جلسۀ بررسی قضایایی ممنوع الخروجی راه اندازی شد

yama_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۲/۲۶ - ۱۵:۴۱
ممنوع الخروج

هیأت مؤظف بررسی قضایای ممنوع الخروجی تحت ریاست محترم مولوی شمس‌الدین شریعتی لوی رئیس نظارت و تعقیب فرامین و احکام با اشتراک نمایندگان ستره محکمه، وزارت عدلیه، وزارت امور داخله و وزارت مالیه دایر گردید.

این نشست به تأسی از مصوبۀ شماره (۲) بند (۶) مؤرخ ۱۰/۱/۱۴۴۴ کابینۀ ا.ا.ا روز شنبه ۲۳ شوال المکرم سال ۱۴۴۴ هجری قمری، در مقر این ریاست واقع شهرنو راه اندازی شد.

نخست جلسه با تلاوت آیات چندی از کلام الله مجید آغاز شد.

هیأت مؤظف در این جلسه، ضمن بحث پیرامون موضوع و چگونگی رسیدگی به قضایایی ممنوع الخروجی، راهکارهای عملی را مطرح کردند.

 در جلسه از سوی هیأت مؤظف تصمیم اتخاذ گردید، تا از مقام عالی ستره محکمه، پیرامون استهداییه شماره (۴۰۱ بر ۳۱۲) مؤرخ ۲۹/۴/۱۴۴۴ در رابطه به موضوعات مربوط به حقوق عامه در مورد موضوعات جزایی، معلومات تفصیلی مطالبه گردد.

از سوی دیگر در این نشست تصمیم بر آن شد تا ریاست نظارت بر تنفیذ احکام، موارد مشابهت‌های اسمی را به مراجع مربوط، جهت رفع ممنوع الخروجی افراد، ارسال دارد.

اتخاذ تصمیم در مورد رفع ممنوع الخروجی تعدادی از افراد ممنوع الخروج که در ادارۀ قبلی ممنوع الخروج گردیده بودند، از مواردی دیگری بود که در این نشست مورد بحث قرار گرفت.

در این نشست ضمن مرور بر اجراآت کمیتۀ داخلی، تأکید شد تا کمیتۀ مذکور در مورد قضایایی افراد ممنوع الخروجی در اسرع وقت اجراآت لازم نموده و گزارش خویش را به جلسۀ بعدی ارائه نماید.

همچنان در این نشست به اتفاق آرا تصمیم گرفته شد تا از اجراآت انجام شده گزارش ترتیب و به مقامات ذیصلاح، ارسال گردد.

جلسه با دعائیه خیر و رستگاری مردم افغانستان پایان یافت.

قابل یادآوری است که مصوبۀ شماره (۲) بند (۶) مؤرخ ۱۰/۱/۱۴۴۴ کابینۀ ا.ا.ا هیأتی را تحت ریاست مولوی شمس الدین شریعتی لوی رئیس نظارت و تعقیب فرامین و احکام، وظیفه سپرد تا قضایای ممنوع الخروجی را بررسی نماید.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۷ - ۱۲:۳۷
Background image

جلسۀ کمیتۀ انتقال محکومین برگزار شد

این نشست تحت ریاست محترم مولوی شمس الدین شریعتی سرپرست لوی ریاست نظارت و تعقیب فرامین و احکام با اشتراک اعضای کمیتۀ انتقال محکومین، راه اندازی شد . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۵/۱۷ - ۱۱:۱۷
Background image

نشست کمیتۀ انتقال محکومین راه اندازی شد

این نشست تحت ریاست محترم مولوی شمس‌الدین شریعتی سرپرست لوی ریاست نظارت و تعقیب فرامین و احکام ا.ا.ا با اشتراک اعضای کمیتۀ انتقال محکومین، روز شنبه 18محرم الحرام سال 1445 هجری قمری. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۴/۵ - ۱۱:۳۸
Background image

کمیتۀ انتقال محکومین به سلسلۀ نشست‌های قبلی جلسه برگزار کرد

اعضای کمیتۀ انتقال محکومین ا.ا.ا از کشورهای خارجی به سلسلۀ نشست‌های قبلی خویش، پیرامون شمولیت محکومین انتقال یافتۀ اتباع افغانستان از جمهوری اسلامی ایران در فرمان عفو به مناسبت عید سعید. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها