پیام تسلیت رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی

Hussain_admin

وَ بَشِّرِ الصَّابِرينَ أَلَّذينَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصيبَةٌ قالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَيْهِ راجِعُونَ

با نهایت تأسف و تأثر عمیق مطلع شدیم که امشب ۲۱/۲۲ حوت سال ۱۳۹۹ خورشیدی، محترم څارنیار محمدحسن‌ یار، څارنوال جرای عمومی ریاست څارنوالی استیناف ولایت پکتیا، در یک حملۀ تروریستی، در مربوطات شهر گردیز این ولایت مورد سوءقصد قرار گرفته و به شهادت رسیده است. نامبرده بیشتر از ۲۰ سال منحیث څارنوال در مربوطات لوی څارنوالی در راستای تطبیق قانون و تأمین عدالت صادقانه ایفای وظیفه نموده است.

رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، این مصیبت غم انگیز را حضور خانواده، اقارب، بستگان این شهید و مردم شریف و متدین کشور تعزیت عرض کرده و برای آن عزیز از دست رفته، بهشت برین و برای بازماندگانش صبر جمیل از بارگاه ایزد منان مسألت می‌نماید.

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان یکبار دیگر تأکید می‌نماید که چنین اعمال خصمانه، کوچک‌ترین خللی را بر ارادۀ استوار و انجام رسالت مقدس این اداره در راستای تأمین عدالت و حاکمیت قانون وارد نخواهد کرد.

کارکنان لوی څارنوالی تحت هر شرایط، با عزم راسخ، آمادۀ خدمتگزاری به مردم افغانستان می‌باشند.

رهبری لوی څارنوالی ضمن تقبیح همچون حملات خلاف شریعت و انسانیت، هیأتی را برای بررسی جدی و قانونی این رویداد تعیین کرده و عاملان این قضیه را شناسایی و به پنجه قانون خواهد سپرد.

بااحترام

رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان