پیام تسلیت رهبری لوی څارنوالی ج. ا. ا در پیوند به شهادت پنج‌تن از کارمندان لوی څارنوالی

ago_admin
Mon, Jun 22 2020 3:01 PM
logo

پیام تسلیت رهبری لوی څارنوالی ج. ا. ا در پیوند به شهادت پنج‌تن از کارمندان لوی څارنوالی

وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاءٌ وَلَكِنْ لَا تَشْعُرُونَ (بقره/۱۵۴)

با نهایت تأسف و تأثر عمیق، ساعت 8صبح امروز دوم سرطان ۱۳۹۹؛ دشمنان صلح و آرامش مردم افغانستان، بالای موتر حامل همکاران ما که به سوی وظایف مقدس‌شان در حرکت بودند؛ در مربوطات ولسوالی ده‌سبز ولایت کابل، حملۀ بزدلانه نموده و پنج‌تن از همکاران و فرزندان صدیق کشور را به شهادت رسانیده‌اند.

با آن‌که شرایط حساس قرنطین برای پیش‌گیری از بیماری کرونا در کشور حاکم است، رهبری و کارمندان لوی څارنوالی برای تحقق والا و آرزوی مقدس هر افغان برای تأمین صلح سرتاسری در کشور، کمیته‌‌ها و تیم‌های کاری را برای تطبیق تفاهم‌نامۀ صلح ایجاد نموده و تلاش‌های شبانه روزی را روی دست گرفت تا آرمان دیرینۀ مردم عزیز و رنج‌دیدۀ ما که همانا صلح با ثبات و دایمی است، حاصل گردد.

شهدای حادثۀ خونینی‌که امروز از سوی جنایت‌کاران صورت گرفت، از جملۀ کارمندان با ایمان و صادق لوی څارنوالی بودند که به هدف تطبیق قانون و عدالت و به‌منظور تحقق حسن نیت دولت‌جمهوری اسلامی افغانستان برای برقراری صلح و پایان خون‌ریزی و جنگ،  مصروف انجام وظایف و ادای رسالت دینی و میهنی خود؛ بودند.

رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در این مصیبت غم‌انگیز و اسفناک، خود‌را شریک دانسته  از خداوند متعال برای عزیزان از دست رفته، غفران الهی و علوی درجات  استدعا می‌نماید. این مصیبت بزرگ‌را برای خانواده‌های معزز، اقارب، بستگان این شهیدان و مردم شریف و متدین کشور تسلیت عرض نموده  و برای بازماندگان‌شان صبر و شکیبایی مسألت می‌نماید.

لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان یکبار دیگر تأکید می‌نماید که چنین اعمال خصمانه، کوچک‌ترین خللی را بر ارادۀ استوار و انجام رسالت مقدس این اداره در راستای تأمین عدالت و حاکمیت قانون وارد نخواهد کرد. کارکنان لوی څارنوالی تحت هر شرایط، با عزم راسخ، آمادۀ خدمت‌گزاری به مردم شرافتمند و عزتمند افغانستان می‌باشند.

رهبری لوی څارنوالی ضمن تقبیح این جنایت ضد اسلامی و بشری، به مسؤولان در لوی څارنوالی و نهادهای کشفی برای دستگیری عاملان این قضیه هدایت صادر نموده و موضوع تحت بررسی جدی قرار دارد.

بااحترام

رهبری لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان

 

Latest news

Wed, Feb 05 2020 10:26 AM
Background image

The Attorney General’s Office’s Press Release on Its Commitment to Access to information,

A number of Afghan press agencies expressed their discontent with Afghanistan government agencies and the Attorney General Office for not granting Media full access to information. . .

Mon, Dec 09 2019 9:02 AM
Background image

Attorney General: Humanitarian Culture and Respect for Humanity Is the Core of Our Activities

Saranpoh Mohammad Farid Hamidi, Attorney General of Islamic Republic of Afghanistan in a ceremony held for commemorating “International Day of Persons with Disabilities” said that the. . .

Wed, Dec 04 2019 2:50 AM
Background image

Badghis Mayor Discharged by the Appellate Court of the ACJC

Abdul Qadi Kamran, son of Abdul Ghani, Mayor of Badghis province convicted by the Appellate Court of the Anti-Corruption and Justice Center (ACJC) on the charge of falsification,. . .

BACK TO NEWS