دو تن از کارکنان وزارت مالیه به اتهام اخذ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه بازداشت شدند

Hussain_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۲۲
ago

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، دو تن از کارکنان ریاست خزاین وزارت مالیه را به اتهام اخذ مبلغ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه، بالفعل بازداشت کرد. افراد دستگیرشده در اثر اطلاع کارمند یک شرکت خصوصی در تاریخ ۲۰ ثور ۱۴۰۰ خورشیدی بالفعل بازداشت شدند.

نمایندۀ این شرکت در شکایت نامه اش عنوانی ریاست حارنوالی کنترول و مراقبت نگاشته است که برای انتقال احصائیۀ شرکت از کابل به یکی از ولایات به وزارت مالیه مراجعه کرده است؛ اما کارمندان این وزارت به خاطر انجام این کار، نخست مبلغ ۱۵ هزار دالر امریکایی درخواست کرده و در نهایت روی ۱۰ هزار دالر توافق کردند.

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت پس از تحلیل و ارزیابی اطلاع شاکی متهمان این قضیه را از مربوطات حوزۀ اول شهر کابل در یک عملیات اوپراتیفی در همکاری با منسوبان ریاست عمومی امنیت ملی، حین اخذ مبلغ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه، بالفعل بازداشت کرد.

قضیه به خاطر تکمیل تحقیقات و تعقیب عدلی متهمان به څارنوالی مربوط فرستاده شده است و متهمان این قضیه تحت توقیف قرار دارند.

یکی از اولویت‎‌های اساسی رهبری لوی‌څارنوالی مبارزۀ جدی با فساد اداری است و به همین منظور څارنوالی عمومی کنترول مراقبت همواره به منظور مبارزۀ جدی با پدیدۀ شوم فساد اداری تلاش کرده و افراد آلوده با فساد اداری را بازداشت و مورد تعقیب عدلی قرار داده است.

تازه‌ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۳:۱۳
Background image

تفاهم نامۀ همکاری میان لوی‌څارنوالی و ادارۀ مبارزه علیه فساد جمهوری قزاقستان امضا شد

این تفاهم‌نامه از سوی څارنمل قیس باوری مرستیال مبارزه علیه فساد اداری لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان و محترم نورلان شبدر نمایندۀ ادارۀ مبارزه علیه فساد جمهوری قزاقستان، روز. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۰:۷
Background image

۳۶۶ قضیه را څارنوالی استیناف ولایت کابل در ربع دوم سال مالی ۱۴۰۰ ، رسیدگی کرده است

څارنوالی استیناف ولایت کابل به شمول زون­های شش­گانۀ مرکز، ۳۶۶ قضیۀ جرمی را ثبت،  بررسی و پس از اکمال تحقیق، ترتیب اتهام‌نامه و صورت دعوا، به محاکم مربوط محول کرده است . . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۱:۴
Background image

25 تن مشمول معاون پیشین مادی و تخنیکی وزارت دفاع ملی از ۹ تا یک سال زندان، محکوم به مجازات شدند

این افراد به اتهام اختلاس، تزویر، سوء استفاده از صلاحیت­های وظیفه­یی، عدم رعایت قوانین و مقررات در پروسۀ تدارکات ۲۳ قلم البسه باب مورد نیاز اردوی ملی افغانستان، ازسوی محکمۀ ابتدایی مرکز. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها