اعلامیه‌های مطبوعاتی

چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۱ - ۱۴:۵۳

توظیف یک هیأت به منظور بررسی قضیۀ ادعای تجاوز جنسی بالای یک قابله در ولایت سمنگان

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان این هیأت را به منظور بررسی قضیۀ ادعای تجاوز جنسی به مظنونیت ۹ تن بالای یک قابله در ولسوالی روی‌دوآب ولایت سمنگان توظیف کرده است . . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۲/۴ - ۱۹:۵۶

خبرنامۀ مطبوعاتی

موضوع ادعای لت و کوب محترم عبدالله خنجانی، مدیر مسوول "تلویزیون یک" در روز دوشنبه مورخ ۲ ثور ۱۳۹۸ از جانب محافظین مقام عالی ریاست جمهوری، به منظور بررسی قانونی از طرف معاونت پالیسی، نظارت و بررسی ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری به ادارۀ لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان مواصلت نموده است . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۵:۳۸

عاملان قتل عبدالمنان ارغند خبرنگار کابل نیوز محکوم به اعدام شدند

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، پس اکمال تحقیق قضیۀ قتل عبدالمنان ارغند خبرنگار کابل نیوز، دوسیۀ وی را با درخواست مجازات به محکمه فرستاد و عاملان قتل این خبرنگار در تاریخ ۱۷ حمل سال ۱۳۹۸ خورشیدی مطابق مادۀ ۲۶۷ کودجزا به اشد مجازات(اعدام) محکوم شدند . . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۱۹ - ۱۹:۴۵

عبدالرزاق وحیدی وزیر پیشین مخابرات و تکنالوژی معلوماتی بازداشت شد

آقای وحیدی که متهم به سوء استفاده از صلاحیت وظیفه‌یی در زمان مأموریتش به عنوان معین وزارت مالیه بود از سوی محکمۀ ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری در تاریخ دوم دلو ۱۳۹۷ خورشیدی به گونۀ غیابی به سه سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات شده بود؛ امروز دو شنبه ۱۹ حمل ۱۳۹۸ خورشیدی بازداشت و به زندان فرستاده شد . . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۹:۵۴

لوی څارنوالی به ۵۰ قضیۀ خشونت علیه خبرنگاران رسیدگی کرده است

لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان خود را حامی و مدافع حقوق و آزادیهای شهروندان کشور دانسته و با درک این مسؤولیت، قضایای خشونت علیه خبرنگاران را- که یکی از چالش‌ها فراراه آزادی بیان و رسانه‌ها در کشور گفته شده است- مورد رسیدگی قرار داده است . . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۰:۲

قضیۀ اختطاف و قتل مهسا، به لوی څارنوالی رسید

دوسیۀ اختطاف و قتل مهسا کودک شش ساله، از طریق نهادهای کشفی و امنیتی به لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان محول گردیده است. لوی څارنوال ضمن تعیین یک کمیته برای تحقیق و بررسی این قضیه، هدایت دادند تا این جنایت را با سرعت و دقت، مطابق قوانین نافذ بررسی نموده و با رعایت عدالت و انصاف تصمیم بگیرند . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۷

پنج تن از کارکنان به شمول رییس سابق دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات ممنوع الخروج شدند.

این افراد در پیوند به قضیۀ سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی به اتهام کمیشنران پیشین کمیسیون‌های مستقل انتخابات و شکایات انتخاباتی، به‌شمول رؤسای این کمیسیون‌ها که از سوی نهادهای امنیتی و کشفی به این اداره رسیده بود و تحت کار هیأت موظف قرار دارد، ممنوع الخروج شدند . . .