یک کارمند سنجش ابتدائی مالیه دهندگان بزرگ ریاست عواید وزارت مالیه، به اتهام اخذ رشوه بازداشت شد

Hussain_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۴ - ۲:۲۰

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، یک تن از کارکنان سنجش ابتدائی ریاست عواید وزارت مالیه را حین اخذ مبلغ ۳۰ هزار افغانی رشوه، بالفعل بازداشت کرد. شخص متهم در اثر اطلاع کارمند یکی از شرکت‌های خصوصی باشندۀ ولایت بلخ، عنوانی څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت در یک عملیات اوپراتیفی در همکاری با منسوبان حوزۀ دهم، در تاریخ ۱۱ ثور ۱۴۰۰ خورشیدی بازداشت شد.

شاکی در شکایت نامه‌اش عنوانی ریاست عمومی څارنوالی کنترول و مراقبت گفته است که متهم این قضیه از وی در بدل طی مراحل یک قطعه مکتوب مربوط به این شرکت، مبلغ ۳۰ هزارافغانی درخواست کرده است. به گفتۀ شاکی، متهم او را تهدید کرده است که اگر این مبلغ را پرداخت نکند، نه تنها که مکتوبش طی‌مراحل نمی‌شود؛ بلکه شرکت جریمه خواهد شد.

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت پس از تحلیل و ارزیابی اطلاع شاکی و هدایت مقام لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، متهم را از ناحیۀ دهم(شهرنو) کابل، حین اخذ این مبلغ، به گونۀ بالفعل بازداشت کرد.

قضیه به خاطر تکمیل تحقیقات و تعقیب عدلی متهم به څارنوالی مربوط سپرده شده است.

یکی از اولویت‌های اساسی رهبری لوی‌څارنوالی مبارزۀ جدی با فساد اداری است و به همین منظور څارنوالی عمومی کنترول مراقبت دو روز پیش یک تن از کارکنان د افغانستان برشنا شرکت را نیز به اتهام اخذ رشوه بازداشت کرده بود.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۱:۲۶
Background image

کارمندان لوی څارنوالی به مناسبت شهدای اخیر در کشور و ماه مبارک رمضان، مراسم ختم قران کریم را برگزار کردند

در این برنامه عبدالمبین رحیمی سرپرست مرستیالی عسکری لوی څارنوالی، وحیدالدین ارغون رئیس عمومی منابع و اداره، محمدنواب احمدزی رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، جمشیدرسولی سخنگو و مشاور در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۲۲
Background image

دو تن از کارکنان وزارت مالیه به اتهام اخذ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه بازداشت شدند

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، دو تن از کارکنان ریاست خزاین وزارت مالیه را به اتهام اخذ مبلغ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه، بالفعل بازداشت کرد. افراد دستگیرشده در اثر اطلاع کارمند یک شرکت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۱۷
Background image

یک تن از کارکنان وزارت شهدا و معلولین به اتهام اخذ مبلغ ۳۸۰۰۰ افغانی رشوه بازداشت شد

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، یک تن از کارکنان بخش تدارکات وزارت شهدا و معلولین را به اتهام اخذ مبلغ ۳۸ هزار افغانی رشوه بالفعل بازداشت کرد. شخص متهم در اثر اطلاع کارمند یک شرکت خصوصی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها