برنامۀ آموزشی روش‌های تحقیق در لوی څارنوالی راه اندازی شد

ago_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۱۷ - ۱۳:۴۳
arghon

این برنامه به خاطر ارتقای ظرفیت څارنوالان ریاست مطالعات حقوقی لوی څارنوالی در زمینۀ روش‌های تحقیق، بر اساس تفاهم‌نامه‌یی که در ماه سرطان ۱۳۹۹ خورشیدی با دفتر حقوقی و مشورتی کاکر امضا شده بود، راه اندزی شد. برنامۀ یادشده در تاریخ ۳۰ سنبلۀ ۱۳۹۹ خورشیدی آغاز و روز چهار شنبه دوم میزان ۱۳۹۹خورشیدی در تالار انستیتوت آموزش‌های مسلکی لوی څارنوالی پایان یافت.

در فرجامین روز این برنامه وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوال در امور مالی و اداری، رؤسای مطالعات حقوقی، حمایت از زنان، پلان و پالیسی، انستیتوت آموزش‌های مسلکی و رئیس څارنوالی جزای عمومی ستره‌محکمه، نمایندۀ انستیتوت صلح ایالات متحدۀ آمریکا(USIP) و نمایندۀ شرکت حقوقی و مشورتی کاکر حضور داشتند.

وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوال در امور مالی و اداری در این برنامه از انستیتوت صلح ایالات متحدۀ آمریکا و شرکت حقوقی و مشورتی کاکر به خاطر همکاری تخنیکی و راه اندازی این برنامه قدردانی کرد. وی راه اندازی این برنامه‌ را یک گام مثبت و موثر در راستای ارائۀ بهتر خدمات عدلی در لوی څارنوالی دانست و بر تداوم آن تأکید کرد.

آقای ارغون از تلاش‌های کارکنان لوی څارنوالی در راستای تطبیق قانون، تأمین عدالت، شفافیت و پاسخ‌دهی و حمایت لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان در این راستا تشکر کرد.

از سوی دیگر نصیراحمد نوربخش رئیس مطالعات حقوقی لوی څارنوالی نیز بر موثریت این برنامه تأکید کرد و افزود که څارنوالان با فراگیری این برنامه قادر خواهند بود تا موضوعات مختلف را به درستی تحقیق کرده و به خاطر جلوگیری از جرم و نحوۀ برخورد با آن تدابیر لازم  اتخاذ کنند. آقای نوربخش نیز از انستیتوت صلح ایالات متحدۀ آمریکا(USIP) به خاطر حمایت و همکاری تخنیکی ریاست مطالعات حقوقی-که یک ریاست نو تشکیل است- ابراز امتنان کرد.

ago

در همین حال کاوون کاکر رئیس شرکت مشورتی و حقوقی کاکر وعده سپرد که برنامه‌های بیشتر را در راستای ارتقای ظرفیت به خاطر تقویت نهادهای عدلی و قضایی در لوی څارنوالی راه اندازی خواهند کرد.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۹:۵۸
Background image

لوی څارنوالی دوسیۀ ٢١ تن مشمول والی ولایت هرات، رئیس صحت عامه و سه عضو شورای ولایتی این ولایت را به اتهام فساد اداری، به محول محکمه کرد

لوی څارنوالی دوسیۀ ٢١ تن مشمول والی ولایت هرات، رئیس صحت عامه و سه عضو شورای ولایتی این ولایت را به اتهام فساد اداری، به محول محکمه کرد لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان اوراق. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۳۰ - ۱۰:۴۱
Background image

معاون پیشین اطرافی زون ۱۰۱ آسمایی کابل، به هشت ماه حبس تنفیذی، محکوم به مجازات شد

مل پاسوال سلمان ابو شریف، معاون پیشین اطرافی زون ۱۰۱ آسمایی کابل، به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، روز دو‌شنبه ۲۸ میزان سال ۱۳۹۹ خورشیدی، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۵:۲۵
Background image

برنامۀ آموزشی بخش نظامی و مبارزه با جرایم بین‌المللی پایان یافت

این برنامه برای ۵۰ تن از څارنوالان ریاست‌های مبارزه با جرایم بین‌المللی و بخش عسکری لوی‌څارنوالی راه اندازی شده بود. این برنامۀ آموزشی دو روزه که از سوی ریاست انستیتوت آموزش‌های مسلکی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها