۶۴ کارآموز در لوی څارنوالی جذب می‌شوند

Hussain_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۵ - ۱۱:۳۶
karAmozi

به همین منظور آزمونی با اشتراک ۵۰۹ تن، روز یک‌شنبه هشتم حمل ۱۴۰۰ در تالار کنفرانس‌های لوی‌څارنوالی راه‌اندازی شد. در این دور کار آموزی ۸۸۶ تن مشمول پسر و دختر فارغان سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ خورشیدی از رشته‌های حقوق و شرعیات درخواست داده بودند.

این افراد بر بنیاد تفاهم‌نامۀ سه‌جانبه میان لوی‌څارنوالی، انستیتوت خدمات ملکی و پروژۀ حمایت از حاکمیت قانون(GIZ) به عنوان کارآموز در لوی څارنوالی جذب خواهند شد. لیدا حیدری رئیس حمایت از زنان در آغاز برنامه گفت:" در این برنامه خانم‌ها ۷۰ درصد و آقایان ۳۰ درصد سهم خواهند داشت."

به قول بانو حیدری، از میان ۶۴ کارآموز ۴۰ تن در مرکز و ۲۴ تن در ولایات جذب خواهند شد. او همچنان گفت، به افرادی که در مرکز جذب می‌شوند مدت یک‌سال آموزش داده می‌شود. ۲۴ تن دیگر در څارنوالی‌های استیناف ولایات بدخشان، تخار، کندز، بغلان، بلخ و جوزجان دورۀ شش ماهۀ کارآموزی را سپری می‌کنند.

رییس حمایت از زنان افزود:" پس از ختم دورۀ کارآموزی، لوی‌څارنوالی مکلف به استخدام کارآموزان نیست؛ اما اگر بست‌ها به اعلان گذاشته شود، به این افراد اولویت داده می‌شود."

این برنامه با کمک مالی و تخنیکی دفتر(GIZ) و همکاری انستیتوت خدمات ملکی راه اندازی شده است. لوی‌څارنوالی پیش از این نیز چند دور برنامۀ کارآموزی را برگزار کرده است.

تازه‌ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۱:۲۶
Background image

کارمندان لوی څارنوالی به مناسبت شهدای اخیر در کشور و ماه مبارک رمضان، مراسم ختم قران کریم را برگزار کردند

در این برنامه عبدالمبین رحیمی سرپرست مرستیالی عسکری لوی څارنوالی، وحیدالدین ارغون رئیس عمومی منابع و اداره، محمدنواب احمدزی رئیس عمومی انکشاف منابع بشری، جمشیدرسولی سخنگو و مشاور در. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۲۲
Background image

دو تن از کارکنان وزارت مالیه به اتهام اخذ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه بازداشت شدند

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، دو تن از کارکنان ریاست خزاین وزارت مالیه را به اتهام اخذ مبلغ ۱۰ هزار دالر امریکایی رشوه، بالفعل بازداشت کرد. افراد دستگیرشده در اثر اطلاع کارمند یک شرکت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۰:۱۷
Background image

یک تن از کارکنان وزارت شهدا و معلولین به اتهام اخذ مبلغ ۳۸۰۰۰ افغانی رشوه بازداشت شد

څارنوالی عمومی کنترول و مراقبت، یک تن از کارکنان بخش تدارکات وزارت شهدا و معلولین را به اتهام اخذ مبلغ ۳۸ هزار افغانی رشوه بالفعل بازداشت کرد. شخص متهم در اثر اطلاع کارمند یک شرکت خصوصی. . .

برگشت به صفحه اصلی خبرها