ریاست څارنوالی استیناف ولایت بغلان، هشتم مارچ(روز جهاني زنان) را گرامی‌ داشت

ago_admin
Wed, Mar 13 2019 2:08 PM
baghlan

این برنامه با حضور احمدرامین اندیشور رئیس څارنوالی استیناف ولایت بغلان، دیگر مسؤولان محلی این ولایت، اعضای شورای ولایتی، نماینده‌های جامعۀ مدنی و برخی از بانوان ولایت بغلان، روز یک‌شنبه ۱۹ حوت ۱۳۹۷خورشیدی راه اندازی شد.

آقای اندیشور در این برنامه بر نقش مهم زنان در جامعه تأکید کرد و افزود که بدون سهم‌گیری فعال زنان، پیشرفت جامعه دشوار است. رئیس څارنوالی استیناف ولایت بغلان افزود که در سال‌های اخیر توجه جدی به وضعیت زنان در کشور شده و اداره‌هایی دارای صلاحیت قانونی در راستای دفاع و حمایت از حقوق زنان ایجاد شده است.

وی ایجاد معاونت لوی څارنوالی در امور مبارزه با خشونت علیه زنان و تخلفات اطفال و آمریت‌های منع خشونت علیه زنان و رسیدگی به تخلفات اطفال را در سراسر کشور از نمونه‌های مهم اداره‌های مدافع حقوق زنان عنوان کرد. 

آقای اندیشور در ادامه گفت: "ما متعهد و مصمم در راستای مبارزه با خشونت علیه زنان هستیم. هدف ما تطبیق قانون و تحقق عدالت است و با پدیدۀ خشونت علیه زنان قاطعانه و مسؤولانه مبارزه می‌کنیم."

به گفتۀ رئیس څارنوالی استیناف ولایت بعلان، این ریاست در سال ۱۳۹۷ خورشیدی ۳۹ قضیۀ خشونت علیه زنان را بررسی کرده که از این میان ۲۱ قضیه نهایی شده، ۱۲ قضیه تحت کار و شش قضیه به ارگان‌های مربوط فرستاده شده است. 

در پایان برنامه، احمدرامین اندیشور رئیس څارنوالی استیناف ولایت بغلان از سوی وزارت امور زنان و شورای ولایتی ولایت بغلان تقدیر شد.