پیام تسلیت رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی

Hussain_admin

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ
وَ بَشِّرِ الصَّابِرينَ أَلَّذينَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصيبَةٌ قالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَيْهِ راجِعُونَ
با تأسف فراوان مطلع شدیم که شادروان محترم څارنپوه عبدالوکیل امینی معاون پیشین مدنی و تجارتی لوی‌څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، به نسبت مریضی که عاید حال‌شان شده بود، داعی اجل را لبیک گفته و به دیدار حضرت حق شتافته است.

مرحوم امینی در سال ۱۳۴۵ خورشیدی نخستین رسالت انسانی خویش‌را به‌عنوان معلم در معارف ولایت پروان در راستای خدمت به مردم و تربیهء فرزندان کشور آغاز و سپس برای مدت هفت سال در وزارت مالیه ایفای وظیفه کرد. 

مرحوم امینی در سال ۱۳۶۲ درمربوطات لوی‌څارنوالی استخدام  و در بست‌های مختلف از مدیریت تا ریاست و معاونت لوی‌څارنوالی در راستای تطبیق و حاکمیت قانون، تامین عدالت و برابری با تعهد و صداقت اجرای وظیفه کرد. موصوف پس از حدود ۳۶ سال خدمات ارزنده و ماندگار در لوی‌څارنوالی، سر انجام در سال ۱۳۹۴ خورشیدی به مرحلهء پر افتخار تقاعد نائل گردید ودر میان خانوادهء لوی‌څارنوالی خاطرات نیک از خود برجای گذاشت.

رهبری و کارمندان لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، درگذشت مرحوم امینی را حضور خانواده، اقارب، بستگان و مردم شریف و متدین کشور تعزیت عرض نموده، از خداوند منان برای وی بهشت برین و برای بازماندگانش صبر جمیل؛ مسألت می‌نماید.

رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان
۲۵ جوزای ۱۴۰۰، کابل- افغانستان