آزمون ۸۰ بست مسلکی لوی څارنوالی، برگزار شد

ago_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۶:۲۹
exam

در این آزمون ۳ هزار و ۱۱۲ تن مشمول خانم‌ها و آقایان از مرکز و ولایات برای احراز این بست‌ها ثبت نام کرده بود، که از این میان ۲ هزار و ۳۰۳ تن واجد شرایط شناخته شده و توانستند در این آزمون رقابتی اشتراک نمایند.

این آزمون با حضور معاون لوی څارنوال در امور عسکری، معاون لوی څارنوال در امور تعقیب قضایی، معاون لوی څارنوال در امور منع خشونت علیه زنان و تخلفات اطفال و برخی از رؤسای مرکزی این اداره، امروز پنجشنبه ۱۶ عقرب سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در تعمیر دارالامان این اداره راه اندازی شد.

داکتر غلام حیدر علامه معاون لوی څارنوال در امور تعقیب قضایی، در این برنامه روی نظام قضایی مستقل، بی‌طرف و شفاف تأکید کرده و آن را برای تأمین عدالت، پیشرفت و ترقی کشور مهم عنوان کرد. آقای علامه افزود: "حاکمیت قانون، تأمین عدالت، بی‌طرفی و شفافیت از معیارهای مهم پیشرفت هر کشور محسوب می‌شود."

gholam

آقای علامه، در ادامه گفت که رهبری لوی څارنوالی در چند سال پسین برای اصلاحات در بخش‌های مختلف، به خصوص ظرفیت‌افزایی کارکنان تلاش کرده و آن‌را بیانگر پیشرفت و تکامل در این اداره عنوان کرد. به گفتۀ وی، بلندبودن میزان تحصیلات کارکنان این اداره باعث کارایی بهتر شده و آنان کارهای خویش را با استقلال، بی‌طرفی و مطابق احکام قانون انجام می‌دهند.

معاون لوی څارنوال درامور تعقیب قضایی در ادامه گفت: "ما تلاش می‌کنیم بهترین‌ها را از طریق این آزمون به صورت بی‌طرفانه در لوی څارنوالی جذب نموده و حق را به حق‌دار بسپاریم." به گفتۀ وی، تمام برگزارکنندگان این آزمون تلاش کرده اند تا امتحان، شفاف و بی‌طرفانه برگزار نمایند.

exam

همچنان محمدناصرهمت رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، در این برنامه گفت که لوی څارنوالی در سه سال پسین اصلاحات جدی را روی دست گرفته و راه اندازی این آزمون را برای تقویت حکومت‌داری خوب، مهم عنوان کرد. آقای همت در ادامه گفت: "هدف اساسی این اداره، ارایۀ خدمات عدلی و قضایی به صورت متوازن، بی‌طرف و عادلانه برای شهروندان کشور است." به گفتۀ وی، تشکیلات این اداره در چند سال اخیر ۶۷ درصد جوان شده و وی این اقدام را در طی چهل سال گذشته بی‌سابقه عنوان کرد.

آقای همت علاوه کرد که طی یک سال، ۶۳ څارنوالی ابتداییۀ ولسوالی‌ها که بنابر عدم حضور څارنوالان در آن‌ها غیرفعال بودند، با استخدام څارنوالان و کارکنان مسلکی جوان و متعهد، توانستند آن را فعال نمایند. به گفتۀ وی، حضور زنان در این اداره به ۲۰.۷ درصد رسیده و همچمنان آنان در ۳۳ ولایت کشور، برای تطبیق قانون و تأمین عدالت فعالیت دارند.

hemat

رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، در ادامه گفت که در این آزمون 3 هزار و 112 تن ثبت نام کرده که از سوی کمیتۀ مسلکی و متخصص ۲ هزار ۳۰۳ تن واجد شرایط آزمون رقابتی شناخته شدند. به گفتۀ وی، این آزمون در دو مرحله که در مرحلۀ اول در حدود یک هزار و دو صد تن اشتراک داشته و متباقی در مرحلۀ بعدی آزمون که قرار است هفتۀ آینده راه اندازی شود، اشتراک خواهند نمود.

به قول آقای همت ۱۰ تن از اشتراک کنندگان این آزمون که بلندترین نمره را اخذ نمایند در مرکز و متباقی در سایر ولایات کشور استخدام خواهند شد. آقای همت از اشتراک کنندگان خواست تا در ختم  این آزمون، سه تن را به حیث نمایندۀ خویش برای نظارت از روند بررسی پارچه‌های امتحان کاندیدان، به کمیتۀ مؤظف آزمون معرفی نمایند.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۷:۳۶
Background image

نشست کمیتۀ مبارزه علیه فساد اداری، شورای عالی حاکمیت قانون و مبارزه علیه فساد اداری برگزار شد

این نشست تحت ریاست څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان با حضور عبدالبصیر انور وزیر عدلیه، مرستیال لوی څارنوالی در امور تحقیق، مرستیال لوی څارنوالی در امور. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۲:۳۳
Background image

معاون لوی څارنوال در امور تحقیق از څارنوالی‌های استیناف ولایت کابل، زون شمال، شمال‌شرق وریاست عمومی مبارزه با آزار و اذیت زنان در ادارات عامه و خصوصی، دیدار کرد.

فریداحمد غوری معاون لوی څارنوال در امور تحقیق، از ریاست‌های څارنوالی استیناف ولایت کابل، څارنوالی‌های استیناف زون‌ شمال، شمال‌شرق و ریاست عمومی څارنوالی مبارزه با آزار و اذیت زنان در. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۹ - ۱۱:۵۱
Background image

لوی څارنوالی در شش ماه اخیر ۳۹۹ قضیۀ قاچاق مسکرات و مواد مخدر را ثبت و بررسی کرده است

این قضایا که در سراسر کشور اتفاق افتاده است، در ربع چهارم سال ۱۳۹۸ و ربع اول ۱۳۹۹ خورشیدی، مورد رسیدگی قرار گرفته است. در پیوند به این قضایا، ۴۹۰ تن مشمول پنج خانم و یک تبعۀ خارجی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها