نشست همآهنگی به منظور تأمین عدالت، میان ریاست څارنوالی استیناف ولایت پروان و محکمۀ استیناف این ولایت راه اندازی شد

ago_admin
پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۱۳:۳۸
parwan

این نشست با حضور څارنیار عبدالحفیظ اصولی رئیس څارنوالی استیناف ولایت پروان، فضل‌الدین عیار والی ولایت پروان، ملک‌ محمد رجب‌زاده رئیس دیوان جزای محکمۀ استیناف، عبدالفتاح شفیق رئیس کنترول و مراقبت امور ولایات ریاست عمومی کنترول و مراقبت لوی څارنوالی و برخی از وکلا، ملک‌ها، مسؤولان اداره‌ها دولتی و اعضای جامعۀ مدنی ولایت پروان، روز چهار شنبه مورخ اول حوت سال 1397 خورشیدی در ریاست څارنوالی استیناف این ولایت برگزار شد.

رئیس څارنوالی استیناف ولایت پروان، هدف این نشست را همآهنگی و همکاری نزدیک مردم، شناسایی چالش‌ها و چگونگی رسیدگی به شکایات مردم توسط نهاد‌های عدلی و قضایی عنوان کرد و افزود: "همکاری وکلا و ملک‌ها می‌تواند ما را در راستای تأمین عدالت یاری رسانند." به قول آقای اصولی، دروازۀ ریاست څارنوالی استیناف ولایت پروان، به روی مردم باز است و در راستای تطبیق قانون از هیچ گونه سعی و تلاش دریغ نمی‌ورزد. وی همچنان از اشتراک کنندگان این نشست خواست که نظریات، طرح‌ها و پیشنهاد‌های خویش را در مورد ارائۀ خدمات و کارکردهای څارنوالی استیناف ولایت پروان شریک سازند.

فضل‌الدین عیار والی ولایت پروان، با اشاره به حساسیت و جایگاه ارزشمند ارگان‌های عدلی و قضایی صحبت کرده افزود:" هدف مشترک ما خدمت گزاری به مردم افغانستان است. برای عرضۀ خدمات بهتر در راستای تأمین عدالت، باید اجراآت به موقع داشته باشیم."

آقای عیار با اشاره به مسؤولان ارگان‌های عدلی و قضایی در این نشست گفت که تطبیق قانون بر مجرمان و رسیدگی به متضرران از مسؤولیت‌ها و مکلفیت‌های ارگان‌های عدلی و قضای می‌باشد.

عبدالفتاح شفیق رئیس کنترول و مراقبت امور ولایات در این نشست گفت که مرکزسمع شکایات لوی څارنوالی، به منظور دریافت شکایات شهروندان ایجاد شده است. شکایات که از طریق شمارۀ 180 به این مرکز تماس می‌رسند در اسرع وقت مطابق قانون، رسیدگی صورت می‌گیرد.

در این نشست برخی از مسؤولان اداره¬های دولتی و اعضای جامعۀ مدنی نظریات شان را با مسؤولان نهاد¬های عدلی و قضایی شریک ساختند.