اعلامیه‌های مطبوعاتی

یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۸ - ۹:۶

اعلامیه لوی‌څارنوالی در پیوند به شایعات نشر شده مبنی بر تعلیق وظایف مسوولین در لوی‌څارنوالی

در این چند روز اخیر، گزارش‌های مبنی بر تعلیق وظایف تعدادی از مسوولین و روسای لوی‌څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، از طریق شبکه‌های اجتماعی نشر و دست به‌دست می‌گردد . . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۱:۳۸

اعلامیهء لوی‌څارنوالی در پیوند به رد شایعهء توقیفی میر افغان صافی رئیس کمیسیون بودجهء ملی ولسی‌جرگه

امروز چهار‌‌شنبه ۶حوت ۱۳۹۹ گزارش‌های مبنی بر تحت توقیف قرار گرفتن میر افغان صافی رئیس کمیسیون بودجهء ملی ولسی‌جرگه به اتهام قاچاق طلا و پول نقد با نشر مکتوبی در شبکه‌های اجتماعی ازجانب مرکز عدلی و قضائی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری؛ به نشر رسیده است . . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۱۵

دعوت‌نامهء رسانه‌ای

مرکز عدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم سنگین فساد اداری، در پرتو قوانین نافذهٔ کشور، به منظور تأمین شفافیت و حساب‌دهی؛ جلسات محاکمهٔ متهمان جرایم سنگین فساد اداری را در حضور مردم و رسانه‌ها، بطور علنی برگزار می‌کند.

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۲

دروغ‌پردازی و مغشوش‌سازی اذهان عامه، نمی‌تواند مانع حاکمیت قانون و تأمین عدالت گردد!

تمکین در برابر حکم قانون، رسالت هرتبعۀ آگاه و باورمند به قانون و عدالت در کشور است. پاسخگویی و حساب‌دهی هر کارمند و مقام بلند رتبۀ دولتی در برابر مسؤولیت‌های سپرده‌شده، در روند حکومت‌داری خوب و مبارزه با پدیدۀ شوم فساد اداری؛ یک اصل پذیرفته شدۀ حقوقی،مدیریتی و جهانی می‌باشد.

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۸ - ۱۱:۵۸

اعلامیه مشترک مطبوعاتی لوی څارنوالی و ریاست عمومی امنیت ملی در پیوند به بازداشت سه تن از اعضای مشرانو‌جرگه به اتهام اخذ رشوت

منسوبین ریاست عمومی امنیت ملی و نمایندهءلوی څارنوالی بر اساس اطلاعات کشفی در یک عملیات مشترک، به‌روز یک‌شنبه ۷جدی سه تن از اعضای (سناتوران) مشرانو‌جرگه‌را به اتهام اخذ چهل‌هزار دالر امریکایی رشوت؛ بگونه باالفعل بازداشت نمودند . . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳ - ۱۱:۵۰

یک طفل چهارساله از نزد اختطاف‌گران رها و هشت تن از عاملین آن دستگیر و تحت تحقیق قرار گرفتند

هشت تن از اختطاف‌گران از سوی ارگان‌های کشفی و امنیتی با حضورداشت نمایندۀ لوی‌ څارنوالی که یک دختر چهارساله را اختطاف نموده‌بودند؛ به تاریخ ۲۶قوس ۱۳۹۹دستگیر گردیدند که کودک از نزد آن‌ها آزاد و به خانواده‌اش تسلیم داده شد . . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۶:۱۵

اعلامیۀ لوی څارنوالی ج.ا.ا در پیوند به اعلامیۀ تعدادی از رسانه‌ها پیرامون دسترسی به اطلاعات

مسؤولین تعدادی از رسانه‌های همگانی به‌روز ۳شنبه ۱۵ دلو ۱۳۹۸ خورشیدی در کابل، طی اعلامیۀ خویش از محدودیت دسترسی رسانه‌ها به اطلاعات از سوی نهادهای دولتی اعتراض نموده و تعدادی از این ادارات را به عنوان " بسته‌ترین نهادها" خوانده اند که در آن از لوی څارنوالی نیز نام برده شده است . . .

شنبه ۱۳۹۸/۴/۱۵ - ۱۳:۴۱

خبرنامۀ مطبوعاتی

دوتن از کارمندان څارنوالی اختصاصی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری هریک: محترم څارنوال عبدالقدیر و محترم کریم‌الله، ساعت هفت صبح امروز شنبه مورخ ۱۵ ماه سرطان سال ۱۳۹۸ ، هنگامی که به سوی وظیفه می‌رفتند، در  بازار کمپنی، مربوطات حوزۀ پنجم امنیتی شهر کابل مورد حمله قرار گرفته که یک تن شان شهید و یک تن دیگر زخمی و به شفاخانه انتقال گردیده است . . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۰:۳۹

ادعای جنرال حبیب‌الله احمدزی، در حضور نمایندگان شورای سراسری علمای افغانستان، رسانه‌ها، شبکۀ زنان افغان، نهادهای مدنی و دیده‌بان شفافیت بررسی می‌شود

لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در تاریخ ۲۳جوزای سال ۱۳۹۸ خورشیدی در یک نامۀ رسمی از این نهادها خواسته است تا نماینده‌های شان را برای اکمال پروسۀ تحقیق به این اداره معرفی نمایند. . . .