حملۀ تروریستی بر یک تن از څارنوالان در ولایت هلمند

Hussain_admin

حوالی ساعت ۴:۲۰ دقیقۀ پس از چاشت روز یک‌شنبه، موتر حامل سیدمحمد غمشریک، آمر څارنوالی ابتدائیۀ مبارزه با فساد اداری ولایت هلمند، آماج انفجار ماین قرار گرفت. این رویداد در مربوطات حوزۀ دوم شهر لشکرگاه زمانی اتفاق افتاد که آقای غمشریک از دفتر به خانه‌اش می‌رفت. در پی این انفجار، آقای غمشریک به شدت زخم برداشته و در حال حاضر در شفاخانه شهر لشکرگاه زیر درمان است.

تروریست‌ها و دشمنان عدالت و مردم افغانستان همواره با اجرای چنین اعمال وحشیانه و ضد انسانی تلاش می‌کنند، مانعی در برابر تطبیق عدالت و حاکمیت قانون ایجاد کنند. لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان اما یکبار دیگر تأکید می‌کند که در هر شرایطی، با قامت استوار و ارادۀ قاطع برای تأمین عدالت در افغانستان تلاش خواهد کرد. لوی‌څارنوالی در راستای دفاع از حقوق شهروندان کشور قربانی‌های زیادی داده است و چنین جنایات ضداسلامی هیچ‌گاهی از ارادۀ ما برای انجام این رسالت مقدس نمی‌کاهد.

رهبری لوی‌څارنوالی ضمن آرزوی صحت‌یابی آقای غمشریک، این جنایت ضد اسلامی و انسانی به شدت محکوم می‌نماید. درعین زمان به مسؤولان صحی در ولایت هلمند هدایت داده شده است تا در زمینۀ تداوی وی از تمام امکانات دست داشته استفاده نمایند.

از سوی دیگر به مسؤولان در لوی‌څارنوالی و نهادهای کشفی دستور داده است تا عاملان این رویداد تروریستی را شناسایی و دستگیر کنند و موضوع تحت بررسی جدی قرار دارد.

 

بااحترام

رهبری لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان