۲۴  تن از زندانیان محبس ولایت جوزجان، حرفۀ خیاطی و گل‌دوزی را فرا گرفتند

ago_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۴:۵۰
jawzjan

برنامه‌یی به منظور توزیع تصدیق‌نامه برای این زندانیان، روز یک‌شنبه ۲۵ حمل سال ۱۳۹۸ خورشیدی برگزار شد. در این برنامه محمدنصیر حکیمی رئیس څارنوالی استیناف ولایت جوزجان، رئیس شورای ولایتی، رئیس دیوان جزای محکمۀ استیناف، رؤسای څارنوالی‌های عسکری و امنیت داخلی و خارجی و مسؤولان اداره‌های دولتی این ولایت، اشتراک کرده بودند.

محمدنصیر حکیمی در این برنامه ضمن قدردانی از مدیریت محبس این ولایت گفت که دولت جمهوری اسلامی افغانستان و لوی څارنوالی، مطابق قوانین نافذ کشور، تمام امکانات و سهولت های لازم را برای زندانیان فراهم می‌سازد. به گفتۀ وی ریاست څارنوالی استیناف ولایت جوزجان،  هم‌واره از امور محابس نظارت کرده و به پیشنهادات و نظریات محبوسان  رسیدگی به‌موقع می‌نماید.

jawzjan

به گفتۀ آقای حکیمی فراهم سازی زمینه‌های آموزشی برای زندانیان به آنان کمک می‌کند تا پس از ختم میعاد حبس و برگشت به جامعه، از آن برای تأمین نفقۀ خانوادۀ شان استفاده کنند.

 وی در ادامه با اشاره به زندانیان افزود:"  تا زمانی که در اینجا هستید، مقررات و قوانین را رعایت نموده و در فضای هم‌پذیری و اخوت زندگی نمایید. از امکانات و فرصت هایی که در اختیار شما قرار داده می‌شود در راستای حرفه‌آموزی نهایت استفاده را ببرید."

در پایان این برنامه برای این افراد، تصدیق‌نامه‌های فراغت توزیع گردید.