تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایت دایکندی به بهره‌برداری سپرده شد

ago_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۸ - ۱۵:۲۳
تعمیر دایکندی

این تعمیر با داشتن بیش از ۲۸ باب دفاتر کاری، ۱۳ باب تشناب عصری، یک باب تالار کنفرانس، یک باب طعام‌خانه و یک باب دفتر پذیرش مراجعه‌کنندگان می‌باشد. تعمیر یاشده با سهولت سیستم برقی، مرکز گرمی و سایر تجهیزات مورد نیاز در سه‌طبقه به شکل اساسی و پخته با هزینه ۴۱ میلیون و ۴۱۰ هزار افغانی، از بودجه انکشافی لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان اعمار شده است.

در برنامه‌ای که به همین مناسبت روز شنبه مورخ ۲۵ عقرب سال ۱۳۹۸ در تالار کنفرانس‌های آن ولایت راه‌اندازی شده بود، استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور کشور، وزرای محترم تحصیلات عالی، اقتصاد، اطلاعات و فرهنگ، وحیدالدین ارغون مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری، رؤسای ادارۀ محترم ارگان‌های محل، معینان محترم  وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، وزارت صنعت و تجارت، وزارت صحت عامه، ادارۀ محترم هوانوردی ملکی، سفیر محترم کشور هندوستان، نمایندگان محترم  مردم در شورای ملی و برخی دیگر از مسؤولان ادارات مختلف دولتی حضور داشتند.

دایکندی

در این برنامه معاون دوم رئیس جمهور  و هیأت همراه شان ضمن افتتاح تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایت دایکندی، چندین پروژۀ انکشافی سایر ادارات را نیز افتتاح و به بهره‌برداری سپردند.

استاد سرور دانش  در این برنامه گفت که با وجود تداوم جنگ، خشونت و سایر مشکلات و چالش‌های دست و پاگیر در افغانستان؛ اما با آن‌هم روند تطبیق پروژه‌های انکشافی در تمام نقاط کشور به صورت عادی جریان دارد. به باور وی این مهم بیانگر تلاش‌های مستمر حکومت افغانستان برای فراهم‌کردن سهولت‌های مورد نیاز و دسترسی شهروندان به خدمات عامه است.

آقای دانش  در ادامۀ سخنانش روی تداوم انکشاف متوازن در ولایت دایکندی و مناطق مرکزی هزاره‌جات تأکید نموده افزود" :ولایت دایکندی از جمله ولایات جوان کشور به شمار  می‌رود و از بدو تأسیس این ولایت که تقریباً ۱۵ سال می‌گذرد، کارهای زیر بنایی بزرگی صورت گرفته و این نوع توجهات سبب تأمین عدالت اجتماعی و انکشاف متوازن می‌گردد که حق اساسی تمام مردم افغانستان در ۳۴ ولایت کشور است."

همچنانوحیدالدین ارغون مرستیال لوی څارنوال در امور مالی واداری، در این برنامه گفت که با به بهره‌برداری سپردن تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایت دایکندی، زمینۀ دسترسی آحاد مردم این ولایت به عدالت بیشتر شده و حکومت‌داری خوب در مرکز و ولایات به وجه احسن تمثیل خواهد شد. آقای ارغون در ادامه افزود که با افتتاح این تعمیر ضمن حفظ حقوق بشری کارکنان و مرجعه‌کنندگان، روند کاری در اجراآت اداری تسریع یافته و سبب ایجاد نظم در امور ریاست شده و زمینۀ پاسخگویی و شفافیت را فراهم می‌سازد. به گفتۀ آقای ارغون، افتتاح تعمیر این ریاست روند تحقق و تعقیب قضایای جرمی را نیز تسریع می‌بخشد. وی از مسؤولان ولایتی خواست تا در زمینۀ حفظ و مراقبت این تعمیر توجه جدی‌ داشته باشند.

آقای ارغون از برنامه‌های انکشافی لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در سال مالی ۱۳۹۹ یاد آور شده گفت که در سال پیش‌رو، اعمار تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایات لوگر، ارزگان، کندهار و څارنوالی های ابتدائیه ولسوالی استالف ولایت کابل و ولسوالی آقچۀ ولایت جوزجان روی دست است.

گفتنی است که در سال جاری خورشیدی، تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایات لغمان و کاپیسا افتتاح و به بهره‌برداری سپرده شده و قرار است در آیندۀ نزدیک تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایات نورستان و خوست نیز افتتاح و به بهره‌برداری سپرده شوند.

تازه‌ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۷:۳۶
Background image

نشست کمیتۀ مبارزه علیه فساد اداری، شورای عالی حاکمیت قانون و مبارزه علیه فساد اداری برگزار شد

این نشست تحت ریاست څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال دولت جمهوری اسلامی افغانستان با حضور عبدالبصیر انور وزیر عدلیه، مرستیال لوی څارنوالی در امور تحقیق، مرستیال لوی څارنوالی در امور. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۲:۳۳
Background image

معاون لوی څارنوال در امور تحقیق از څارنوالی‌های استیناف ولایت کابل، زون شمال، شمال‌شرق وریاست عمومی مبارزه با آزار و اذیت زنان در ادارات عامه و خصوصی، دیدار کرد.

فریداحمد غوری معاون لوی څارنوال در امور تحقیق، از ریاست‌های څارنوالی استیناف ولایت کابل، څارنوالی‌های استیناف زون‌ شمال، شمال‌شرق و ریاست عمومی څارنوالی مبارزه با آزار و اذیت زنان در. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۹ - ۱۱:۵۱
Background image

لوی څارنوالی در شش ماه اخیر ۳۹۹ قضیۀ قاچاق مسکرات و مواد مخدر را ثبت و بررسی کرده است

این قضایا که در سراسر کشور اتفاق افتاده است، در ربع چهارم سال ۱۳۹۸ و ربع اول ۱۳۹۹ خورشیدی، مورد رسیدگی قرار گرفته است. در پیوند به این قضایا، ۴۹۰ تن مشمول پنج خانم و یک تبعۀ خارجی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها