تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایت دایکندی به بهره‌برداری سپرده شد

Ago
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۸ - ۱۵:۲۳
تعمیر دایکندی

این تعمیر با داشتن بیش از ۲۸ باب دفاتر کاری، ۱۳ باب تشناب عصری، یک باب تالار کنفرانس، یک باب طعام‌خانه و یک باب دفتر پذیرش مراجعه‌کنندگان می‌باشد. تعمیر یاشده با سهولت سیستم برقی، مرکز گرمی و سایر تجهیزات مورد نیاز در سه‌طبقه به شکل اساسی و پخته با هزینه ۴۱ میلیون و ۴۱۰ هزار افغانی، از بودجه انکشافی لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان اعمار شده است.

در برنامه‌ای که به همین مناسبت روز شنبه مورخ ۲۵ عقرب سال ۱۳۹۸ در تالار کنفرانس‌های آن ولایت راه‌اندازی شده بود، استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور کشور، وزرای محترم تحصیلات عالی، اقتصاد، اطلاعات و فرهنگ، وحیدالدین ارغون مرستیال لوی څارنوالی در امور مالی و اداری، رؤسای ادارۀ محترم ارگان‌های محل، معینان محترم  وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، وزارت صنعت و تجارت، وزارت صحت عامه، ادارۀ محترم هوانوردی ملکی، سفیر محترم کشور هندوستان، نمایندگان محترم  مردم در شورای ملی و برخی دیگر از مسؤولان ادارات مختلف دولتی حضور داشتند.

دایکندی

در این برنامه معاون دوم رئیس جمهور  و هیأت همراه شان ضمن افتتاح تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایت دایکندی، چندین پروژۀ انکشافی سایر ادارات را نیز افتتاح و به بهره‌برداری سپردند.

استاد سرور دانش  در این برنامه گفت که با وجود تداوم جنگ، خشونت و سایر مشکلات و چالش‌های دست و پاگیر در افغانستان؛ اما با آن‌هم روند تطبیق پروژه‌های انکشافی در تمام نقاط کشور به صورت عادی جریان دارد. به باور وی این مهم بیانگر تلاش‌های مستمر حکومت افغانستان برای فراهم‌کردن سهولت‌های مورد نیاز و دسترسی شهروندان به خدمات عامه است.

آقای دانش  در ادامۀ سخنانش روی تداوم انکشاف متوازن در ولایت دایکندی و مناطق مرکزی هزاره‌جات تأکید نموده افزود" :ولایت دایکندی از جمله ولایات جوان کشور به شمار  می‌رود و از بدو تأسیس این ولایت که تقریباً ۱۵ سال می‌گذرد، کارهای زیر بنایی بزرگی صورت گرفته و این نوع توجهات سبب تأمین عدالت اجتماعی و انکشاف متوازن می‌گردد که حق اساسی تمام مردم افغانستان در ۳۴ ولایت کشور است."

همچنانوحیدالدین ارغون مرستیال لوی څارنوال در امور مالی واداری، در این برنامه گفت که با به بهره‌برداری سپردن تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایت دایکندی، زمینۀ دسترسی آحاد مردم این ولایت به عدالت بیشتر شده و حکومت‌داری خوب در مرکز و ولایات به وجه احسن تمثیل خواهد شد. آقای ارغون در ادامه افزود که با افتتاح این تعمیر ضمن حفظ حقوق بشری کارکنان و مرجعه‌کنندگان، روند کاری در اجراآت اداری تسریع یافته و سبب ایجاد نظم در امور ریاست شده و زمینۀ پاسخگویی و شفافیت را فراهم می‌سازد. به گفتۀ آقای ارغون، افتتاح تعمیر این ریاست روند تحقق و تعقیب قضایای جرمی را نیز تسریع می‌بخشد. وی از مسؤولان ولایتی خواست تا در زمینۀ حفظ و مراقبت این تعمیر توجه جدی‌ داشته باشند.

آقای ارغون از برنامه‌های انکشافی لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در سال مالی ۱۳۹۹ یاد آور شده گفت که در سال پیش‌رو، اعمار تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایات لوگر، ارزگان، کندهار و څارنوالی های ابتدائیه ولسوالی استالف ولایت کابل و ولسوالی آقچۀ ولایت جوزجان روی دست است.

گفتنی است که در سال جاری خورشیدی، تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایات لغمان و کاپیسا افتتاح و به بهره‌برداری سپرده شده و قرار است در آیندۀ نزدیک تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایات نورستان و خوست نیز افتتاح و به بهره‌برداری سپرده شوند.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۱۴:۴۱
Background image

لوی څارنوالی ۵۲۶ قضیۀ جنایی را در بخش عسکری در ماه عقرب سال ۱۳۹۸ خورشیدی، ثبت و رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با رعایت قوانین نافذۀ کشور با حفظ بی‌طرفی، استقلالیت و احترام به کرامت انسانی، رعایت حقوق بشری و دسترسی شهروندان به عدالت در ماه عقرب سال روان، ۵۲۶. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۲:۵۰
Background image

شاروال ولایت بادغیس، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی، بری‌الذمه شناخته شد

عبدالقدیر کامران  فرزند عبدالغنی شاروال ولایت بادغیس، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به اتهام تزویر، غدر و سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۲ - ۲۲:۱
Background image

برای ریشه‌کن ساختن فساد اداری، جامعه نیازمند انسجام و بسیج عمومی علیه آن است

این مسأله را خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با اداری در برنامۀ آموزشی«مبارزه با فساد اداری» که از سوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با همکاری لوی څارنوالی و. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها