رئیس څارنوالی استیناف ولایت جوزجان از بخش‌های مختلف زندان این ولایت دیدن کرد

Ago
یکشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۳:۴۱
جوزجان

محمدنصیر حکیمی رئیس څارنوالی استیناف ولایت جوزجان، همراه با برخی از څارنوالان این ریاست، به منظور نظارت از وضعیت صحی و معیشتی زندانیان، روز شنبه هشتم جدی ۱۳۹۷خورشیدی از بخش‌های مختلف زندان این ولایت دیدن کرد.

رئیس څارنوالی استیناف ولایت جوزجان، هدف از این دیدار را نظارت دوام‌دار از چگونگی وضعیت عمومی محبس، شنیدن نظریه‌ها و پیشنهادهای زندانیان، به منظور رعایت حقوق آنان عنوان کرد.

آقای حکیمی با اشاره به زندانیان گفت: " زمینه‌های  مختلف فراگیری حرفه‌های مختلف مانند: خیاطی، گلدوزی، قالین بافی، مهره دوزی و آموزش کمپیوتر در اینجا برای شما فراهم است." وی از ساخت بلاک جدید زندان این ولایت سخن گفت و افزود که مکان دیدار زندانیان با خانواده‌های شان نیز به گونۀ منظم ساخته شده است.

به گفتۀ آقای حکیمی صندوق شکایات در مکان‌های مختلف این زندان جابه‌جا شده است تا به مشکلات و شکایت‌های زندانیان به زودترین فرصت ممکن رسیدگی شود. وی در ادامه تأکید کرد که فرمان‌های عفو تخفیف در وقت و زمان معین آن تطبیق می‌شود. رئیس څارنوالی استیناف ولایت جوزجان به زندانیان گفت که باید از فرصت موجود برای فراگیری حرفه‌های مختلف استفاده کنند تا در آینده حامی خانواده‌های خویش باشند.

وی از زندانیان خواست تا با هرنوع مشکل و چالشی‌که روبرو می‌شوند برای حل آن می‌توانند با څارنوالی در میان بگذارند. وی افزود: " ما اینجاییم تا با صداقت و ایمان‌داری از حقوق و آزادی‌های شهروندان دفاع کنیم، قانون را تطبیق، عدالت را تأمین کرده و حق را به حق‌دار برسانیم." 

از سوی دیگر چند تن از زندانیان به نمایندگی از آنان صحبت کرده، از کارکرد و اجراآت لوی څارنوالی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در راستای تطبیق یک‌سان قانون، تأمین عدالت و دفاع از حقوق و آزادی‌های شهروندان ابراز رضایت و خوشنودی کردند.