مراسم ختم قران کریم برای شادیی روح شهدای اخیر، در لوی څارنوالی برگزار شد

Ago
چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۱۵:۴۷
khatm

این برنامه به احترام شهدای لوی څارنوالی که در این اواخر در مرکز و ولایات به شهادت رسیده اند، امروز چهارشنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۸ خورشیدی، در مسجد واقع دفتر دارالامان این اداره راه اندازی شد.

در این مراسم څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان، معاونان لوی څارنوالی، رؤسا و جمعی از کارکنان این اداره حضور داشتند.

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور، در این برنامه گفت که طی چند هفتۀ اخیر تعداد از عزیزان و همکاران این اداره در مرکز و ولایات کشور، به صورت هدف‌مندانه شهید و زخمی شده اند. آقای حمیدی، ضمن قدردانی از صبر و استقامت خانواده‌های شهدا افزود: "هر زمانی که خبر شهادت کارکنان خویش را می‌شنوم و با خانواده‌های آنان تماس می‌گیرم، همان شکوه و عظمت که در صبر، بردباری و افتخار آنان که یکی از اعضای خانوادۀ شان برای خدمت به مردم در راۀ تأمین عدالت ایفای وظیفه نموده است و در راۀ تحقق عدالت جان‌های شیرین خویش را از دست داده و شهید شده اند و این واقعه را برای خود افتخار می‌دانند، این امر نهایت قابل قدر بوده و باعث قوت‌بخشی و تعهد بیشتر ما در راه خدمت‌گزاری و تأمین عدالت می‌شود."  به گفتۀ آقای حمیدی، شهادت کارکنان این اداره به خاطر تأمین عدالت، تحکیم قانون و گرفتن حق مظلوم بوده است.

khatm

آقای حمیدی در ادامه افزود: "شهیدساختن کارکنان این اداره نمی‌تواند، عزم، اراده و نیت ما را  به خاطر خدمت‌رسانی به مردم افغانستان خدشه‌دار بسازد و ما همچنان برای تطبیق عدالت و حاکمیت قانون ایستاده هستیم." به گفتۀ آقای حمیدی، مسوولیت لوی څارنوالی عدالت‌کردن است، احساسات، کینه و خشم در تصمیم‌گیری این اداره جای ندارد.

به باور لوی څارنوال کشور، این اداره به عنوان یک ادارۀ با اعتماد، غیرسیاسی، مستقل و بی‌طرف بوده و خط آن خط عدالت و سیاست آن سیاست عدالت است. به گفتۀ وی، برای مصونیت و تأمین امنیت کارکنان این اداره تلاش‌های جدی صورت گرفته و همواره با مسوولان امنیتی در این مورد در ارتباط و همآهنگی می‌باشند. به قول وی، جلسۀ فوق‌العادۀ شورای عالی برای اتخاذ تدابیر جهت تأمین امنیت کارکنان این اداره نیز برگزار شد و از تمام تدابیری که در دسترس است، برای تأمین امنیت کارکنان، کار گرفته خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۱۴:۴۱
Background image

لوی څارنوالی ۵۲۶ قضیۀ جنایی را در بخش عسکری در ماه عقرب سال ۱۳۹۸ خورشیدی، ثبت و رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان با رعایت قوانین نافذۀ کشور با حفظ بی‌طرفی، استقلالیت و احترام به کرامت انسانی، رعایت حقوق بشری و دسترسی شهروندان به عدالت در ماه عقرب سال روان، ۵۲۶. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۲:۵۰
Background image

شاروال ولایت بادغیس، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی، بری‌الذمه شناخته شد

عبدالقدیر کامران  فرزند عبدالغنی شاروال ولایت بادغیس، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به اتهام تزویر، غدر و سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۲ - ۲۲:۱
Background image

برای ریشه‌کن ساختن فساد اداری، جامعه نیازمند انسجام و بسیج عمومی علیه آن است

این مسأله را خواجه عبدالحق احمدی معاون لوی څارنوال در امور مبارزه با اداری در برنامۀ آموزشی«مبارزه با فساد اداری» که از سوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با همکاری لوی څارنوالی و. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها