کمیتۀ انتقال محکومین به سلسلۀ نشست‌های قبلی جلسه برگزار کرد

yama_admin
دوشنبه ۱۴۰۲/۴/۵ - ۱۱:۳۸
حلسه

اعضای کمیتۀ انتقال محکومین ا.ا.ا از کشورهای خارجی به سلسلۀ نشست‌های قبلی خویش، پیرامون شمولیت محکومین انتقال یافتۀ اتباع افغانستان از جمهوری اسلامی ایران در فرمان عفو به مناسبت عید سعید اضحی، جلسۀ را برگزار کردند.

این نشست تحت ریاست محترم مولوی شمس‌الدین شریعتی سرپرست لوی ریاست نظارت و تعقیب فرامین و احکام با اشتراک نمایندگان وزارت‌های امور خارجه، داخله، مهاجرین و عودت کننده‌گان، عدلیه و ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها راه اندازی شد.

جلسه روز شنبه ششم ذوالحجۀ الحرام سال ۱۴۴۴ هجری قمری، برگزار گردید.

نشست با تلاوت آیات چندی از کلام‌الله مجید آغاز و پس از بحث همه‌جانبه پیرامون شمولیت محکومین انتقال یافته از کشور ایران در فرمان عفو رهبری ا.ا.ا به مناسبت عید سعید اضحی، تصمیم اتخاذ شد تا جدول محکومین زیر پنج سال بدون درنظرداشت نوعیت جرم ارتکابی شان، ترتیب گردد.

عکس

همچنان در این جلسه تصمیم گرفته شد تا جدول اشخاص دارای کبرسن (تکمیل سن ۶۰ سالگی) ترتیب گردد.

ترتیب جدول قشر اناث بدون درنظرداشت مدت محکومیت نوعیت جرمی ارتکابی از مواردی دیگری بود که در این نشست در مورد آن تصمیم اتخاذ گردید.

به همین ترتیب اعضای این کمیته تصمیم اتخاذ نمودند تا جدول محکومین که دو ثلث حبس از مجموع مدت محکوم بها خویش را سپری نموده باشند، نیز ترتیب گردد.

در این نشست از سوی اعضای این کمیته تصمیم برآن شد تا بعد از ترتیب جداول محکومین انتقال یافته به کشور را به منظور ارایۀ اتخاذ تصمیم، به مقام محترم ستره محکمۀ ا.ا.ا ارسال دارند.

نشست با دعای خیر و فلاح مردم افغانستان پایان یافت.

کمیتۀ انتقال زندانیان، مظنونین و محکومین اتباع افغانستان تحت ریاست سرپرست لوی ریاست نظارت و تعقیب فرامین و احکام با اشتراک نمایندگان وزارت‌های امور خارجه، داخله، مهاجرین و عودت کننده‌گان، عدلیه و ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها تشکیل شده است.

قابل یادآوری است که تا اکنون یک هزار و ۱۳۱ تن اتباع افغانستان از زندان‌های مختلف ایران به افغانستان منتقل شده اند و این روند جریان دارد.

تازه‌ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۷ - ۱۲:۳۷
Background image

جلسۀ کمیتۀ انتقال محکومین برگزار شد

این نشست تحت ریاست محترم مولوی شمس الدین شریعتی سرپرست لوی ریاست نظارت و تعقیب فرامین و احکام با اشتراک اعضای کمیتۀ انتقال محکومین، راه اندازی شد . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۵/۱۷ - ۱۱:۱۷
Background image

نشست کمیتۀ انتقال محکومین راه اندازی شد

این نشست تحت ریاست محترم مولوی شمس‌الدین شریعتی سرپرست لوی ریاست نظارت و تعقیب فرامین و احکام ا.ا.ا با اشتراک اعضای کمیتۀ انتقال محکومین، روز شنبه 18محرم الحرام سال 1445 هجری قمری. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۴/۵ - ۱۱:۳۸
Background image

کمیتۀ انتقال محکومین به سلسلۀ نشست‌های قبلی جلسه برگزار کرد

اعضای کمیتۀ انتقال محکومین ا.ا.ا از کشورهای خارجی به سلسلۀ نشست‌های قبلی خویش، پیرامون شمولیت محکومین انتقال یافتۀ اتباع افغانستان از جمهوری اسلامی ایران در فرمان عفو به مناسبت عید سعید. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها