څارونکی فریدون عزیزی به حیث مسؤول مرجع اطلاع رسانی زون غرب معرفی گردید

ago_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۶:۱۴
اطلاع رسانی

څارونکی فریدون عزیزی به حیث مسؤول مرجع اطلاع رسانی زون غرب ولایات (غور، بادغیس، نیمروز، فراه و هرات) در ولایت هرات طی برنامۀ از سوی څارنمل خوجه عبدالحق احمدی رئیس څارنوالی استیناف و څارنمل جمشید رسولی مشاور امور ملی و سخنگو لوی څارنوالی، معرفی گردید.

 این برنامه با حضور څارنیار عبدالصمد بارکزی رئیس څارنوالی عسکری، څارنیار احمدولی سمندر رئیس څارنوالی مبارزه علیه جرایم امنیت داخلی و خارجی ولایت هرات، رئیس و اعضای جامعه مدنی، وکلای مدفع، اعضای شورای ولایتی، بزرگان قومی، متنفذان، محصلان و رسانه‌ها روز چهارشنبه ۲۶ سنبله ۱۳۹۹ خورشیدی، در څارنوالی استیناف این ولایت راه اندازی شد.

هرات

هدف از ایجاد مرجع اطلاع رسانی رعایت و تطبیق قانون دسترسی به اطلاعات، بازتاب فعالیت‌ها و دست‌آوردهای ریاست‌های څارنوالی استیناف ولایات حوزۀ غرب از طریق رسانه‌ها، تأمین ارتباط و هماهنگی میان څارنوالی‌های استیناف ولایات با رسانه‌ها و جامعه مدنی، نهادینه‌سازی شفافیت در ارائه خدمات عدلی و پاسخگویی این اداره به مردم خوانده شد.

هرات

آقای رسولی در این برنامه گفت که لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان یگانه اداره‌یی است که چهار سال قبل مرجع اطلاع رسانی را ایجاد کرده است. تا اطلاعات مورد نظر را در مطابقت با قوانین کشور در اختیار درخواست کنندگان آن قرار دهند. وی همچنان یادآور شد که لوی څارنوالی در پنج سال اخیر، در ساختار تشکیلات، اصول کاری، فراهم‌آوری تسهیلات، زیربناها و حاکمیت و تطبیق قانون به گونۀ یک‌سان و دسترسی شهروندان به عدالت، دست آوردهای چشمگیری داشته و تعهد برای اصلاحات و حاکمیت قانون را در عمل به اثبات رسانیده است.

وی همچنان افزود که لوی څارنوالی نخستین ادارۀ دولتی می‌باشد، مسؤول اطلاع رسانی را برعلاوۀ مرکز در شش زون کشور در چهارچوب تشکیل رسمی شامل ساخته که در مراحل بعدی شامل تمام ولایات خواهد گردید.

والی

مشاور امور ملی و سخنگوی لوی څارنوالی در این سفر با والی ولایت، قوماندان امنیه، رؤسای محاکم، اعضای شورای ولایتی هرات نیز دیدار کرد. وی در این دیدار ها تأکید کرد که لوی څارنوالی به عنوان مرجع اصلی در تطبیق قانون و تأمین عدالت به جامعۀ اطلاعاتی و اطلاع رسانی و آگاهی دهی متعهد است. آقای رسولی همچنان تأکید کرد که لوی څارنوالی، مبارزه با فساد اداری، حاکمیت قانون و دسترسی به عدالت را در اولویت¬های کاری اش قرار داده است.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۹:۵۸
Background image

لوی څارنوالی دوسیۀ ٢١ تن مشمول والی ولایت هرات، رئیس صحت عامه و سه عضو شورای ولایتی این ولایت را به اتهام فساد اداری، به محول محکمه کرد

لوی څارنوالی دوسیۀ ٢١ تن مشمول والی ولایت هرات، رئیس صحت عامه و سه عضو شورای ولایتی این ولایت را به اتهام فساد اداری، به محول محکمه کرد لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان اوراق. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۳۰ - ۱۰:۴۱
Background image

معاون پیشین اطرافی زون ۱۰۱ آسمایی کابل، به هشت ماه حبس تنفیذی، محکوم به مجازات شد

مل پاسوال سلمان ابو شریف، معاون پیشین اطرافی زون ۱۰۱ آسمایی کابل، به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی، روز دو‌شنبه ۲۸ میزان سال ۱۳۹۹ خورشیدی، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۵:۲۵
Background image

برنامۀ آموزشی بخش نظامی و مبارزه با جرایم بین‌المللی پایان یافت

این برنامه برای ۵۰ تن از څارنوالان ریاست‌های مبارزه با جرایم بین‌المللی و بخش عسکری لوی‌څارنوالی راه اندازی شده بود. این برنامۀ آموزشی دو روزه که از سوی ریاست انستیتوت آموزش‌های مسلکی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها