تفاهم‌نامۀ همکاری میان لوی څارنوالی و د افغانستان بانک به امضا رسید

Ago
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۹ - ۱۷:۱۵
 m

هدف از امضای این تفاهم‌نامه تبادل معلومات و اطلاعات میان لوی څارنوالی و د افغانستان بانک، در راستای مبارزه علیه پول‌شویی، تمویل تروریزم و سایر جرایم مالی عنوان شده است.

در برنامه‌یی که به همین مناسبت روز پنجشنبه نهم عقرب سال ۱۳۹۸ خورشیدی در تالار کنفرانس‌های د افغانستان بانک راه اندازی شده بود، خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با فساد اداری، واحدالله نوشیر سرپرست و معاون اول د افغانستان بانک، برخی از رؤسای لوی څارنوالی و  مسوولان د افغانستان بانک حضور داشتند.

خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با فساد اداری، در این نشست گفت که  مبارزه با تمام جرایم به خصوص فساد اداری، تمویل تروریزم و پول‌شویی در اولویت و محراق توجۀ لوی څارنوالی قرار دارد. به گفتۀ آقای احمدی، لوی څارنوالی با توجه به تعهد که با مردم و نهادهای ملی و بین‌المللی دارند، تلاش کرده است که در تحکیم قانونیت و تأمین عدالت، خدمات ناب حقوقی را به مردم ارایه دارد.

معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با فساد اداری، در ادامه گفت: "ایجاد همآهنگی و همکاری با ادارات در محراق رهبری لوی څارنوالی قرار داشته و این اداره برای رسیدن به اهداف خویش تفاهم‌نامه‌های مختلف را با ادارات مختلف امضا کرده است." وی امضای این تفاهم‌نامه را با د افغانستان بانک، برای مبارزۀ مؤثر با فساد اداری، تمویل تروریزم و پدیدۀ پولشویی مهم عنوان کرده و آن را برای توانمندی اداره‌ها در عرصۀ تبادل معلومات و اطلاعات تخنیکی با ارزش و مؤثر دانست.

در همین حال واحدالله نوشیر سرپرست و معاون اول د افغانستان بانک، در این برنامه هدف از امضای این تفاهم‌نامه را تبادل معلومات، همکاری و همآهنگی بیشتر میان این دو اداره عنوان کرد. به گفتۀ آقای نوشیر، لوی څارنوالی همواره با این اداره همکاری نموده و امضای این تفاهم‌نامه را در راستای مبارزۀ جدی علیه پول‌شویی، تمویل تروریزم و سایر جرایم مالی مهم دانست.

از سوی دیگر نثاراحمد یوسفزی آمر عمومی مرکز تحلیل معاملات و راپورهای مالی د افغانستان بانک، در این برنامه اهمیت امضای این تفاهم‌نامه را تشریک مساعی میان این دو اداره و شناسایی دارای‌های ناشی از عواید جرمی عنوان کرد. به گفتۀ وی این همکاری در گذشته نیز میان این دو اداره وجود داشته که با امضای این تفاهم‌نامه در بخش ارایۀ معلومات و همکاری‌های تخنیکی به شکل مؤثر و منظم ادامه خواهد داشت.

این در حالی است  لوی څارنوالی برای مبارزه با فساد اداری، توافق‌نامه‌یی سه‌جانبه را برای پروژۀ جدید مبارزه با فساد اداری زیر نام " مبارزه با فساد، شفافیت، هم‌بستگی و آزادی افغانستان" با سفارت دنمارک در کابل و دفتر انکشاف بین‌المللی ملل متحد(UNDP)  به امضا رسانیده است.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۱۵:۴۷
Background image

مراسم ختم قران کریم برای شادیی روح شهدای اخیر، در لوی څارنوالی برگزار شد

این برنامه به احترام شهدای لوی څارنوالی که در این اواخر در مرکز و ولایات به شهادت رسیده اند، امروز چهارشنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۸ خورشیدی، در مسجد واقع دفتر دارالامان این اداره راه اندازی شد.

د. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۱۵:۲۵
Background image

۹۵ قلم ادویه از سوی شفاخانۀ خصوصی بلاسم به کلینک صحی لوی څارنوالی، مساعدت شد

این ادویه که ارزش مجموعی آن بیشتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار افغانی می‌شد، امروز چهارشنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۸ خورشیدی، از سوی مسؤولان شفاخانۀ بلاسم به کلینک صحی لوی څارنوالی رسماً تسلیم داده شد .. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۸ - ۱۵:۲۳
Background image

تعمیر ریاست څارنوالی استیناف ولایت دایکندی به بهره‌برداری سپرده شد

این تعمیر با داشتن بیش از ۲۸ باب دفاتر کاری، ۱۳ باب تشناب عصری، یک باب تالار کنفرانس، یک باب طعام‌خانه و یک باب دفتر پذیرش مراجعه‌کنندگان می‌باشد. تعمیر یاشده با سهولت سیستم برقی، مرکز. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها