یک تن از کارکنان وزارت شهدا و معلولین به اتهام اخذ مبلغ ۳۸۰۰۰ افغانی رشوه بازداشت شد

Hussain_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۱۷

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، یک تن از کارکنان بخش تدارکات وزارت شهدا و معلولین را به اتهام اخذ مبلغ ۳۸ هزار افغانی رشوه بالفعل بازداشت کرد. شخص متهم در اثر اطلاع کارمند یک شرکت خصوصی در یک عملیات اوپراتیفی در همکاری با منسوبان ریاست عمومی امنیت ملی، در تاریخ ۲۰ ثور ۱۴۰۰  خورشیدی بازداشت شد.
شاکی این قضیه در شکایت نامه اش عنوانی څارنوالی کنترول و مراقبت نگاشته است، شخص بازداشت‌شده که از سوی رهبری این وزارت به عنوان عضو هیأت خریداری تعیین شده است در بدل امضای اسناد اجناس خریداری شده، از نمایندۀ شرکت قراردادی مبلغ ۳۸ هزار افغانی رشوه درخواست کرده است.
څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت پس از تحلیل و ارزیابی شکایت واصله، متهم را از مربوطات حوزۀ دهم شهرکابل اخذ مبلغ ۳۸  هزار افغانی، به گونۀ بالفعل بازداشت کرد.
قضیه به خاطر تکمیل تحقیقات و تعقیب عدلی متهم به څارنوالی مربوط فرستاده شد و شخص متهم تحت توقیف قرار دارد.
رهبری لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، برای مبارزۀ با فساد اداری، حاکمیت قانون و تأمین عدالت، اقدامات جدی و عملی را انجام و همواره تأکید کرده است که هیچ کسی فراتر از قانون نیست و هیچ مجرمی معافیت نخواهد داشت

تازه‌ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۳:۱۳
Background image

تفاهم نامۀ همکاری میان لوی‌څارنوالی و ادارۀ مبارزه علیه فساد جمهوری قزاقستان امضا شد

این تفاهم‌نامه از سوی څارنمل قیس باوری مرستیال مبارزه علیه فساد اداری لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان و محترم نورلان شبدر نمایندۀ ادارۀ مبارزه علیه فساد جمهوری قزاقستان، روز. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۰:۷
Background image

۳۶۶ قضیه را څارنوالی استیناف ولایت کابل در ربع دوم سال مالی ۱۴۰۰ ، رسیدگی کرده است

څارنوالی استیناف ولایت کابل به شمول زون­های شش­گانۀ مرکز، ۳۶۶ قضیۀ جرمی را ثبت،  بررسی و پس از اکمال تحقیق، ترتیب اتهام‌نامه و صورت دعوا، به محاکم مربوط محول کرده است . . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۱:۴
Background image

25 تن مشمول معاون پیشین مادی و تخنیکی وزارت دفاع ملی از ۹ تا یک سال زندان، محکوم به مجازات شدند

این افراد به اتهام اختلاس، تزویر، سوء استفاده از صلاحیت­های وظیفه­یی، عدم رعایت قوانین و مقررات در پروسۀ تدارکات ۲۳ قلم البسه باب مورد نیاز اردوی ملی افغانستان، ازسوی محکمۀ ابتدایی مرکز. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها