک‌شنبه ۲۷ اسد سال ۱۳۹۸ خورشیدی از بند آزاد شدند.

زندانیان یادشده با حضور څارنیال محمداسعد ساپی رئیس عمومی څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام و بدیل حبس و رئیس تطبیق فرمان‌های ریاست جمهوری و دیگر اعضای آن، پاسوال غلام سنایی ستانکزی رئیس محبس مرکزی پلچرخی کابل و برخی از کارکنان این زندان آزاد شدند.

n

آقای ساپی، در برنامه‌یی که به همین منظور راه اندازی شده بود گفت که بر اساس پیشنهاد لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان به مناسبت ۲۸ اسد، صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور، ریاست جمهوری فرمان ویژه‌یی را به منظور رهایی زندانیان نیروهای امنیتی و دفاعی که ضامن امنیت و دفاع از این کشور اند، صادر کرد. وی داشتن استقلال و آزادی افغانستان را مدیون قربانی‌ها و فداکاری‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور عنوان کرد. آقای ساپی در ادامه افزود: "لوی څارنوالی کشور از کارکردهای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور که همواره برای آرامش و امنیت شهروندان کشور تلفات می‌دهند، قدردانی می‌کند." به گفتۀ آقای ساپی کسانی که مدت حبس شان تا پنج سال بود، در مرحلۀ نخست تطبیق فرمان قرار داشته و امروز از بند آزاد می‌شوند و مراحل بعدی آن با جدیت و دقت کامل در آیندۀ نزدیک در سراسر کشور تطبیق خواهد شد.

 n

رئیس عمومی څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام و بدیل حبس در ادامه گفت که آزادی یک نعمت بزرگ الهی است و لوی څارنوالی افزون بر این‌که در برابر پدیده‌های جرمی مبارزه می‌کند، خود را مسؤول آزادی‌های شهروندان کشور نیز می‌داند. وی از زندانیان رها شده خواست که با حوصله‌مندی کامل به زندگی خود ادامه دهد و از تکرار خطاهای گذشته جلوگیری کنند.

به باور آقای ساپی، افرادی که مرتکب سهو و خطا می‌شوند، مطابق قانون به سزای اعمال خود می‌رسند و لوی څارنوالی همواره برای تطبیق عدالت با پدیدۀ جرمی مبارزه کرده و این اداره با مجرمان خصومتی ندارد.

در همین حال مسؤولان تطبیق فرمان‌های ریاست جمهوری گفت که این زندانیان به جرایم چون سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، فساد اداری، سرقت، و جرایم ترافیکی محکوم بودند.

n

از سوی دیگر زندانیان یاد شده از نحوۀ برخورد مسؤولان زندان پلچرخی ابراز خرسندی کرده و گفتند که هیچ نوع برخورد غیر قانونی با آنان صورت نگرفته است.

گفتنی است که این افراد در مرحلۀ نخست تطبیق فرمان‌های یاد شده از زندان رها شدند و مراحل بعدی آن در آیندۀ نزدیک در سراسر کشور تطبیق خواهد شد.

 

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۳:۴۶
Background image

نشست ارزیابی تدابیر وقایویی از شیوع ویروس کرونا در لوی څارنوالی راه اندازی شد

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، به منظور تدابیر وقایوی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کمیتۀ را تحت ریاست مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری ایجاد نموده که این کمیته دومین. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۲
Background image

لوی څارنوال در برنامۀ گزارش‌دهی به ملت: در سال ۱۳۹۸ خورشیدی ۴۱۰۲۶ قضیه را ثبت و بررسی شده است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گزارش‌دهی حکومت به ملت، روز یک شنبه ۲۵ حوت ۱۳۹۸ خورشیدی گفت که اطلاع‌رسانی دقیق، سطح آگاهی مردم از قانون و نحوۀ. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۶:۱۹
Background image

حضور زنان در لوی څارنوالی نظام‌مند، بامفهوم و مطمئن است

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان در برنامۀ گرامی‌داشت از روز جهانی همبستگی زنان(هشتم مارچ) گفت که بدون مشارکت زنان و مردان دسترسی به عدالت ناممکن است . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها