ادارۀ عالی لوی څارنوالی

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، بر بنیاد مادۀ یکصد و سی و چهارم قانون اساسی کشور، جز قوۀ اجرائیه بوده و در اجراآت خود مستقل و تابع احکام قانون می‌باشد. تحقیق جرایم و اقامۀ دعوی علیه متهم در محکمه، وظایف اساسی این اداره را شکل می‌دهد .رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، اطمینان می‌دهد که با رعایت قوانین نافذ کشور، از حقوق و آزادی‌های شهروندان افغانستان دفاع نموده و احترام و دفاع از ارزش‌های اسلامی، حقوق و آزادی‌ها، کرامت انسانی و حقوق بشری افراد، یکی از اولویت‌های کاری لوی څارنوالی است. این نهاد به خاطر دفاع از حقوق اتباع افغانستان، تمام قضایا را با قاطعیت، استقلالیت و بی‌طرفی کامل و با رعایت عدالت و انصاف، تحقیق و بررسی نموده و متکی به اسناد، شواهد و مدارک تصمیم اتخاذ می‌نماید.

 پیام تبریکی لوی څارنوال

2 هفته 5 روز پیش

پیام تبریکی هیأت رهبری لوی څارنوالی به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

ماه رمضان؛ ماه عبادت و نیایش، تقوا و شکیبایی است.

ماه‌ی که خداوند بزرگ در شأن آن در قرآن کریم می فرماید: "ماه رمضان ماه‌ی است که در آن برای راهنمایی مردم و بیان راه روشن و هدایت و جدا ساختن حق از باطل، قرآن نازل شده است".

هیأت رهبری و کارکنان لوی څارنوالی، فرا رسیدن این ماه پرفضیلت را به تمام مردم شریف و مسلمان افغانستان تبریک و تهنیت عرض میدارند. و از خداوند(ج) منان برای عموم شهروندان کشور، توفیق عبادت آرزو می کنند.

طاعات و عبادات همه، قبول درگاه حق

محمد فرید حمیدی
AGO-Head

تازه‌ترین اخباربیشتر...

شنبه ۱۳۹۸/۳/۴ - ۱۶:۱۵
Background image

گسترش ارائۀ بهتر خدمات عدلی، حاکمیت قانون، تأمین عدالت و اصلاحات از اهداف اساسی لوی څارنوالی است

مسأله‌یی که وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوال در امور مالی و اداری در برنامۀ معرفی تشکیل ۱۳۹۸ خورشیدی بیان کرد. این برنامه با حضور معاونان لوی څارنوال در امور عسکری و امور مبارزه علیه. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲ - ۱۸:۲۲
Background image

یوناما: لوی څارنوالی هنوزهم در امر اصلاحات و مبارزه علیه فساد اداری، پیش‌قدم است

هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان(UNAMA)  در جدیدترین گزارش خود تحت نام " مبارزه علیه فساد اداری، کار اساسی برای صلح و رفاه" که در تاریخ چهارم ثور ۱۳۹۸خورشیدی نشر شده است، نقش. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۳/۲ - ۱۱:۲۲
Background image

توظیف یک هیأت به منظور بررسی قضیۀ ادعای تجاوز جنسی بالای یک قابله در ولایت سمنگان

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان این هیأت را به منظور بررسی قضیۀ ادعای تجاوز جنسی به مظنونیت ۹ تن بالای یک قابله در ولسوالی روی‌دوآب ولایت سمنگان توظیف کرده است . . .

گزارش هانمایش همه

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۸:۱۸
Background image

لوی څارنوالی در سال ۱۳۹۷ خورشیدی به ۴۱۶۵۸ قضیه رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان گزارش اجراآت سال ۱۳۹۷ خورشیدی‌اش را در کنفرانس" پاسخ‌دهی حکومت به ملت" روز دوشنبه، دوم ثور سال ۱۳۹۸ در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت ارائه کرد . . .

پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۱۷:۳
Background image

اجراآت لوی څارنوالی در پیوند به قضایا و جرایم انتخاباتی سال ۱۳۹۷ خورشیدی

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افعانستان، مطابق مادۀ ۱۳۴ قانون اساسی کشور و سایر قوانین نافذ، صلاحیت و مکلفیت تحقیق جرایم و اقامۀ دعوی علیه متهم در محکمه را دارد . . .

اخبار ولایتیبیشتر...

شنبه ۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۰:۲۳

ریاست څارنوالی استیناف ولایت جوزجان در سال ۱۳۹۷ خورشیدی، ۳۵۵ قضیه را ثبت و بررسی کرده است

این مسأله را محمدنصیر حکیمی رئیس څارنوالی استیناف ولایت جوزجان در برنامۀ گزارش‌دهی از اجراآت څارنوالی استیناف ولایت جوزجان بیان کرد. این برنامه با اشتراک مقام‌‌های محلی، مسؤولان نهادهای. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۱:۲۴

رهایی دو تن زندانی زن از زندان ولایت جوزجان

این زندانیان بر اساس فرمان شماره ۳۴۷ ریاست جمهوری کشور، به مناسبت روز جهانی همبستگی زنان (هشتم مارچ)، روز سه‌شنبه ۱۰ ثور سال ۱۳۹۸، از بند آزاد شدند . . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۶:۲۴

کارکنان لوی څارنوالی در ولایات برای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، خون اهدا کردند

بر اساس هدایت لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان، برنامۀ اهدای خون در څارنوالی‌های استیناف ولایت بغلان، بلخ، پروان، سمنگان، هرات، فاریاب و غور روز شنبه ۳۱ حمل سال ۱۳۹۸ خورشیدی، راه. . .

عکس‌ها و ویدیوها بیشتر...

فعالیت های لوی څارنوالی به روایت تصویر

پیام لوی څارنوال در مورد مبارزه با فساد اداری

لوی څارنوال در کنفرانس عدالت، حکومت‌داری خوب و انکشاف پایدار