گرامی‌داشت از هشتم مارچ(روز جهانی زن) در ولایت جوزجان

ago_admin
شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۵:۳۰
jawzjan

برنامه‌یی به همین منظور با حضور محمدنصیر حکیمی رئیس څارنوالی استیناف ولایت جوزجان، مسؤولان بخش‌های مختلف اداره‌های دولتی، اعضای شورای ولایتی، شورای علما، متنفذان قومی و برخی از زنان این ولایت، ۲۱ حوت ۱۳۹۷ خورشیدی راه اندازی شد.

رئیس څارنوالی استیناف این ولایت در این برنامه گفت که در سال‌های اخیر فرصت‌های خوبی برای زنان در کشور مساعد شده و آنان توانسته اند از این فرصت‌ها به خوبی استفاده برده و به دست آورد‌های خوبی نایل شوند.

آقای حکیمی افزود که با روی‌کار شدن رهبری جدید لوی څارنوالی، در این اداره در راستای گسترش حضور زنان و بلند بردن ظرفیت آنان نیز کار شده است. وی علاوه کرد که در سه سال اخیر، یک هزار و ۷۰۴ تن در بخش‌های مختلف در لوی څارنوالی استخدام شده اند که از این میان ۳۵۹تن آنان را زنان تشکیل می‌دهند.

jawzjan

به گفتۀ آقای حکیمی افزون بر بعضی از بست‌های کلیدی که در لوی څارنوالی توسط زنان اداره می‌شود، آمریت‌های منع خشونت علیه زنان که ۳۲ ولایت کشور و برای نخستین بار در ۱۶ ولسوالی آمریت‌ څارنوالی‌ها به زنان سپرده شده است.

وی در ادامه افزود که علاوه بر این تلاش‌های دیگری که در راستای حمایت از زنان در لوی څارنوالی انجام شده است، برای حفظ سلامت و کیان خانواده‌ها، مشاوره‌های رایگان حقوی و اجتماعی برای متضرران قضایای خشونت علیه زنان ارائه می‌شود.

به باور آقای حکیمی باید از رهبری و مشارکت زنان در تمامی عرصه‌ها به ویژه در روند تصمیم‌گیری، پالیسی‌سازی و قانون‌گذاری به عنوان یکی از شروط ادارۀ مردم سالار حمایت شود.

در اخیر این برنامه رئیس څارنوالی استیناف ولایت جوزجان به پاس اجراآت و کارکردهایش در راستای تطبیق قانون، تأمین عدالت و مبارزه با فساد اداری، از سوی مرکز فرهنگی و جامعۀ مدنی این ولایت تقدیر شد.