نشست کمیتۀ انتقال محکومین راه اندازی شد

yama_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۵/۱۷ - ۱۱:۱۷
جلسه در مورد زندانیان ایران

این نشست تحت ریاست محترم مولوی شمس‌الدین شریعتی سرپرست لوی ریاست نظارت و تعقیب فرامین و احکام ا.ا.ا با اشتراک اعضای کمیتۀ انتقال محکومین، روز شنبه 18محرم الحرام سال 1445 هجری قمری برگزار گردید.

جلسه با تلاوت آیات چندی از قرانکریم آغاز شد.

در این نشست بعداز بحث همه جانبه، تصمیم اتخاذ گردید تا به منظور جلوگیری از قاچاق و اختطاف انسان و حفظ تدابیر لازم، موضوع جهت بحث و شمولیت در یکی از اجنداهای جلسه به کابینه ا.ا.ا، ارایه گردد.

جلسه

موضوع سه تن از زندانیان اتباع افغانستان که جدیداً از دولت کویت به کشور انتقال گردیده از مواردی دیگری بود که در این نشست در مورد آن بحث صورت گرفت و تصمیم اتخاذ گردید تا سوابق و دوسیه-های نسبتی آنان توسط کمیتۀ مؤظف بررسی و جهت اتخاذ تصمیم قضایی به محکمه ارسال گردد.

در این نشست همچنان به منظور جلوگیری از تداوم اعدام زندانیان اتباع افغانستان در ایران تصمیم اتخاذ گردید تا موضوع از طریق مجاری دیپلوماتیک طی یاداشتی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، ارسال گردد.

تفاهم نامه ایران

این کمیته در مورد زندانیان انتقال شده از جمهوری اسلامی ایران به کشور تصمیم اتخاذ کردند تا ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها گزارش خویش را مبنی بر تثبیت تعداد زندانی‌های رها شده به اساس تجویز قضایی محاکم امارت ا.ا.ا و تعداد باقی‌مانده را با تفکیک زندان‌ها و ولایت‌های مربوطه ارایه دارند.

همچنان در این نشست تصمیم اتخاذ گردید تا مراجع استخبارات و ارگان‌های کشفی از جریان گرفتاری اتباع خارجی جهت اتخاذ تدابیر لازم در پروسهءهای استرداد متهمین و مظنونین و همچنان انتقال محکومین اتباع کشورهای خارجی به کشورهای مربوطه و اتباع افغانی به کشور، این کمیته را در جریان بگذارند.

نشست با دعای خیر و فلاح مردم افغانستان پایان یافت.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۷ - ۱۲:۳۷
Background image

جلسۀ کمیتۀ انتقال محکومین برگزار شد

این نشست تحت ریاست محترم مولوی شمس الدین شریعتی سرپرست لوی ریاست نظارت و تعقیب فرامین و احکام با اشتراک اعضای کمیتۀ انتقال محکومین، راه اندازی شد . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۵/۱۷ - ۱۱:۱۷
Background image

نشست کمیتۀ انتقال محکومین راه اندازی شد

این نشست تحت ریاست محترم مولوی شمس‌الدین شریعتی سرپرست لوی ریاست نظارت و تعقیب فرامین و احکام ا.ا.ا با اشتراک اعضای کمیتۀ انتقال محکومین، روز شنبه 18محرم الحرام سال 1445 هجری قمری. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۴/۵ - ۱۱:۳۸
Background image

کمیتۀ انتقال محکومین به سلسلۀ نشست‌های قبلی جلسه برگزار کرد

اعضای کمیتۀ انتقال محکومین ا.ا.ا از کشورهای خارجی به سلسلۀ نشست‌های قبلی خویش، پیرامون شمولیت محکومین انتقال یافتۀ اتباع افغانستان از جمهوری اسلامی ایران در فرمان عفو به مناسبت عید سعید. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها