چهار تن به اتهام اختطاف دو تاجر در ولایت هرات، از ۷ تا ۳۰ سال حبس محکوم شدند

ago_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۱۵:۱۷
ago

څارنوالی استیناف ولایت هرات قضیۀ اختطاف دو تن از تجاران شهر هرات را به مظنونیت چهارتن، به تاریخ ۲۰ میزان سال ۱۳۹۹ خورشیدی، پس از اکمال تحقیق به محکمۀ ابتدایی شهری دیوان امنیت داخلی و خارجی این ولایت؛ محول کرده است.

به گفتهء څارنوال مؤظف، فرهنگ صراف، نورالدین شاگرد صراف، صفی‌الله استاد کلپ ورزشی و جواد فلزکار متهمین این قضیه هستند. این افراد با تبانی هم دو تن از تجاران شهر هرات را اختطاف نموده و با ارسال ویدیو و تصاویر از شکنجۀ آنها به فامیل شان، مبلغ هنگفت پول را مطالبه میکنند. در همین حال نورالدین از سوی نیروهای کشفی دستگیر و نامبرده بقیه متهمین این قضیه را معرفی و به جرم خویش اعتراف میکند.

څارنوال مؤظف این قضیه پس از اکمال تحقیق و ترتیب اتهامنامه و ذکر دلایل مبنی بر اثبات جرم به رویت اسناد و شواهد، برای متهمین قضیه از پیشگاه محکمۀ ابتدایی شهری دیوان امنیت داخلی و خارجی ولایت هرات، تطبیق حکم مواد۷۸۱، ۵۹۱، ۵۹۴، ۵۴۵، ۴۹۵، ۴۹۷، ۴۳۷، ۱۸۲، ۷۵ و ۶۱ کودجزا، را درخواست نموده است.

هیأت قضایی دیوان رسیدگی به جرایم امنیت داخلی و خارجی محکمۀ ابتدایی شهری ولایت هرات، صفی‌الله استاد کلپ را به اتهام اختطاف دو تن، به ۳۰ سال حبس تنفیذی، نورالدین شاگرد صراف و جواد فلزکار را به اتهام شراکت در اختطاف، به ۲۴ سال حبس تنفیذی و فرهنگ صراف را نیز به هفت سال حبس تنفیذی، مطابق مواد ۵۹۱، ۵۹۴، ۴۹۷، ۴۹۵ و مادۀ ۶۱ کودجزا، محکوم به مجازات کرده است.

تازه‌ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۹ - ۱۴:۵۱
Background image

از روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، با مراسم اهدای خون در لوی څارنوالی گرامی‌داشت به عمل آمد

این برنامه به منظور حمایت از روز ملی حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، با حضور څارنپوه محمدفرید حمیدی لوی څارنوال جمهوری اسلامی افغانستان، غلام حیدر علامه مرستیال لوی څارنوالی در. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۱۲:۵۴
Background image

رئیس و سه تن از کارکنان پیشین پشتنی بانک به اتهام اختلاس ۹۰۰  هزار دالر امریکایی، سوء استفاده از صلاحیت وظیفه‌یی و تزویر محکوم به مجازات شدند

متهمان این قضیه مشمول حیات‌الله دیانی فرزند حمایت‌الله رئیس پیشین پشتنی بانک، عبدالهادی فرزند عبدالکریم مدیر نمایندگی‌ها و عضو کمیتهٔ کریدیت، نصیراحمد فرزند عزیزاحمد ٱمر پیشین مالی و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۶:۱۶
Background image

لوی څارنوالی در ماه‌های قوس و جدی سال روان 224 قضیۀ فساد اداری مشمول ۵۰۰ تن را محول محکمه کرده است

جمشیدرسولی سخنگوی لوی څارنوالی در یک کنفرانس خبری گفت که این اداره در ماه قوس و جدی سال ۱۳۹۹ خورشیدی، به ۲۲۴  قضیۀ فساد اداری به اتهام ۵۰۰ تن رسیدگی و محول محکمه کرده است.

این کنفرانس. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها