بیرق سه رنگ افغانستان؛ هویت، عشق، غرور و افتخار افغان‌ها است

ago_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۶:۱۱
ago

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در برنامۀ تجلیل از هفتم اسد روز ملی بیرق ، گفت که هفتم اسد برای افغان‌ها یک روز تاریخی بوده و هویت، عشق، غرور و افتخار آنان می‌باشد.

این برنامه امروز سه‌شنبه هفتم اسد سال ۱۳۹۹ خورشیدی، با حضور مرستیالان و برخی از رؤسای این اداره در دفتر لوی څارنوالی واقع دارالامان، برگزار گردید.

ago

څارنپوه محمدفرید حمیدی در این برنامه گفت که بیرق سه رنگ افغانستان در طول تاریخ کشور از فراز و نشیب‌های زیادی گذشته و چندین بار تلاش صورت گرفته است تا این سمبول اتفاق، وحدت، هویت تاریخی، نشانۀ سربلندی و عزت افغان‌ها را بگیرند. آقای حمیدی در ادامه افزود:"رنگ و خصوصیات بیرق در قانون اساسی به موافقۀ نمایندگان مردم افغانستان تسجیل شده که زیبایی رنگ‌ها، اعتقادات، هویت تاریخی، داشته‌های مادی و معنوی، اتفاق، همدلی و مساوات هر افغان را در برابر قانون به نمایش می‌گزارد."

لوی څارنوال کشور از فداکاری و شجاعت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور نیز قدردانی کرده گفت که آنان در سایۀ این بیرق از سرزمین، عزت، حقوق و کرامت مردم افغانستان در گوشه گوشۀ افغانستان شجاعانه دفاع می‌کنند و خدمت تحت سایۀ این بیرق را عشق و افتخار خود می‌دانند. به گفتۀ وی، تمام مردم افغانستان، خدمت در سایۀ بیرق سه‌رنگ کشور را وجیبۀ ملی دانسته و با اهتزاز درآوردن این بیرق سه رنگ از سوی قهرمانان نیروهای دفاعی و امنیتی و ورزش‌کاران افغان در میدان‌های بین‌المللی غرور و خوشی مردم این کشور را، بیشتر می‌سازند.

لوی څارنوال

آقای حمیدی در ادامه افزود که کارکنان لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان؛ برای حاکمیت قانون و تأمین عدالت تلاش کرده و برای آنان خدمت در سایۀ بیرق کشور، لحظات پرافتخار می‌باشد. به باور وی، وحدت، همدلی و اتفاق افغان‌ها تحت سایۀ این بیرق برای مردم این کشور امنیت، رفاه و آرامش به بار می‌آورد. به گفتۀ وی، اعتقادات، هویت تاریخی و داشته‌های مادی و معنوی افغان‌ها در این بیرق گنجانیده شده و مردم افغانستان در طول تاریخ با اتفاق و همدلی از آن دفاع کرده است.

گفتنی است که از هفتم اسد روز ملی بیرق از سوی ریاست‌های څارنوالی‌ استیناف در تمام ولایات، نیز گرامی‌داشت به عمل آمد.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۶:۱۴
Background image

څارونکی فریدون عزیزی به حیث مسؤول مرجع اطلاع رسانی زون غرب معرفی گردید

څارونکی فریدون عزیزی به حیث مسؤول مرجع اطلاع رسانی زون غرب ولایات (غور، بادغیس، نیمروز، فراه و هرات) در ولایت هرات طی برنامۀ از سوی څارنمل خوجه عبدالحق احمدی رئیس څارنوالی استیناف و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۵:۳۰
Background image

آزمون ورودی به مرکز ملی آموزش‌های حقوقی پوهنتون کابل(دورۀ ستاژ) در لوی څارنوالی راه اندازی شد

این آزمون با حضور معاونان لوی څارنوال در امور تحقیق و امور مالی و اداری، رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، برخی دیگر از رؤسای این اداره و نمایندۀ مرکز ملی آموزش‌های حقوقی پوهنتون کابل،. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۶:۸
Background image

نشست مشترک برای ایجاد دیتابیس افراد ممنوع‌الخروج، برگزار شد

این نشست تحت ریاست څارنمل محمداسعد ساپی رئیس عمومی څارنوالی نظارت بر تنفیذ احکام، بدیل حبس و حجز با حضور سید عمر صبور رئیس میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی، معاونان ریاست قونسلی وزارت. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها