ثبات و بقای جامعۀ بشری برمبنای عدالت و حاکمیت قانون استوار است

ago_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۸ - ۱۰:۴۳
غوری صاحب

فریداحمد غوری معاون لوی څارنوال در امور تحقیق ، در نشستی با اعضای جامعه مدنی، وکلای مدافع، اعضای شورای ولایتی، بزرگان قومی و متنفذین ولایت هرات، این مطلب را بیان کرد.

معاون لوی څارنوال در امور تحقیق در رأس هیأتی مشمول رئیس کنترول و مراقبت مرکزی و دو تن از څارنوالان ریاست تفتیش به اساس هدایت لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان، به ولایت هرات سفر کرده است.

هدف از این سفر دیدار با مسؤولین ادارات محلی، اعضای جامعه مدنی، وکلای مدافع، اعضای شورای ولایتی، بزرگان قومی و متنفذین این ولایت، برای تأمین ارتباط با نهاد‌های عدلی و قضایی در ارائه خدمات عدلی و پاسخگویی این اداره به مردم خوانده شده است.

هرات

این برنامه با حضور، مسؤولان و کارکنان څارنوالی استیناف، عسکری و څارنوالی مبارزه علیه جرایم امنیت داخلی و خارجی، روز یک‌شنبه ۲۵ عقرب ۱۳۹۹ خورشیدی، در څارنوالی استیناف ولایت هرات راه اندازی شد.

 آقای غوری در این برنامه روی جلب اعتماد مردم نسبت به این اداره تأکید کرده افزود: "اعتماد و باور مردم نسبت به نهادهای عدلی و قضائی می‌تواند در حاکمیت قانون و تطبیق عدالت نقش مؤثر داشته باشد." وی همچنان افزود: " بدون عدالت و حاكميت قانون، انتظار جلب رضايت‌مندی مردم و سلامت اجتماعی، ممکن نیست. پس امروز رسالت و مسؤوليت ما است تا برای تأمین عدالت و مبارزه با تمام نابه‌هنجاری‌ها تلاش جدی نماييم."

آقای غوری تأکید کرد که اميدبخشيدن و اميدآفريدن به همكاران و مردم افغانستان برای حاکمیت قانون و تأمین عدالت، يكی از هدف‌های مهم لوی څارنوالی است.

معاون لوی څارنوال در امور تحقیق جهت تطبیق قانون و تأمین عدالت در این ولایت برای حاضرین برنامه اطمینان داده یاد آوری نمود، قضایایی که به این اداره مواصلت می‌ورزد، به وقت و زمان معین رسیدگی می‌شوند.

اشتراک کنندگان این نشست از کارکردها و اجراآت ریاست څارنوالی استیناف ولایت هرات در راستای حاکمیت قانون، تأمین عدالت و دفاع از حقوق و آزادی‌های شهروندان به نیکی یاد کرده و وعده سپردند که څارنوالی را در این ولایت بیشتر از پیش همکاری خواهند کرد.

 

تازه‌ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۹ - ۱۴:۵۱
Background image

از روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، با مراسم اهدای خون در لوی څارنوالی گرامی‌داشت به عمل آمد

این برنامه به منظور حمایت از روز ملی حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، با حضور څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان، غلام حیدر علامه مرستیال لوی څارنوالی در. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۱۲:۵۴
Background image

رئیس و سه تن از کارکنان پیشین پشتنی بانک به اتهام اختلاس ۹۰۰  هزار دالر امریکایی، سوء استفاده از صلاحیت وظیفه‌یی و تزویر محکوم به مجازات شدند

متهمان این قضیه مشمول حیات‌الله دیانی فرزند حمایت‌الله رئیس پیشین پشتنی بانک، عبدالهادی فرزند عبدالکریم مدیر نمایندگی‌ها و عضو کمیتهٔ کریدیت، نصیراحمد فرزند عزیزاحمد ٱمر پیشین مالی و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۶:۱۶
Background image

لوی څارنوالی در ماه‌های قوس و جدی سال روان 224 قضیۀ فساد اداری مشمول ۵۰۰ تن را محول محکمه کرده است

جمشیدرسولی سخنگوی لوی څارنوالی در یک کنفرانس خبری گفت که این اداره در ماه قوس و جدی سال ۱۳۹۹ خورشیدی، به ۲۲۴  قضیۀ فساد اداری به اتهام ۵۰۰ تن رسیدگی و محول محکمه کرده است.

این کنفرانس. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها