مراسم ختم قران کریم برای شادیی روح شهدای اخیر، در لوی څارنوالی برگزار شد

Ago
چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۱۵:۴۷
khatm

این برنامه به احترام شهدای لوی څارنوالی که در این اواخر در مرکز و ولایات به شهادت رسیده اند، امروز چهارشنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۸ خورشیدی، در مسجد واقع دفتر دارالامان این اداره راه اندازی شد.

در این مراسم څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان، معاونان لوی څارنوالی، رؤسا و جمعی از کارکنان این اداره حضور داشتند.

څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال کشور، در این برنامه گفت که طی چند هفتۀ اخیر تعداد از عزیزان و همکاران این اداره در مرکز و ولایات کشور، به صورت هدف‌مندانه شهید و زخمی شده اند. آقای حمیدی، ضمن قدردانی از صبر و استقامت خانواده‌های شهدا افزود: "هر زمانی که خبر شهادت کارکنان خویش را می‌شنوم و با خانواده‌های آنان تماس می‌گیرم، همان شکوه و عظمت که در صبر، بردباری و افتخار آنان که یکی از اعضای خانوادۀ شان برای خدمت به مردم در راۀ تأمین عدالت ایفای وظیفه نموده است و در راۀ تحقق عدالت جان‌های شیرین خویش را از دست داده و شهید شده اند و این واقعه را برای خود افتخار می‌دانند، این امر نهایت قابل قدر بوده و باعث قوت‌بخشی و تعهد بیشتر ما در راه خدمت‌گزاری و تأمین عدالت می‌شود."  به گفتۀ آقای حمیدی، شهادت کارکنان این اداره به خاطر تأمین عدالت، تحکیم قانون و گرفتن حق مظلوم بوده است.

khatm

آقای حمیدی در ادامه افزود: "شهیدساختن کارکنان این اداره نمی‌تواند، عزم، اراده و نیت ما را  به خاطر خدمت‌رسانی به مردم افغانستان خدشه‌دار بسازد و ما همچنان برای تطبیق عدالت و حاکمیت قانون ایستاده هستیم." به گفتۀ آقای حمیدی، مسوولیت لوی څارنوالی عدالت‌کردن است، احساسات، کینه و خشم در تصمیم‌گیری این اداره جای ندارد.

به باور لوی څارنوال کشور، این اداره به عنوان یک ادارۀ با اعتماد، غیرسیاسی، مستقل و بی‌طرف بوده و خط آن خط عدالت و سیاست آن سیاست عدالت است. به گفتۀ وی، برای مصونیت و تأمین امنیت کارکنان این اداره تلاش‌های جدی صورت گرفته و همواره با مسوولان امنیتی در این مورد در ارتباط و همآهنگی می‌باشند. به قول وی، جلسۀ فوق‌العادۀ شورای عالی برای اتخاذ تدابیر جهت تأمین امنیت کارکنان این اداره نیز برگزار شد و از تمام تدابیری که در دسترس است، برای تأمین امنیت کارکنان، کار گرفته خواهد شد.

تازه‌ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۱۴
Background image

عاملان قتل یک طفل ۱۳ ساله به اعدام محکوم شدند

هیأت قضایی دیوان رسیدگی به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی محکمۀ استیناف کابل،اسماعیل فرزند علی‌احمد و نبی‌جان فرزند میراجان را به جرم اختطاف منجر به قتل فیصل فرزند نجم‌الدین، امروز یک. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۹:۵۴
Background image

ثبت و رسیدگی ۲۹۷۵ قضیۀ خشونت در برابر زنان

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در سال مالی ۱۳۹۸ خورشیدی، در سراسر کشور دوهزار و ۹۷۵ قضیۀ خشونت علیه زنان و دوهزار و ۳۱۷ قضیۀ تخلفات اطفال را ثبت و رسیدگی کرده است. بربنیاد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۶:۵۵
Background image

رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، به دوسال و شش‌ماه حبس، محکوم به مجازات گردیدند

مرکز عدلی و قضایی رسیدگی به جرایم سنگین فساد اداری، روز سه‌شنبه ۲۴ جدی سال ۱۳۹۸ خورشیدی، محکمۀ استیناف رؤسا و کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را در اتهام قضایایی انتخاباتی ولسی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها