پیام رهبری لوی څارنوالی ج.ا.ا در پیوند به رویداد حملهء تروریستی بالای څارنوالان مرکز عدلی و توقیف‌گاه بگرام

Hussain_admin

پیام رهبری لوی څارنوالی ج.ا.ا در پیوند به رویداد حملهء تروریستی بالای څارنوالان مرکز عدلی و توقیف‌گاه بگرام

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ (آل‌عمران/۱۶۹)

تروریستان و دشمنان مردم افغانستان، بعد از ظهر امروز یک‌شنبه ۱۷ اسد۱۴۰۰ بالای موتر حامل څارنوالان ریاست عمومی څارنوالی امنیت داخلی و خارجی موظف در مرکز عدلی و توقیف‌گاه بگرام؛ در ساحهء ولسوالی ده‌سبز ولایت کابل حمله تروریستی انجام داده که منجر به شهادت څارنوال سید‌کاظم و زخمی شدن دو تن از څارنوالان دیگر گردید که پس از انتقال آن‌ها به شفاخانه، یک تن از زخمی شدگان بنام څارنوال طوفان عمری نیز به دیدار حضرت حق شتافت.

رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، این مصیبت غم‌انگیر را حضور خانواده و بستگان‌شان تعزیت عرض کرده و برای شهدا، بهشت برین و برای بازماندگان‌شان صبر جمیل از بارگاه ایزد منان مسألت نموده و به مجروحین شفای عاجل استدعا می‌نماید.

لوی څارنوالی ج.ا.ا ضمن تقبیح این عمل، حمله بر کارمندان نهادهای عدلی و قضائی را که به‌گونه بی‌طرفانه در راستای تطبیق قانون و تامین عدالت انجام وظیفه می‌نمایند؛ یک‌ جنایت بشری و دشمنی با عدالت، صلح و آرامش مردم افغانستان می‌داند.

لوی څارنوالی تأکید می‌نماید که چنین اعمال خصمانه، کوچک‌ترین خللی را برای انجام رسالت کارمندان این اداره در راستای تأمین عدالت و حاکمیت قانون وارد نخواهد کرد.

بااحترام

رهبری لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان