اخبار ولایتی

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۴:۵۳

رسیدگی به ۱۲۶ قضیه در نُه ماه سال جاری از سوی ریاست څارنوالی استیناف ولایت بادغیس

بر اساس گزارش ریاست څارنوالی استیناف ولایت بادغیس، این ریاست در سه ربع سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، ۱۲۶ قضیۀ جنایی را ثبت و بررسی کرده است . . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۱۰:۳۷

نشست کمیتۀ دادخواهی در ولایت بلخ راه اندازی شد

این نشست تحت ریاست څارنیار سیف‌الله پوپل رئیس څارنوالی استیناف ولایت بلخ با حضور اعضای شورای ولایتی، وکلای‌گذر، برخی از نمایندگان فعالان مدنی و متنفذان قومی این ولایت، روز چهارشنبه ۱۳. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۶:۱۳

اصلاح مجدد زندانیان، از احکام صریح دین اسلام و قوانین افغانستان است

څارونکی محمدشریف مهربان شیرزاد رئیس څارنوالی استیناف ولایت پروان در برنامه‌یی که ۱۶ سبنلۀ ۱۳۹۸خورشید به منظور تطبیق فرمان شماره ۱۵ ریاست جمهوری در زندان ولایت پروان راه اندازی شده بود. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۵:۴۴

دوسیۀ یک تن به اتهام اخذ رشوۀ پنجاه هزار افغانی و صد دالر امریکایی، پس از اکمال تحقیق از سوی څارنوالی استیناف ولایت جوزجان، به محکمه فرستاده شد

څارنوالی استیناف ولایت جوزجان، اوراق قضیۀ رشوه مدیر مالی و اداری شورای ولایتی ولایت جوزجان را به تاریخ یازدهم سنبله سال ۱۳۹۸ خورشیدی دریافت و پس از اکمال تحقیق به محکمۀ ابتداییۀ شهری. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۱۲ - ۹:۳۱

دوسیۀ سه تن به اتهام اخذ یکصد و ده هزار افغانی رشوه از سوی لوی څارنوالی به محکمه ابتدایی ولایت غور محول گردید

څارنوالی استیناف ولایت غور، این قضیه را به مظنونیت سه تن پس از اکمال تحقیق به تاریخ ۱۲ اسد سال ۱۳۹۸ خورشیدی، برای اصدار حکم به محکمۀ ابتدایی شهری این ولایت فرستاده است . . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۹ - ۱۹:۷

سنگ تعمیر الحاقیۀ ریاست څارنوالی استیناف ولایت سمنگان، گذاشته شد

در برنامه‌یی که به همین منظور روز شنبه دوم سنبلۀ سال ۱۳۹۸ خورشیدی راه اندازی شده بود، عبدالطیف ابراهیمی والی ولایت سمنگان، نیازمحمد راسخ رئیس څارنوالی استیناف ولایت، رئیس عمومی محاکم و. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۹ - ۱۴:۴

لوی څارنوالی در شش ماه اول سال ۱۳۹۸ خورشیدی، ۱۴۳۹ قضیه را در ولایت هرات رسیدگی کرده است

بر اساس گزارش څارنوالی استیناف ولایت هرات، در ربع اول و دوم سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، این ریاست یک هزار و ۴۳۹ قضیه را مورد رسیدگی قرار داده است . . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۳ - ۱۵:۲۵

دوسیۀ نُه تن به اتهام اختلاس ۷۵ میلیون افغانی، پس از اکمال تحقیق از سوی لوی څارنوالی، به محکمه فرستاده شد

څارنوالی استیناف ولایت فراه، اوراق قضیۀ اختلاس این افراد را پس از اکمال تحقیق به محکمۀ ابتداییۀ شهری این ولایت، محول کرد . . .

شنبه ۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۹:۴۵

تطبیق عدالت بدون رهنمایی و مشورۀ علمای کرام و روحانیون امکان پذیر نیست

برنامۀ تحت عنوان "نقش علماء کرام در تطبیق عدالت اجتماعی از دیدگاه شریعت اسلام" از سوی  څارنوالی استیناف ولایت بادغیس، با اشتراک سرپرست ریاست حج و اوقاف، علمای اهل تسنن و تشیع و روحانیون. . .

Pagination