آزمون ۸۰ بست مسلکی لوی څارنوالی، برگزار شد

ago_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۶:۲۹
exam

در این آزمون ۳ هزار و ۱۱۲ تن مشمول خانم‌ها و آقایان از مرکز و ولایات برای احراز این بست‌ها ثبت نام کرده بود، که از این میان ۲ هزار و ۳۰۳ تن واجد شرایط شناخته شده و توانستند در این آزمون رقابتی اشتراک نمایند.

این آزمون با حضور معاون لوی څارنوال در امور عسکری، معاون لوی څارنوال در امور تعقیب قضایی، معاون لوی څارنوال در امور منع خشونت علیه زنان و تخلفات اطفال و برخی از رؤسای مرکزی این اداره، امروز پنجشنبه ۱۶ عقرب سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در تعمیر دارالامان این اداره راه اندازی شد.

داکتر غلام حیدر علامه معاون لوی څارنوال در امور تعقیب قضایی، در این برنامه روی نظام قضایی مستقل، بی‌طرف و شفاف تأکید کرده و آن را برای تأمین عدالت، پیشرفت و ترقی کشور مهم عنوان کرد. آقای علامه افزود: "حاکمیت قانون، تأمین عدالت، بی‌طرفی و شفافیت از معیارهای مهم پیشرفت هر کشور محسوب می‌شود."

gholam

آقای علامه، در ادامه گفت که رهبری لوی څارنوالی در چند سال پسین برای اصلاحات در بخش‌های مختلف، به خصوص ظرفیت‌افزایی کارکنان تلاش کرده و آن‌را بیانگر پیشرفت و تکامل در این اداره عنوان کرد. به گفتۀ وی، بلندبودن میزان تحصیلات کارکنان این اداره باعث کارایی بهتر شده و آنان کارهای خویش را با استقلال، بی‌طرفی و مطابق احکام قانون انجام می‌دهند.

معاون لوی څارنوال درامور تعقیب قضایی در ادامه گفت: "ما تلاش می‌کنیم بهترین‌ها را از طریق این آزمون به صورت بی‌طرفانه در لوی څارنوالی جذب نموده و حق را به حق‌دار بسپاریم." به گفتۀ وی، تمام برگزارکنندگان این آزمون تلاش کرده اند تا امتحان، شفاف و بی‌طرفانه برگزار نمایند.

exam

همچنان محمدناصرهمت رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، در این برنامه گفت که لوی څارنوالی در سه سال پسین اصلاحات جدی را روی دست گرفته و راه اندازی این آزمون را برای تقویت حکومت‌داری خوب، مهم عنوان کرد. آقای همت در ادامه گفت: "هدف اساسی این اداره، ارایۀ خدمات عدلی و قضایی به صورت متوازن، بی‌طرف و عادلانه برای شهروندان کشور است." به گفتۀ وی، تشکیلات این اداره در چند سال اخیر ۶۷ درصد جوان شده و وی این اقدام را در طی چهل سال گذشته بی‌سابقه عنوان کرد.

آقای همت علاوه کرد که طی یک سال، ۶۳ څارنوالی ابتداییۀ ولسوالی‌ها که بنابر عدم حضور څارنوالان در آن‌ها غیرفعال بودند، با استخدام څارنوالان و کارکنان مسلکی جوان و متعهد، توانستند آن را فعال نمایند. به گفتۀ وی، حضور زنان در این اداره به ۲۰.۷ درصد رسیده و همچمنان آنان در ۳۳ ولایت کشور، برای تطبیق قانون و تأمین عدالت فعالیت دارند.

hemat

رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، در ادامه گفت که در این آزمون 3 هزار و 112 تن ثبت نام کرده که از سوی کمیتۀ مسلکی و متخصص ۲ هزار ۳۰۳ تن واجد شرایط آزمون رقابتی شناخته شدند. به گفتۀ وی، این آزمون در دو مرحله که در مرحلۀ اول در حدود یک هزار و دو صد تن اشتراک داشته و متباقی در مرحلۀ بعدی آزمون که قرار است هفتۀ آینده راه اندازی شود، اشتراک خواهند نمود.

به قول آقای همت ۱۰ تن از اشتراک کنندگان این آزمون که بلندترین نمره را اخذ نمایند در مرکز و متباقی در سایر ولایات کشور استخدام خواهند شد. آقای همت از اشتراک کنندگان خواست تا در ختم  این آزمون، سه تن را به حیث نمایندۀ خویش برای نظارت از روند بررسی پارچه‌های امتحان کاندیدان، به کمیتۀ مؤظف آزمون معرفی نمایند.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۶:۱۴
Background image

څارونکی فریدون عزیزی به حیث مسؤول مرجع اطلاع رسانی زون غرب معرفی گردید

څارونکی فریدون عزیزی به حیث مسؤول مرجع اطلاع رسانی زون غرب ولایات (غور، بادغیس، نیمروز، فراه و هرات) در ولایت هرات طی برنامۀ از سوی څارنمل خوجه عبدالحق احمدی رئیس څارنوالی استیناف و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۵:۳۰
Background image

آزمون ورودی به مرکز ملی آموزش‌های حقوقی پوهنتون کابل(دورۀ ستاژ) در لوی څارنوالی راه اندازی شد

این آزمون با حضور معاونان لوی څارنوال در امور تحقیق و امور مالی و اداری، رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، برخی دیگر از رؤسای این اداره و نمایندۀ مرکز ملی آموزش‌های حقوقی پوهنتون کابل،. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۶:۸
Background image

نشست مشترک برای ایجاد دیتابیس افراد ممنوع‌الخروج، برگزار شد

این نشست تحت ریاست څارنمل محمداسعد ساپی رئیس عمومی څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام، بدیل حبس و حجز با حضور سید عمر صبور رئیس میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی، معاونان ریاست قونسلی وزارت. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها