ادارۀ عالی لوی څارنوالی

لوی څارنوالی بر بنیاد مادۀ چهارم قانون تشکیل و صلاحیت څارنوالی، جز قوۀ اجرایی بوده و در اجراآت خود مستقل و تابع احکام قانون می‌باشد. تحقیق عموم جرایم، اقامۀ دعوای جزایی و تعقیب آن علیه متهم در محاکم، وظایف اساسی این اداره را شکل می‌دهد. هیأت رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، تلاش می‌کند با رعایت قوانین نافذ کشور، از حقوق و آزادی‌های شهروندان افغانستان دفاع نماید. احترام به ارزش‌های اسلامی، کرامت انسانی و حقوق بشری افراد، یکی از اولویت‌های کاری لوی څارنوالی است. این نهاد به خاطر دفاع از حقوق اتباع افغانستان، تمام دعاوی را با قاطعیت، مستقلانه و بی‌طرفانه تحقیق و بررسی می‌کند.

پیام لوی څارنوال 

2 هفته پیش

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

اساس و بنیاد کار لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان در مادۀ ۱۳۴قانون اساسی کشور و مادۀ چهارم قانون تشکیل و صلاحیت څارنوالی، به‌شکل واضح بیان شده است. آنچه مشخص است این است که لوی څارنوالی تمامی وظایفش(تحقیق عموم جرایم، اقامۀ دعوای جزایی و تعقیب آن علیه متهم در محاکم) را با رعایت قوانین نافذ کشور، انجام می‌دهد. بیشتر بخوانید...

محمد فرید حمیدی
AGO-Head

تازه‌ترین اخباربیشتر...

دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۱۶:۴۰
Background image

در سال جاری خورشیدی، به بیشتر از ۲۰۰۰ قضیۀ خشونت علیه زنان رسیدگی شده است

مسأله‌یی که څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در "کنفرانس ملی همآهنگی حاکمیت قانون در امر مبارزه با خشونت علیه زنان" بیان کرد. این کنفرانس، امروز دوشنبه. . .

یکشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۰:۳۵
Background image

شش تن به اتهام سوء استفاده از صلاحیت های وظیفه‌یی، تزویر و غدر به گونۀ علنی محاکمه شدند

این شش تن از سوی محکمۀ ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، امروز ‌سه شنبه ۲۵ جدی سال ۱۳۹۷ خورشیدی، به گونه علنی محاکمه شدند . . .

پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱:۴۷
Background image

نشست همآهنگی میان لوی څارنوالی و وکلای گذر زون شمال کابل برگزار شد

این نشست با حضور څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان، رؤسای څارنوالی‌های عسکری ولایت کابل، څارنوالی استیناف زون شمال کابل و برخی از څارنوالان این ریاست و. . .

اخبار ولایتیبیشتر...

سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲ - ۱۰:۲۵

رئیس څارنوالی استیناف ولایت بغلان از زندان این ولایت دیدن کرد

څارونکی احمدرامین اندیشور رئیس څارنوالی استیناف ولایت بغلان، همراه با برخی از څارنوالان این ریاست، روز شنبه  29 جدی سال 1397 خورشیدی، از محبس این ولایت دیدن کرد . . .

دوشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۸:۰

نیازمحمد راسخ، به عنوان رئیس جدید څارنوالی استیناف ولایت سمنگان معرفی شد

نیازمحمد راسخ رئیس پیشین څارنوالی استیناف ولایت بغلان، بر اساس پیشنهاد و لزوم دید رهبری لوی څارنوالی و منظوری ریاست جمهوری کشور، روز یک‌شنبه۲۳ جدی ۱۳۹۷ خورشیدی، به عنوان رئیس جدید. . .

یکشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۱:۱۶

رئیس څارنوالی استیناف ولایت جوزجان تقدیر شد

محمدنصیر حکیمی رئیس څارنوالی استیناف ولایت جوزجان، از سوی کمیسیون امور عدلی و قضایی، اصلاحات اداری و مبارزه علیه فساد اداری ولسی جرگه، روز شنبه اول جدی 1397 خورشیدی مورد تقدیر  قرار. . .

عکس‌ها و ویدیوها بیشتر...

فعالیت های لوی څارنوالی به روایت تصویر

پیام لوی څارنوال در مورد مبارزه با فساد اداری

لوی څارنوال در کنفرانس عدالت، حکومت‌داری خوب و انکشاف پایدار