تفاهم‌نامۀ همکاری میان لوی څارنوالی و د افغانستان بانک به امضا رسید

Ago
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۹ - ۱۷:۱۵
 m

هدف از امضای این تفاهم‌نامه تبادل معلومات و اطلاعات میان لوی څارنوالی و د افغانستان بانک، در راستای مبارزه علیه پول‌شویی، تمویل تروریزم و سایر جرایم مالی عنوان شده است.

در برنامه‌یی که به همین مناسبت روز پنجشنبه نهم عقرب سال ۱۳۹۸ خورشیدی در تالار کنفرانس‌های د افغانستان بانک راه اندازی شده بود، خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با فساد اداری، واحدالله نوشیر سرپرست و معاون اول د افغانستان بانک، برخی از رؤسای لوی څارنوالی و  مسوولان د افغانستان بانک حضور داشتند.

خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با فساد اداری، در این نشست گفت که  مبارزه با تمام جرایم به خصوص فساد اداری، تمویل تروریزم و پول‌شویی در اولویت و محراق توجۀ لوی څارنوالی قرار دارد. به گفتۀ آقای احمدی، لوی څارنوالی با توجه به تعهد که با مردم و نهادهای ملی و بین‌المللی دارند، تلاش کرده است که در تحکیم قانونیت و تأمین عدالت، خدمات ناب حقوقی را به مردم ارایه دارد.

معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با فساد اداری، در ادامه گفت: "ایجاد همآهنگی و همکاری با ادارات در محراق رهبری لوی څارنوالی قرار داشته و این اداره برای رسیدن به اهداف خویش تفاهم‌نامه‌های مختلف را با ادارات مختلف امضا کرده است." وی امضای این تفاهم‌نامه را با د افغانستان بانک، برای مبارزۀ مؤثر با فساد اداری، تمویل تروریزم و پدیدۀ پولشویی مهم عنوان کرده و آن را برای توانمندی اداره‌ها در عرصۀ تبادل معلومات و اطلاعات تخنیکی با ارزش و مؤثر دانست.

در همین حال واحدالله نوشیر سرپرست و معاون اول د افغانستان بانک، در این برنامه هدف از امضای این تفاهم‌نامه را تبادل معلومات، همکاری و همآهنگی بیشتر میان این دو اداره عنوان کرد. به گفتۀ آقای نوشیر، لوی څارنوالی همواره با این اداره همکاری نموده و امضای این تفاهم‌نامه را در راستای مبارزۀ جدی علیه پول‌شویی، تمویل تروریزم و سایر جرایم مالی مهم دانست.

از سوی دیگر نثاراحمد یوسفزی آمر عمومی مرکز تحلیل معاملات و راپورهای مالی د افغانستان بانک، در این برنامه اهمیت امضای این تفاهم‌نامه را تشریک مساعی میان این دو اداره و شناسایی دارای‌های ناشی از عواید جرمی عنوان کرد. به گفتۀ وی این همکاری در گذشته نیز میان این دو اداره وجود داشته که با امضای این تفاهم‌نامه در بخش ارایۀ معلومات و همکاری‌های تخنیکی به شکل مؤثر و منظم ادامه خواهد داشت.

این در حالی است  لوی څارنوالی برای مبارزه با فساد اداری، توافق‌نامه‌یی سه‌جانبه را برای پروژۀ جدید مبارزه با فساد اداری زیر نام " مبارزه با فساد، شفافیت، هم‌بستگی و آزادی افغانستان" با سفارت دنمارک در کابل و دفتر انکشاف بین‌المللی ملل متحد(UNDP)  به امضا رسانیده است.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۲۰:۵۲
Background image

پیام تسلیت رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان

با نهایت تأسف و تأثر عمیق مطلع شدیم که صبح امروز چهار‌شنبه۳۰/۱۱/۱۳۹۸ محترم دوم بریدمن عبدالنصیب کارمند ریاست څارنوالی تنفیذ احکام معاونت لوی څارنوالی در امور عسکری، در مربوطات حوزه پنجم. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۹:۳۴
Background image

نخستین نشست کاری تطبیق تعهدات برنامۀ ملی دوم دولت‌داری باز افغانستان، راه اندازی شد

این برنامه با حضور وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوالی در امور مالی و اداری، محمدناصر همت رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، برخی از مسؤولان این اداره و نماینده‌های نهادهای جامعۀ مدنی امروز. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۳:۱۹
Background image

ولسوال محمدآغۀ ولایت لوگر، به ده سال و شش ماه حبس محکوم شد

محاکمۀ استیناف نورمحمد عبیدی فرزند طلامحمد، ولسوال محمدآغۀ ولایت لوگر، امروز دوشنبه ۲۱ دلو سال ۱۳۹۸ خورشیدی، در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، برگزار شد . . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها