اعلامیه‌های مطبوعاتی

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۱۵

دعوت‌نامهء رسانه‌ای

مرکز عدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم سنگین فساد اداری، در پرتو قوانین نافذهٔ کشور، به منظور تأمین شفافیت و حساب‌دهی؛ جلسات محاکمهٔ متهمان جرایم سنگین فساد اداری را در حضور مردم و رسانه‌ها، بطور علنی برگزار می‌کند.

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۲

دروغ‌پردازی و مغشوش‌سازی اذهان عامه، نمی‌تواند مانع حاکمیت قانون و تأمین عدالت گردد!

تمکین در برابر حکم قانون، رسالت هرتبعۀ آگاه و باورمند به قانون و عدالت در کشور است. پاسخگویی و حساب‌دهی هر کارمند و مقام بلند رتبۀ دولتی در برابر مسؤولیت‌های سپرده‌شده، در روند حکومت‌داری خوب و مبارزه با پدیدۀ شوم فساد اداری؛ یک اصل پذیرفته شدۀ حقوقی،مدیریتی و جهانی می‌باشد.

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۸ - ۱۱:۵۸

اعلامیه مشترک مطبوعاتی لوی څارنوالی و ریاست عمومی امنیت ملی در پیوند به بازداشت سه تن از اعضای مشرانو‌جرگه به اتهام اخذ رشوت

منسوبین ریاست عمومی امنیت ملی و نمایندهءلوی څارنوالی بر اساس اطلاعات کشفی در یک عملیات مشترک، به‌روز یک‌شنبه ۷جدی سه تن از اعضای (سناتوران) مشرانو‌جرگه‌را به اتهام اخذ چهل‌هزار دالر امریکایی رشوت؛ بگونه باالفعل بازداشت نمودند . . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳ - ۱۱:۵۰

یک طفل چهارساله از نزد اختطاف‌گران رها و هشت تن از عاملین آن دستگیر و تحت تحقیق قرار گرفتند

هشت تن از اختطاف‌گران از سوی ارگان‌های کشفی و امنیتی با حضورداشت نمایندۀ لوی‌ څارنوالی که یک دختر چهارساله را اختطاف نموده‌بودند؛ به تاریخ ۲۶قوس ۱۳۹۹دستگیر گردیدند که کودک از نزد آن‌ها آزاد و به خانواده‌اش تسلیم داده شد . . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۶:۱۵

اعلامیۀ لوی څارنوالی ج.ا.ا در پیوند به اعلامیۀ تعدادی از رسانه‌ها پیرامون دسترسی به اطلاعات

مسؤولین تعدادی از رسانه‌های همگانی به‌روز ۳شنبه ۱۵ دلو ۱۳۹۸ خورشیدی در کابل، طی اعلامیۀ خویش از محدودیت دسترسی رسانه‌ها به اطلاعات از سوی نهادهای دولتی اعتراض نموده و تعدادی از این ادارات را به عنوان " بسته‌ترین نهادها" خوانده اند که در آن از لوی څارنوالی نیز نام برده شده است . . .

شنبه ۱۳۹۸/۴/۱۵ - ۱۳:۴۱

خبرنامۀ مطبوعاتی

دوتن از کارمندان څارنوالی اختصاصی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری هریک: محترم څارنوال عبدالقدیر و محترم کریم‌الله، ساعت هفت صبح امروز شنبه مورخ ۱۵ ماه سرطان سال ۱۳۹۸ ، هنگامی که به سوی وظیفه می‌رفتند، در  بازار کمپنی، مربوطات حوزۀ پنجم امنیتی شهر کابل مورد حمله قرار گرفته که یک تن شان شهید و یک تن دیگر زخمی و به شفاخانه انتقال گردیده است . . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۰:۳۹

ادعای جنرال حبیب‌الله احمدزی، در حضور نمایندگان شورای سراسری علمای افغانستان، رسانه‌ها، شبکۀ زنان افغان، نهادهای مدنی و دیده‌بان شفافیت بررسی می‌شود

لوی‌څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در تاریخ ۲۳جوزای سال ۱۳۹۸ خورشیدی در یک نامۀ رسمی از این نهادها خواسته است تا نماینده‌های شان را برای اکمال پروسۀ تحقیق به این اداره معرفی نمایند. . . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۰ - ۱۰:۵۷

ادعاهایی که متکی بر اسناد و شواهد باشند، به گونۀ جدی بررسی می‌شوند

رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان بر رسیدگی به تمام قضایا و مواردی که متکی بر اسناد و شواهد بوده و سبب تحت پیگیرد قرارگرفتن متهمان، متخلفان، تأمین عدالت و آرامش در جامعه شود، متعهد است . . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۲:۵۴

لوی‌څارنوالی: جنرال حبیب‌الله احمدزی باید در کم‌ترین زمان ممکن اسناد دست‌داشته‌اش را به هیأت تحقیق ارائه کند

موضوع ادعای جنرال حبیب‌الله احمدزی، مشاور پیشین امنیت خاص ریاست جمهوری، در مورد صحبت‌هایی که با رسانه ها مطرح کرده بود- تحت کار و بررسی ادارۀ لوی‌ څارنوالی قرار دارد . . .